במשך שנים עבדתי במכירות פרונטליות, בארץ ובחו"ל ונפגשתי פנים אל מול פנים כל כך הרבה אנשים ורוב

הזמן נהניתי מזה. אז אתם מבינים, אצלי השינוי היה מקצה אל הקצה. תוסיפו לכל זה שעברתי לגור בעיר בה אני לא מכירה אף אחד וקיבלתם את הנוסחה לבדידות. זה אפילו היה חלק מנושא פרויקט הגמר שלי באמנות. מה שאני עושה כשחסרה לי החברה, זה להתקשר לחברה טובה (כי החברות הטובות שלי לא גרות לידי) או להיפגש בגן המשחקים עם עוד אימא שיש לי חיבור אליה.

היתרון בלעבוד מהבית מהבחינה הזאת, הוא שבאמת אפשר לבחור את האנשים איתם יש לנו אינטראקציה במהלך היום. לפגוש רק את האנשים שיש לנו חיבור טוב איתם ונעים לנו בחברתם. לי באופן אישי האפשרות הזו הרבה יותר מתאימה. גם בתור אדם חברותי שאוהב את המפגש עם אנשים, כשזה לאורך זמן, יש תחושת מיצוי. זה לא כל כך נעים להגיד, אבל אולי חלקכם יזדהו עם התחושה הזאת, לפעמים אנחנו ממצים גם אנשים. בעיקר את אלה שאין לנו חיבור איתם או אפילו מרגיזים אותנו.

