ברם, ישנם תחומי עבודה כגון בתחום הרפואה והרוקחות בהם מודל העבודה עדיין פיזי אך גם בתחום זה ישנם

תחומים כגון התחום האדמיניסטרטיבי בהם ניתן באופן חלקי להמשיך ולעבוד מהבית כגון בתחום קביעת תורים ללקוחות לקופות החולים או מרפאות , טיפול בנושאים הכספיים למשל ,לוגיסטיקה באופן רחב הכולל אספקת תרופות למשל (החלק הרישומי של הזמנת תרופות למשל וכל ניהול המלאי הרישומי ) וכך גם בתחומים שבאופן מסורתי מודל העבודה של עובדי ועובדות המגזר הוא פיזי ישנו חלק שנשאר גם לאחר סיום מגיפת הקורונה כתחום שבו העבודה מתבצעת מהבית גם כיום.
תחום התקשורת למשל בו מועסקים גם עובדים ועובדות מהמגזר הדרוזי ממשיך להיות היברידי בו גם אנשי תקשורת מהמגזר הדרוזי ממשיכים לעבוד בחלק מהזמן מהבית ובחלק מהזמן במשרד או שטח עצמו.

בעקבות נגיף הקורונה אשר גרם למעסיקים רבים לשלוח את עובדיהם לעבודה מהבית נוצר תופעה שנשארה והיא לעבוד מהבית. במחשבה ראשונה עבודה מהבית נשמעת עבודת החלומות עם יתרונות רבים ומבניהם חופש, עבודה בסביבה טבעית ונוחה , פרטיות מאנשים, ועוד…. בעקבות זאת עולה שאלות רבות על כמה אפקטיבי העובדים עובדים? האם העובדים יעילים יותר מעבודה במשרד? ולמעשה שנכנסים לנושא יותר ויותר מגלים שקיים גם לא מעט חסרונות בעקבות עבודה מהבית.
ראשית, אחת החסרונות של עבודה מהבית היא היטשטשות הגבולות בין הבית לעבודה כלומר בימים כמו היום שהפרעת קשב וריכוז רק עולה ועולה בקרב אנשים ובמיוחד בני נוער ואנשים יותר מודעים לעניין אז כאשר אתה עם משפחה, ילדים, בת זוג וכדומה… קיים הרבה מאוד הסחי דעת מצדם והפרעות אשר יכולות לפגוע באפקטיביות של העובד וביעילות שלו. לעומת זאת, ניתן להגיד גם שהעובד עובד בסביבתו הטבעית והנוחה ובעקבות זאת הוא יהיה מרוכז יותר ,יעיל יותר ואפקטיבי יותר.
שינית, מחקרים רבים מראים שכאשר עובד מהבית הוא עובד "לבד" בלי חבריו למשרד הוא יותר יעיל למשרד מהסיבה שחבריו למשרד לא מוציאים אותו מריכוז ומהמשכיות העבודה וכאשר זה קורה הוא מספק יותר עבודה טובה למשרד. אבל מנגד לכך כאשר העובד עובד מהבית הוא יכול להרגיש מאוד בודד בלי חברים מהסיבה שהוא רואה את כולם רק במסכים, כאשר האדם מרגיש כה בודד ולבד ביצועיו נפגעים הוא עובד בלי רצון ובלי חשק לעבוד וכתוצאה מזה עבודתו פחות יעילה ופחות טובה.
בנוסף לכך, כאשר משפחה עם ילדים נשלחת לעבוד מהבית נדרש מקום שקט לעבוד בו ופה מתחילה הבעיה אשר שני ההורים צריך למצוא מקום שקט בתוך בתיהם בלי רעש ילדיהם ובלי הסחות דעת מפריעות, כיום בעיית המגורים רק גדלה וצפיפות הבתים גדלה מה שמקשה על פתרון לבעיה הנל. יחד עם זאת, לא כל העובדים הם נשואים עם ילדים או בדירת שותפים כלומר אי אפשר להכליל את כל העובדים בבעיה זו.
