בניית סביבת עבודה נוחה לעבודה מהבית

כשאנחנו בונים סביבת עבודה נוחה כדי לעבוד מהבית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון כמה פרמטרים:

הפרמטר הראשון הוא נוחות: התאמת גובה הכיסא וגובה השולחן כך שיהיו באותה גובה, לא השולחן ולא הכיסא יהיו גבוהים/ נמוכים אחד מהשני, הכוונה שתהיה סימטריה ביניהם.

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון שהכיסא יהיה נוח, לא קשה מידי ולא רך מידי, מתכוונן בקלות להיות גבוה או נמוך.

לשם הגברת הנוחות בעבודות מהבית, צריכים להיות בתוך חדר העבודה שקעים לחשמל, שכן העובד משתמש במחשב נייח הדורש חיבור כול הזמן לחשמל, או לחילופין מחשב נייד הזקוק להטענה מידי פעם בפעם, או טלפון נייד/טלפון עבודה הזקוק להטענה עקב שימוש רב של העובד בטלפון לצורכי עבודתו.

הפרמטר השני הוא סביבת עבודה אוורירית: במהלך עבודות מהבית, צריך כי חדר עבודה יהיה מאוורר היטב, כך שייכנס מספיק אוויר לחדר, מה שיקל על העובד לעשות את העבודות מהבית יותר בקלות, עבודות מהבית בלי אוורור נכון תגרום לעובד לנשום פחות אוויר, מה שעלול לפגוע בעבודתו, דבר שיגרום לתפוקה יותר נמוכה.

הפרמטר השלישי הוא סביבת עבודה שקטה: להתאים חדר שיהיה שקט לעבודות מהבית כך שתהיה כמה שיותר הרמטית מרעשים שבחוץ, שדי יכולים להפריע לעבודתו התקינה של העובד, וגם לרעשים מתוך הבית, שזה כולל בכי של תינוקות או אם יש עבודות בתוך הבית, הפעלת מוסיקה רועשת ועוד.

יש מצבים בהם שלושת הפרמטרים  לא יכולים להתקיים  כולם ביחד לשם עבודה נכונה מהבית, מה שמקשה על העובד בעבודתו מהבית, אבל לטווח הארוך זה משתלם.

Tags :
Share This :