מי שמזדהה עם רוב התחושות שתיארתי כאן, יכול בהחלט למצוא סיפוק מעבודה מהבית. אתם יכולים להנות מלעבוד בשקט בלי הפרעות, מיכולת הבחירה מתי להיות לבד ומתי לא, הבחירה באנשים שאתם רוצים להיות בחברתם ואלה שלא.אחד האתגרים הגדולים שניצבים בפני מורים שהחלו ללמד מהבית הוא היכולת שלהם לערוך מערך בקרה ראוי לתלמידים.
כולם יודעים שכחלק ממתכונת הלימודים של התלמידים הם צריכים להיבחן על החומר אותו הם לומדים, כלומר הם צריכים לעשות מבחנים שימחישו למורה את רמת הידע של התלמידים על החומר אותו הם נדרשו ללמוד.
במתכונת רגילה כאשר תלמידים היו רגילים ללמוד מהכיתות, אז היה ברור לכולם איך המערך מתנהל, המורה מחלק את דפי המבחן ובו בעת נמצא בכיתה, בעוד שאר התלמידים נמצאים גם הם בחלל הכיתה ועונים על התשובות לשאלות, כשלפעמים אף הם נדרשים לשבת בשולחנות נפרדים על מנת למנוע העתקות.
כל מערך הבקרה שקיים אצל המורה בכיתה נעלם בו ברגע שהוא מתחיל ללמד מהבית, זה מתחיל מהשיעורים עצמם, בהם אין למורה באמת את היכולת לפקח מי מקשיב ומי לא? מי סתם בוהה במסך, אך באמת הוא משחק בפלאפון, ברגע שפרצוף התלמיד הוא הדבר היחיד שנגלה למורה, יכולת הבקרה של המורה הופכת אוטומטית לחלשה הרבה יותר מאשר היה הוא בכיתה, ביחד עם התלמידים.
כבר במבחנים הראשונים החלה הבעיה לתת את אותותיה, אין למורה את היכולת לאכוף את האיסור של לעשות מבחן יחד עם פלאפון, והתלמידים הבינו זאת מהר מאוד על מנת לפתח שיטות לפתור את המבחנים ביחד.
קבוצות ווסטאפ של התלמידים בלבד הוקמו רגע לפני המבחן, כל השאלות והתשובות נשלחו שם, והתלמיד לא נדרש לכישורים מיוחדים על מנת להישאר בתוך המסך בצורה כזאת שהמורה יראה שהוא עובד, אך במקביל התלמיד מסתכל בפלאפון על תשובה לשאלה שזה עתה שלח אחד התלמידים, או לחילופין תוך חיפוש תשובות באינטרנט, אי היכולת של המורה לפקח על הנעשה בעת מבחן, מנע מהם את האפשרות לאמוד את מצבם הלימודי של התלמידים, ועד כמה הם שולטים בחומר הנדרש.
אז במבחנים זה עוד יכול להיסלח, שכן למורה דרכים רבות לאמוד את מצבם הלימודי של תלמידיו, בין אם זה דרך עבודות או נוכחות פעילה בשיעור וכדומה, אך כאשר התלמידים מגיעים למבחנים שמשפיעים באופן ישיר על הבגרות שלהם, שם כבר הבעיה הופכת לחמורה יותר, הבגרויות משפיעות על התלמידים באופן ישיר בעולם שאחרי בתי הספר, במיוחד כאשר אלו מנסים להתקבל למקום לימודים נוסף שמצריך מהם את ממוצע הבגרויות שלהם, לכן ברור לכולם שהאפשרות של למידה מהבית אינה יכולה לענות על כל הצרכים הנדרשים לתלמידים, ולכן ברור שבמקרה זה העבודה מהבית שהחלה ככורח, תיעלם בו ברגע שהדבר יתאפשר, ואין מדובר במקצוע שאפשר להפוך אותו באופן קבוע למקצוע שיילמד מהבית, שכן יכולת הבקרה של המורה על התלמידים שלומדים מהבית היא נמוכה בהרבה מאשר היו לומדים בכיתה עד כדי שאין למורה את האפשרות לדעת את מצבם הלימודי של תלמידיו.
ברור שהמבחנים הם לא הכלי החשוב ביותר לבדיקת מצבו הלימודי של כל תלמיד, אך כמו שבעת מבחן התלמיד לא מתקשה לדבר עם חבריו, קל וחומר שבעת העברת שיעור על ידי המורה, קל לתלמידים אף יותר לדבר עם חבריהם, שכן המורה עסוק בהעברת השיעור ובהיעדר בקרה מספקת, הוא אינו יכול לעקוב אחר תנועותיהם בכל עת במהלך השיעור, וככה נוצר גלגל שבו התלמידים לומדים פחות בשל העובדה שיכולת הבקרה עליהם קטנה משמעותית, ומתוך כך החומר אותו הם צוברים קטן במידה משמעותית, על אף שלכאורה במבחני הבקרה שהמורה מסוגל לעשות אותם תלמידים יכולים לקבל ציונים מעולים מבלי לדעת על מה חומר המבחן, אי יכולת הבקרה של המורה, פוגעת קודם כל בתלמידים ועל כן אין אפשרות שמקצוע ההוראה יילמד מהבית באופן קבוע.

החשיבות של עבודה מהבית טמונה ביתרונותיה הרבים, אך היא דורשת מספר מיומנויות, כולל היכולת לבצע עבודה ללא פיקוח של הכפופים לה, בנוסף להתמודדות עם יישומי מחשב שונים, ניהול זמן וארגון משימות בצורה נכונה, על מנת למלא חובות למעסיקים, ללקוחות ולבעלי עניין בכלל. אבל מהם היתרונות של עבודה מהבית והיתרונות של פרילנסרים שדוחפים אותך לעבוד כפרילנסר היום לפני מחר?

 1. יותר פרודוקטיביות
  עבודה מרחוק הופכת את העובדים לפרודוקטיביים וממוקדים יותר בהשוואה להיותם בסביבת העבודה בתוך החברות שלהם. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי עבודה מהבית תרמה לעלייה של 47% בפריון בשנת 2020. במחקר אחר של סוכנות נסיעות סינית הרשומה בנאסד"ק עם 16,000 עובדים, שתוצאותיה פורסמו בכתב העת הרבעוני לכלכלה, נמצא כי עובדים שעובדים מהבית יעילים ופרודוקטיביים בכ-13% מעמיתיהם במשרדים.