לסיכום, לעבודה מהבית יש יתרונות רבים אבל גם לא מעט חסרונות בסופו של דבר ההחלטה של אם לשלוח עובדים לעבוד מהבית היא תלות משרד תלות המקצוע במשרד ועל המשרד התפקיד לעשות בדיקה עצמית כמה יעילות העובדים יורדת או עולה מהעבודה מהבית, ולקבל החלטה אישית בנוגע לכך.

כיום הרבה מאוד אנשים אוהבים להתעסק במוסיקה, וכמובן אוהבים לשמוע מוזיקה, כיון שכל העיסוק והשמיעה במוזיקה נותנת הרבה מאוד רוגע ושלווה פנימית לנפש של הבן אדם ששומע אותה ומתעסק בה. לכן הרבה מאוד אנשים בוחרים דווקא את התחום הזה של המוסיקה. אפילו לא ממש לנגן אלא רק להתעסק בדברים יותר אלקטרוניים כמו מוזיקה אלקטרונית, שהיא היום נהיית הרבה יותר פופולרית מאשר פעם שלא היה לה רייטינג כמו שיש לה היום בקרב האוכלוסייה היותר צעירה והיותר תוססת, המוזיקה האלקטרונית (החשמלית) כן מוסיפה הרבה מאוד. או אפילו אנשים שמופיעים בלילה במסיבות בתפקיד הדי ג'יי, שזה גם כן מוזיקה שלא מתבצעת כרגע, אלא מוזיקה מוקלטת. שגם כמובן היא רווחית למי שמתעסק בה ויש לו קהל אנשים שכן בוחר בו בתור האדם שאותו הם מעוניינים להזמין למסיבה שלהם ושהוא יעיר להם את האווירה, אבל גם האדם עצמו שמתעסק בעבודה הזאת זה בדרך כלל יהיה מי שכן אוהב את העבודה ומתחבר אליה, וממילא כאשר הוא מתחבר לעבודה והוא אוהב אותה ממילא הוא יהיה הרבה יותר טוב והוא יצליח מאוד בעבודה שלו. כמובן יש את האלו שהם עובדים בנגינה בלייב ולא רק עובדים בלהשמיע מוזיקה מוקלטת כמו למשל אלא העובדים בלהקות ומנגנים על כל מיני כלים למיניהם כמו גיטרה, או תופים, שגם הם בדרך כלל מאוד יאהבו את העבודה שלהם. גם כמובן יש את הנגני רחוב שאותם כולם מכירים שהם בדרך כלל נמצאים בכל מיני מקומות מרכזיים בעיר, ולפעמים העירייה שוכרת אותם ולפעמים העוברים ושבים אלו הם שנותנים להם את התמורה ולא כל גוף אחר.
אומנם העבודה בתחום המוסיקה היא לא חייבת רק להתבצע בצורה של עבודה במסיבות או כל מיני אירועים כאלה ואחרים שהם חיצונים ומתבצעים בכל מיני אולמות או גנים, אלא כיום ישנם הרבה מאוד אפשרויות לעבוד גם בתחום המוסיקה מהבית.
עבודה מהבית בתחום המוזיקה היא מלאה באפשרויות, כך שלא חייב לעבוד רק בחוץ כדי להתפרנס מהתחום הזה. כיום ישנם אנשים שיש להם אולפנים בבית לא בהכרח גדולים מאוד אלא אולפנים קטנים ביתיים שמהם הם עובדים ומשם הם מכנים כל מיני יצירות שהם יצרו, ולאחר מכן הם פשוט מוכרים אותם לכל מיני אנשים שמעוניינים ביצירה שלהם, אם זה כל מיני מקצבים שונים, או כל מיני פלייבקים שהם עשו, ומזה הם מתפרנסים. ויש כאלו שלא בהכרח מתפרנסים מעצם הנגינה עצמה אלא הם מתפרנסים מזה שהם כותבים כל מיני שירים או לחנים שאותם הם מחברים ולאחר מכן הם מוכרים אותם לזמרים שכן מופיעים בכל מיני מקומות, והזמרים הם אלו שמשלמים להם את הכסף על החיבור של השיר שאותם הם קנו מהאנשים האלו.
