בעולם כמו שלנו שמתפתח כל הזמן, אנחנו רואים המון המצאות חדשות כל חודש. אבל רוב ההמצאות האלו לא

מתקרבות להשפעה שעשו 7 ההמצאות שעליהן תקראו כאן. ההמצאות שתמצאו פה הן המצאות שבלעדיהן, העולם היה נראה שונה לחלוטין כיום, ואם אחת מהן הייתה נעלמת, סביר להניח שחלק גדול מהעולם היה סובל מכך קשות. אז הנה 7 ההמצאות הכי גדולות ומשפיעות ב1000 השנים האחרונות.

  1. מחשב. מאז המצאת המחשב ב1939, השתנו צדדים רבים בחייו של כמעט כל אדם בעולם. המחשב מאפשר לנו לעשות בשניות פעולות שאז היו נחשבות קשות להפליא, כמו למשל חישוב נוסחה מסובכת או חיפוש מיידי של משהו בתוך בסיס נתונים. המחשב משמש כיום לשלל נושאים שלא קשורים בהכרח אחד לשני, החל בניהול עסקים ואחסון מידע וכלה במשחקי מחשב וצפייה בסרטים. כמו כן, המחשב עורר מהפכה בנושא העבודה, שכן בעזרתו אפשר לעבוד מהבית בלי להסתבך.
  2. מטוס. לא ייאמן שרק לפני מאה שנים, כדי לעבור מרחקים ארוכים היינו צריכים לנסוע ימים ולילות, עם שימוש באונייה, במכונית איטית או בסוסים. כיום טיסה היא הפתרון הטריוויאלי לכל מסע, בין אם זה בין שני קצוות העולם, או בתוך המדינה, אין צורך באמצעי תחבורה אחר כשיש לנו את ציפור הברזל הענקית הזו. לא רק זה, אלא שבעזרת המטוס אפשר גם לשלוח חבילות לקצה השני של הגלובוס, דבר ששינה את כל התעשיות באשר הן.
  3. טלפון. לפני המצאת המכשיר הקסום הזה, החיים היו קשים ביותר לכל מי שרצה לתקשר עם אדם שהיה רחוק. שליחת מכתב או שליח, כל אלו לקחו זמן רב והיו פתרונות לא נוחים ולפעמים יקרים. המצאת הטלפון הפכה את העניין הזה לקל מדי- תקשורת עם כל אחד בעולם, בלחיצה על כמה כפתורים, או כיום בלחיצה על כפתור או פקודה פשוטה לעוזר הווירטואלי. הטלפון שיפר גם אינספור צדדים אחרים, כמו למשל צילום, עבודה מרחוק, חנויות דיגיטליות ועוד הרבה.
  4. חיסונים. כיום רובנו לוקחים את בריאותנו האיתנה כמובן מאליו, אבל למי כ250 שנה לא הייתה את האפשרות להתחסן לשלל מחלות מסוכנות ומדבקות. בשנת 1750, תוחלת החיים הממוצעת הייתה רק 27 שנים, לעומת כ77 שנים היום, זאת הודות למחלות ומגפות קטלניות שהסתובבו בכל רחוב, סמטה וחצר בתקופה ההיא. בתקופתנו, רוב בני האדם מתחסנים מלידה או מגיל מאוד צעיר למחלות הקטלניות ביותר.
  5. רדיו וטלוויזיה. אמנם ההמצאות האלו לא משפיעות רבות על החיים של רובנו כיום, היות שקיימים אמצעים אחרים ויותר פופולריים לתקשורת ציבור כמו רשתות חברתיות, אבל כשהרדיו והטלוויזיה הומצאו ב1895 ו1926, בהתאמה, הייתה זאת התפתחות עצומה בתקשורת. הרדיו והטלוויזיה נתנו את האפשרות לפרוש מידע באופן מהיר ויעיל יותר מעיתונים, ובעצם הפכו את העולם לקטן יותר על ידי יצירת קרבה רוחנית בין קבוצות שונות בעולם. הטלוויזיה גם יצרה מהפכה בתחום הבידור, ונתנה אופציה נוספת להעביר את הזמן וליצור אומנות.
  6. מנורות חשמליות. תומאס אדיסון יצר את הנורה החשמלית הראשונה ב1879. המצאה זו גרמה ללפידים להיראות עתיקים, דבר טוב כי לפידים ועששיות הם דבר מאוד מסוכן, שהרי שריפה עלולה להתפרץ בעקבותם. כיום הנורות החשמליות נמצאות בכל מקום, וכנראה שחיינו היו קשים באופן משמעותי אם הן לא היו קיימות.
  7. מכונית. יש מיליארדים של מכוניות על הכבישים בכל רחבי העולם, ובלי המצאתה של המכונית, אנחנו עדיין היינו תקועים עם סוסים שצריך להאכיל ולהבריש, ומרכבות מעץ שצריך לתקן כל הזמן. מיותר להגיד, זוהי אחת ההמצאות אם לא ההמצאה המשפיעה ביותר בכל הזמנים.