נתונים סטטיסטיים של חברת המחקר גרטנר מראים כי כ -41% מהעובדים היו פרודוקטיביים יותר בזמן שעבדו מרחוק. ו -77% מאמינים כי עבודה מהבית עושה אותם מאושרים יותר. זה עשוי להניע אותם להגדיל את הפרודוקטיביות, במיוחד אם סביבת העבודה בבית שקטה יותר. הם נוטים יותר לבלות שעות נוספות כדי לבצע את המשימות שלהם בניגוד לעבודתם בתוך המשרדים. זהו ארגון ייעוץ המתמחה במשאבי אנוש, סקר שבו 94% מהמעסיקים אישרו כי פריון העבודה עלה ולא ירד לאחר שהעובדים עבדו מהבית.

 1. גמיש יותר
  העבודה בבית גמישה יותר מהמשרד, מכיוון שהיא נותנת לעובדים ולפרילנסרים יותר זמן לסדר את עבודתם. ייתכן שהם יכולים לנצל את הזמן שנחסך להם מנסיעות לעבודה מוקדמת כדי להתחיל לעבוד מוקדם, ויש להם זמן נוסף ליהנות עם בני משפחה וחברים. זה גם עוזר להם לחסוך הרבה כסף שהוצא על ניידות, וגמישות תורמת למידת הנאמנות של העובדים בתוך החברות שלהם מבלי לחשוב על התפטרות, כי זה עוזר להם לשפר את האיזון בין העבודה לחיים הפרטיים שלהם. הסטטיסטיקה מראה כי 91% מהאנשים רואים את האיזון הזה כסיבה מרכזית לעבודה מרחוק, על פי פורבס.
 2. סביבת עבודה בטוחה
  אם אתה עובד מהבית, אתה נמצא בסביבת עבודה בטוחה ובריאה שעוזרת לך להגן מפני מחלות זיהומיות שעלולות להתקיים בחברה שלך. אתה גם רחוק מאוויר מזוהם מפליטת מכוניות, מכיוון שעבודה מרחוק תורמת להפחתת זיהום האוויר ופליטת גזי החממה באופן משמעותי, מכיוון שעובדים רבים שעובדים מהבית לא מסתמכים על המכוניות שלהם יותר מדי לנסיעות. לכן, עבודה מהבית עוזרת לשפר את בריאותם ורווחתם של העובדים, להגן על המערכת החיסונית שלהם ולתת להם מספיק הזדמנות להתאמן בקלילות בבתיהם.
 3. ניסיון בתקשורת
  תוך כדי עבודה מהבית, תצטרך לתקשר עם אחרים באמצעות מדיה אלקטרונית, וזה יהפוך אותך למומחה תקשורת עם ידע רחב בכלים וטכניקות תקשורת מודרניות. לעתים קרובות תקיים פגישות וידאו יעילות ואפקטיביות יותר עם הצוות שלך באופן מקוון, אתה עשוי לשלוח הודעות דוא"ל ללקוחות או לעמיתים לעבודה שלך, ואתה יכול אפילו להתייחס לניהול משימות ולתוכניות ארגון כמו הכלי I'm המסופק על ידי Hassoob, המסייע לך לחדד את כישורי התקשורת והניסיון המקצועי שלך, מה שמשפיע באופן חיובי על הביצועים שלך בזמן העבודה מהבית.
 4. לגייס אנשים מוכשרים ומוכשרים
  ארגונים יכולים להעסיק אנשים מוכשרים ומוכשרים מאזורי זמן שונים ברחבי העולם באמצעות פלטפורמות פרילנסרים כגון פלטפורמות הפרילנסרים והחמישיות שמספק חסוב לקהילה הדיגיטלית הערבית. לעיתים עבודה מהבית היא תמריץ רב עוצמה להביא כישרונות חדשים לעבודה בחברות, ומעניקה להם יתרון תחרותי ייחודי בשוק העבודה, במיוחד לאור המספר ההולך וגדל של פרילנסרים מקצועיים ומוכשרים המעדיפים לעבוד מרחוק.
Tags :
Share This :