עבודה מהבית מציעה עוד מגוון רחב של משרות בלימוד נגינה, כמו למשל ישנה אפשרות ללמד נגינה ילדים, או נערים ללמד אותם לנגן נכון אם זה לפי תווים, או לפי שמיעה, כך שכל השיעורים יכולים להתבצע מהבית של המורה או מהמקום שבו הוא מלמד את התלמידים, או אפילו מהבית של התלמיד כך שלא בהכרח צריך לשכור מקום כדי ללמד. וכן ישנה אפשרות למסור שיעורים לתלמידים דרך האונליין אם זה דרך הזום או דרך הפייסבוק לייב.
עבודה מהבית בתחום המוסיקה במיוחד יום עם כל ההתפתחות של הטכנולוגיה היום תמיד יהיה אפשר למצוא בה את העבודה למי שמוצא בה עניין כך שעל ידי זה יהיה אפשר להתפרנס ממנה בכבוד.

חיי חברה לעובדים מהבית:
אנשים שעובדים מהבית, לרוב נעשים יותר ויותר מנותקים חברתית. יש להיות מודעים לכך, ולפעול לתיקון מצב זה, על הסכנה הנפשית שכרוכה בו.
סביבת העבודה של אדם, מהווה עבורו בדרך כלל גם סביבה חברתית במובנים מסוימים, ומספקת לו, לפחות באופן חלקי, את הצורך בחיי חברה. אנשים הם יצורים חברתיים, ואוהבים ליצור קשרי חברות בכל סביבה שבה הם נמצאים. הרבה עובדים מרגישים קשורים לקולגות שלהם, בכל תחומי המשק- צוותי רפואה, צוותי מכירות, ואפילו עובדי ניקיון ותברואה באופן כלשהו מתגבשים ונעשים לחברים. המעסיקים עצמם, במקרים רבים, עושים מאמצים לגבש את העובדים בכל מיני פעילויות יזומות, כמו: טיולים, ערבי גיבוש, ארוחות משותפות, תכניות ובילויים, הרמת כוסית בערבי חגים, ועוד ועוד. ידוע כי צוות מגובש הוא צוות יעיל יותר, שמרגיש קשר למקום העבודה. עובד שמחכה להגיע לעבודה, ונהנה לשהות במקום העבודה, הוא עובד חיוני יותר, עם מוטיבציה ומצב רוח, ואנרגיות חיוביות שרק תורמות להצלחת העסק.
אנשים שעובדים מהבית, בדרך כלל מפסידים את כל זה. עובד מהבית, גם אם אינו עצמאי או פרילנסר, גם אם יש מעליו בוס שאחראי לעבודתו- הוא בודד במובן מסוים. הוא יושב בביתו יום אחרי יום, עובד בשקט ובמנותק משאר העולם, ומשגר את הישגיו אל העסק. הוא יכול שלא לראות נפש חיה מלבד את בני ביתו הקרובים, וזה דבר גרוע ביותר לנפש האדם. עובד כזה צריך לשים לב לכך, ולדאוג לעצמו באופן יזום למפגשים חברתיים. למשל: לצאת עם בן/בת הזוג למסעדה, לצאת עם חבר לחדר כושר או סתם להליכה, לארגן מפגשים משפחתיים למשפחה המורחבת, ועוד ועוד, הכל לפי העדפותיו. דבר זה חשוב עד מאוד לבריאות הנפשית. ההסתגרות הזו אינה מועילה לאף אחד, בלשון המעטה, ואף עלולה להסב נזקים גדולים. האדם הינו יצור חברתי מטבעו, וההמנעות הזו עלולה להביא לדכאון ומצב רוח רע. חשוב עד מאוד למצוא סיבות להתלבש, לצאת החוצה, להתאוורר, לראות עולם ולשאוף אויר צח בלווית אנשים אהובים.