הרבה מאוד אנשים כיום מחפשים עבודה מהבית, וזה הופך להיות תחום יותר ויותר מבוקש. לעבוד מהמשרד זה כבר הופך להיות נחלת העבר, הטכנולוגיה מתקדמת, החיים שלנו נעשים הרבה יותר מהירים ודינמיים, וכך גם העבודה שלנו עצמה – היא צריכה להתאים את עצמה לתקופה שלנו, לאורח החיים שלנו, אורח החיים הלחוץ והמהיר בו אנחנו צריכים להספיק לעשות הרבה מאוד דברים באותו הזמן.
למצוא עבודה מהבית זאת יכולה להיות משימה בהחלט לא פשוטה. הרבה מאוד אנשים קופצים במהרה על משרות עבודה מהבית ברגע שהן מתפרסמות, וחלק גדול מן המשרות הן הצעות לא אמינות של אנשים שמנסים לעשות עלינו קופה. אך בכל זאת – אפשר למצוא עבודה מהבית, ואף רצוי למצוא עבודה מהבית על מנת לאפשר לעצמנו לחיות את החיים שלנו בצורה שאנחנו בוחרים, ולא איך שמכתיבים לנו.
דרכים אפשריות לחיפוש עבודה מהבית:
1.בדוק באתרי עבודה עבור משרות מהבית-
בדוק את האתרים שמפרטים משרות עבודה בבית, עיין בכל הרישומים וזכור לנצל את המדור של פרסום קורות חיים, אם יש באתר כזה. כך, חברות המחפשות עובדים יוכלו למצוא את קורות החיים שלך.
2.היו מוכנים להגיש בקשה מקוונת
יש להצטייד בקורות חיים מוכנים לשליחה. בהתאם לסוג העבודה שאתה מחפש, ייתכן שתצטרך גם דוגמאות לעבודה שעשית בעבר כדי לשלוח למעסיקים פוטנציאליים. עקוב אחר היכן הגשת בקשה. רבות מאותן עמדות מופיעות במספר אתרים, כך שתרצה להיות בטוח לא להכפיל את המאמצים שלך.
3.התכוננו לראיון מרחוק
אם אתה מגיש מועמדות לעבודה בבית לחברה שיש לה משרד מקומי, ייתכן שתצפו להתראיין באופן אישי. אם אתה עובד בחברה מרוחקת, אתה עשוי להתראיין באמצעות מערכת ראיונות מקוונת, זום או אפילו דואר אלקטרוני. ללא קשר לסוג הראיון, היה מוכן לענות על מגוון שאלות ראיון .

טיפים למניעת הונאות

עשויות להיות הונאות עבודה מהבית, ולכן מחפשי עבודה צריכים להיות זהירים בעת חיפוש והערכה של הצעות עבודה מהבית ולהחליט לאחר חישובים עם עצמך והתייעצות עם אנשים המבחנים בנושא/ שמכירים את החברה בה אתם מתכוונים לעבוד.

קח את הזמן לחקור ולשאול על התפקיד והחברה, כולל לדבר עם אנשים אחרים שעובדים שם. כך, תקטין את המצב שאולי ירמו אותך, ותשתמש בכל המאמצים שלך ובמיטב שיקול הדעת כדי למצוא עבודה לגיטימית.

אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, סביר להניח שכן. אם אתה מקבל מייל לא מבוקש שאומר לך שחברה שמעולם לא שמעתם עליה רוצה להעסיק אותך לעבודה שבה אתה לא צריך ניסיון או כישורים ויכול להרוויח הרבה כסף, התעלם ממנה. יש הרבה הונאות בחוץ, חלקן מותאמות אישית ונשמעות לגיטימיות למדי.

הכר את עבודות ההונאה הנפוצות. ישנן מספר עבודות עבודה בבית שכדאי להימנע מהם. אלה כוללים עבודות הרכבה, שיווק רב-שכבתי, עיבוד תביעות ומילוי מעטפות. רבים מהתפקידים הללו דורשים ממך לשלם הרבה כסף, ואתה רואה מעט רווחים.
קרא את הרישום בעיון וחקור את החברה וודא שאתה יודע אם יש משכורת או אם משלמים לך עמלה. בדוק אם אתה צריך לקנות ציוד ואם תקבל החזר.

תחקור את החברה. אם אינך בטוח שהחברה לגיטימית, בקש הפניות. אם החברה לא תספק אסמכתאות, אל תגיש בקשה.
לעולם אל תשלח כסף. מעסיקים לא צריכים לחייב אותך כדי להתחיל לעבוד אצלם. הימנע מכל חברה שתבקש ממך לשלוח כסף עבור ציוד. כמו כן, אל תשלח כסף עבור ספריות עבודה בבית או ערכות סטארט-אפ. מידע חינם ורשימות משרות זמינים באינטרנט. כמו כן, לעולם אל תמסור את פרטי חשבון הבנק שלך או כל מידע אישי אחר שיכול לעזור למישהו לגנוב את זהותך.

הימנע ממודעות "התעשר מהר". היזהר מרישומים שמבטיחים לך עושר או הצלחה כלכלית או טוענים שהם יעזרו לך להתעשר מהר מהבית. הם כנראה לא יעשו אף אחד מהאמור לעיל.
הערך כל רישום שאתה מסתכל עליו בקפידה רבה. גלה אם יש משכורת או אם משלמים לך עמלה . שאל באיזו תדירות ישולם לך. שאל איזה ציוד אתה צריך לספק. גלה איזו תמיכה מספקת החברה.
בקשו הפניות. בקש רשימה של עובדים אחרים כדי לראות איך זה עבד עבורם

כיום, אין אישה שלא עובדת כמעט. לצערנו לא כמו פעם שהייתה האופציה למשפחה לשרוד ואפילו לחיות בכבוד ולהסתמך על משכורת אחת במיוחד אחרי לידת הקטנים. זה לט שאנחנו נגד חלילה פשוט ישנם הרבה מצבים שהמשפחה תזדקק שאחד ההרים ישאר בבית ולא יעבוד לתקופה למשל כאשר האמה עוברת לידה או כאשר יש תקופת מבחנים לילדים ועוד הרבה נסיבות, לכן לשמחתנו עולם העבודה היום הרבה יוצר גמיש גם מבחינת אופי המשרה וגם מבחינת היקף המשרה וניתן למצוא הרבה משרות בתחומים שונים שהם משרה חלקית או משרת אם או איך שכל אחד קורא לזה. ומשרות חלקיות אלו משמשות לטובה הרבה אנשים באוכלוסייה חוץ מאמהות כמו סטודנטים, אנשים שמחפשים הכנסה נוספת או אנשים שלא רוצים וצריכים משרה מלאה פשוט.
פלוס נוסף זה האופציה לעבודה מהבית, הרי לכולנו ידוע שכיום ובמיוחד אחרי תקופת הסגר של נגיף הקורונה המון חברות וארגונים אימצו את סגנון עבודה זה שהוא הברידי (חלק מהימים מהבית) או בכלל את כול ימי העבודה אפשר לעשות מהבית. אז על איזה עבודות מדובר?
אני אביא כמה דוגמאות שיוכלו לעזור לכם לבחור ואולי יביאו לכם עוד רעיונות, ובמשרות שאזכיר חלק אפשר לעשות באופן עצמאי ולהיות אפילו יותר גמישים מבחינת כספים, ניהול זמננו ביד שלנו ו עם הרבה יותר כסף (כמובן אם משקיעים ועובדים בצורה נכונה וחכמה). עבודה מהבית

Tags :
Share This :