מצידו של המעסיק, עליו להבין את החשיבות הרבה של חיי החברה בעסק שלו, וגם במקרה שבו הוא מעסיק את עובדיו מהבית, עליו לעשות מאמצים כדי לגבש אותם וליצור ביניהם קשר אישי. חשוב מאוד ליזום מפגש בזום פעם בחודש, שבו העובדים מחליפים ביניהם עדכונים מההספקים והנעשה בעבודה, עם רצון טוב ניתן להרחיב את המפגש הזה לכדי מפגש הנושא אופי חברתי- לדוג': להביא מרצה מעניין, סטנדאפיסט, וכו', שיפעיל את העובדים. אין כמו צחוק ושחרור כדי ליצור אוירה חיובית ונעימה. אם הדבר אפשרי, רצוי אף יותר לעשות את המפגשים באופן פרונטלי, כי אין כמו מפגש פנים אל פנים, שבו אנשים מתוועדים יחד בחלל משותף, כדי לקרב את הלבבות. בצורה כזו ניתן גם להגיש כיבוד ואוכל, דבר שיעצים אף יותר את החוויה ותחושת הלכידות. מפעם לפעם, רצוי להוציא את העובדים לטיול חווייתי ומשחרר, ויש עוד אינסוף רעיונות שיכולות לתרום לגיבוש הצוות, גם כאשר מבחינה טכנית העובדים מרוחקים זה מזה ופועלים בנפרד.
מעסיק שישכיל ליצור קשרים בין חברי הצוות, ירוויח ויפיק מכך תועלת מרובה. ראשית, צוות מגובש הוא צוות מסונכרן, שפועל בשיתוף פעולה, דבר חיוני עד מאוד כאשר הצוות פועל מרחוק. כך ניתן למנוע מקרים של כפילויות או לחילופין שטחים מתים, כלומר- פעולות שמתבצעות פעמיים או לא מתבצעות כלל, כי כל אחד סומך על השני ובטוח שהתחום באחריותו. שנית, כמו שהוזכר, עובד מגובש שקשור לעבודה ולקולגות, הוא עובד שמח ומסופק שרוצה להצליח, הוא פרודוקטיבי ויצירתי הרבה יותר, ועושה הכל למען הצלחת העסק.

כשאנחנו שומעים את המילה "עבודה" עולה בדעתנו שאנחנו חייבים לצאת אל אותה עבודה שעלינו לבצע.
אנחנו מכירים ויודעים מילדות שאבא ואמא "יוצאים" לעבוד ,משמע הם אינם נשארים בבית על מנת לעבוד , הם חייבים לצאת על מנת לעבוד. זאת אמת לאמיתה אם מדובר בעבודות מקצועיות כמו שרברבות או גננות, הרי איך הגנן יכסח את הדשא אם הוא לא יגיע עד אליו?
אולם, בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה חדה במספר העובדים ב"עבודה מהבית". משרות כמו בניית אתרים, עריכה ויצירת תוכן דיגיטלי, כתיבת מאמרים תופסות תאוצה ונתח גדול משוק העבודה בישראל. כמו גם משרות כמו פרסום ושיווק ברשתות החברתיות , מכירה וקידום מוצרים בחנות מקוונת ( איביי, אמזון וכו'), עיצוב דפי נחיתה ועוד . משרות דיגיטליות שכאלה מתפתחות במהירות ומציעות מגוון שיטות שכר ובדרך כלל הן בעלות אופי חופשי המבוסס על זמנו החופשי של העובד ביחס לציפיות המעסיק.
עוד בדור הנוכחי אנחנו רואים איזו מגמה חדה יש לחשיבות המדינית לתעסוקה דיגיטלית והתקדמות טכנולוגית, דבר המעודד את המעסיקים להקל על העובדים ולתת להם אפשרות לעבוד מהבית כמו כבמשרד.
מעבר לכך , דור ההורים הצעירים כיום מבקש לשמור על אחווה משפחתית טובה ולא לנצל את מלוא כוחם וזמנם בעבודה מחוץ לבית, המדינה והמעסיקים מבינים זאת כיום ומאפשרים למנהלי משאבי אנוש לייצר ולהציע משרות לעבודה מהבית .
בנוסף, הדור הצעיר היום שרגיל לטכנולוגיה והעבודה עם מחשב, טלפון, טבלט וכו' כנראה יגדל להיות דור שעובד מהבית ושומר על הנוחות בחייו הפרטיים , דבר שיוביל להגדלת נתח השוק המוצע לעבודה מהבית , יעלה את המשכורות והתחרות בן המעסיקים.
כמו כן גם תעלה הדרישה לאיכות כישוריהם של העובדים מהבית , המעסיק ידרוש מהעובד שיעמוד בזמני הגשת העבודה , זמינות ויכולת תקשורת גבוהה , כישורים מהירים ואיכותיים עם יסודות המחשב ועוד.
כשאנחנו מחפשים עבודה אנחנו מחפשים גם יציבות, הרבה פעמים אנחנו חושבים שהמשרה אליה אנחנו מתמיינים היא המרה הנכונה לנו , כאשר אנחנו מתחילים לעבוד אנחנו שמים לב כמה גורמים שלא קשורים לעבודה מפריעים לנו כמו המרחק מהבית והגן של הילדים , כמה חניה יש באזור ובאיזה שעות , הבוס שמריח לא טוב , הרעש מהכביש הראשי , מקומות לאכול באזור העבודה וכו' .
כאשר אנחנו מוצאים עבודה מהבית אנחנו פותרים לעצמנו המון מהכאב ראש שמסביב לעבודה , הנוחות של הבית יחד עם המוטיבציה להשקיע זמן ואנרגיה בעבודה דרך המחשב או הטלפון מאפשר לעובד מהבית לשמור על נכונות מיטבית ופונקציונליות טובה למען עבודתו שמאפשרת לו להישאר בנוחות של ביתו.
בנוסף, עבודה מהבית מציעה מגוון משרות במגוון תחומים וכל משרה בעלת אופי שונה, דרישות וצרכים שונים , דבר המקיים קשת רחבה של אפשרויות לעובדים המחפשים עבודה מהבית כמו גם מעלה את הסיכויים לקבלה לעבודה.
היום בשנת 2022 ישנה הבנה כללית ברחבי העולם לגבי עתידו של עולם התעסוקה. הבנה שלפיה עובדי חברות גדולות וקטנות ,עובדי מדינה, עסקנים פרטיים , בעלי מקצוע, נותני שירות וכלל העובדים ברחבי העולם יתקדמו לעבודה דרך המחשב בבית . החברות הגדולות מבינות כמה נוח וחסכוני לייצר מערך דיגיטלי שעומד לרשותם של הלקוחות שלהם ולמשרדיהם וכמה נכון לתת לעובדים את החופש להצליח לעבוד מהבית, דבר שלא יפגע בפעילותן וברווחיהן. מעבר לכך , גם הייצור ותפעול משרדים ומפעלים יהפוך לאוטומטי ודיגיטלי , דבר שיוביל את המעסיקים לדרוש באנשים היודעים להשתמש בכלים טכנולוגיים ביעילות.

אתם זוכרים שהיינו בבית הספר , או בצבא, או בכל מסגרת כלשהי שדרשה מאיתנו זמנים והשכמות מוקדמות, מה היה הדבר שחזר לנו בראש כל הזמן? אני יודע מה לי עבר בראש – לעולם לא אעבוד בעבודה שדורשת ממני לקום מוקדם.
היום יש לי את הגמישות לקבוע את לוח הזמנים שלי…ותאמינו או לא…התחלתי להתעורר ב-5 בבוקר גם שאני בעבודה מהבית. אני יודע, מטורף, נכון?
אין לי מושג מה קרה לי. עכשיו, שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא אוהב להתעורר ב-5 בבוקר, אבל אני כן אוהב את אורח החיים שהוא יוצר. האם זה הגיוני? כנראה שלא, אז תנו לי להסביר:
ראשית, אני אוהב את ההרגשה של לאכול ארוחת צהריים ולדעת שכבר השקעתי 6-7 שעות עבודה במשך היום. זה לא יסולא בפז. זה באמת גורם לי להרגיש שהצלחתי בצורה שאני לא בטוח שהרגשתי בעבר. עבודה מהבית

Tags :
Share This :