במה לעבוד?

תואר 4 שנים ומלאה והשקעה של עשרות אלפי שקלים, יש את האופציה של אנדסאים שזה יותר מקוצר בחצי וכמובן גם במחיר. אבל היום בזכות האינטרנט שמתפתחת בכל יום ניתן ללמוד גם קורסים אונליין קצרים של חצי שנה עד שנה ובמחירים סבירים, כמו כן יש המון חומר שניתן ללמוד גם בחינם. ואם תמצאו מקצוע שעייניין אותכם ותשקיאו בלמדיה, אחרי זמן יחסית קצר תוכלו להתחיל לעשות כסף טוב. לרוב משרות אלו מתאימות מאוד לאותם אנשים שמחפשים עבודה מהבית או אונליין מכל מקום שבעולם, והדבר היחיד שתצתרכו זה מחשב נייד ואינטרנט.

עיצוב גרפי – עבודות עיצוב גרפי תמיד מבוקשות באינטרנט. בין אם זה לוגו, פוסטרים או דברים ויזואליים אחרים, גרפיקה היא חלק מרכזי בבניית מותג ואסטרטגיית שיווק. אם אתם טובי ב-Adobe Creative Cloud או בתוכנות מקצועיות אחרות, אתם יכולי לייצר הכנסה נוספת קבועה בעיצוב גרפי לחברות. גם אם אינכם מכירים שום שירותי עיצוב גרפי מקצועיים, אתם עדיין יכול להרוויח קצת כסף על ידי לימוד כיצד ליצור ויזואליה בסיסית ב-Canva

מעצב אתרים – אנשים רבים מציעים גם שירותי פיתוח אתרים וגם שירותי עיצוב אתרים כחבילה, אבל אתם יכול גם להציע אותם בנפרד. אם הידע שלכם בתכנות מוגבלת, אבל אתם מבינים מה צריך אתר אינטרנט ויש לכם כישורי עיצוב טובים, אתם יכולים להיות מעצבי אתרים. לרוב מעצבי האינטרנט יש ידע טכני מסוים.

מפתחי אתרים – מפתחי אתרים משתמשים ב-HTML, CSS ו-Javascript כדי ליצור דפים לאתרים. הם צריכים להיות בקיאים באופטימיזציה של ביצועי אתרים ורצוי לתכנות.

עיבוד תמונות – עוד תעשוקה מצויינת כעבודה מהבית. לצלמים רבים אין מספיק זמן לעבד את התמונות שלהם למכירה. אם תלמדו לעורך תמונות, אתה יכול להציע להם את השירותים שלכם. כדי למצוא לקוחות, בצעו כמה "עבודות מבריקות" וסמן בחתימה שלכם שאתם מוכנים לשתף פעולה. תוכל גם לפרסם את עבודתכם ומידע על שירותים בפורומים מיוחדים לצלמים.

אבטחת סייבר – לאלו עם רקע IT אבל לא רוצים לעשות עבודה טכנית יותר, אולי עדיף להתחיל קריירה כיועץ IT. בסופו של דבר, אתם יכולים להעריך מערכות, להריץ בדיקות ולייעץ לארגונים כיצד להתנהל בצורה הטובה ביותר מבחינה טכנולוגית. אבטחת סייבר היא נישה פופולרית ב-IT בגלל הסיכונים הגבוהים שעומדות בפני חברות רבות. השתמשנו בשירותיו של מומחה כזה במשך יותר משנה, לאחר שאחד השרתים שלנו נפרץ לפני למעלה מ-10 שנים וספגנו הפסדים כספיים.

מפתח מוצר SAAS – נסו לפתח את SAAS (תוכנה כשירות). SAAS היא סוג של תוכנה שמבצעת פונקציה ספציפית עבור אדם. להרוויח כסף יהיה קשה כמו באפליקציה לנייד בגלל התחרות הגבוהה מאוד. בנוסף, אתם צריך רעיון נהדר. במקרה זה, עליכם להגיע לאירועים וכנסים על מנת להיפגש עם שותפים פוטנציאליים, משקיעים, לקוחות ולהרחיב את ההיכרות שלכם.

ניהול מדיה חברתית – שימוש יעיל במדיה חברתית יכול להיות דבר מועדף על הנוער של היום. חברות ומותגים משלמים למומחי מדיה חברתית כדי להגדיל את הפופולריות של המוצרים שלהם. עם תחרות רבה וטווח הקשב ההולך ופוחת של משתמשים, יצירתיות חיונית ליצירת פוסטים, סרטונים ועוד. חברות תמיד מחפשות אנשים שיכולים ליצור פוסטים ויראליים ולהעלות את המודעות למותג. זכרו, עליכם ליצור פוסטים ללא הרף וליצור קשר עם העוקבים שלכם באופן קבוע. מנהלי מדיה חברתית מגיבים להודעות, מפרסמים באופן קבוע ומקיימים אינטראקציה עם משתמשים אחרים כדי להגדיל את בסיס המנויים שלהם. מכיוון העבודה מתנהלת בטלפון הנייד ואונליין זה גם תבקיד מעולה כעבודה מהבית.

להביא את העבודה לכיס

משנה לשנה המושג "עבודה מהבית" הופך לנפוץ יותר ויותר בכל רחבי המשק ואפשר אפילו להגיד שלעבוד מהבית שלך זה כבר לא מילה גסה.

עד לפני מספר שנים עבודה מהבית הייתה לחלוטין פריווילגיה של עולם ההיי- טק, רק אלו שזכו להיכנס לעולם הזוהר של ההיי- טק נהנו בין היתר מתנאי עבודה מתגמלים מאוד ביחס לממוצע במשק, כשאחד מהתנאים הבולטים שבהם הוא עבודה מהבית. לאט לאט התנאי הזה הפך לסטנדרט כמעט בכל מקום עבודה בתחום, אך שאר המשק עדיין הביט מהצד ודמיין את עצמו מתרגל בקלות לחיים כאלו.

ההתחדשות הטכנולוגית, ההפיכה של העולם לכפר גלובלי ובעיקר המוטיבציה הגבוהה של שכירים במשק לעבוד מרחוק גרמו לשאר חברות ותאגידים במשק (שהם לא היי- טק) לפתוח לעובדיהם את השער לעבודה מהבית. עם הזמן הדבר התברר כהצלחה ברוב המשק, למשל מבחינת עמידה בזמנים – נחסכים רובם המוחלט של איחורים לישיבות ודיונים מכיוון שבעבודה מהבית הכל קורה מהמחשב האישי, ללא צורך בהתארגנות ונסיעה לעבודה, שלא נדבר על פקקים – הגורם העיקרי לאיחורים למקום העבודה. המנהלים הבכירים בחברות הגדולות הבינו שהמון זמן נחסך כשחלק גדול מהעובדים עובדים מהבית וכמו שידוע לכל חברה, זמן שווה כסף.

במגזר הפרטי עבודה מהבית הפכה להיות נחלתם גם של עצמאיים ועוסקים זעירים שהבינו את מה שאותם מנהלים בחברות גדולות הבינו – הזמן שלהם שווה כסף. אותו עצמאי שקם בשבע בבוקר לפתוח את העסק שלו וסוגר אותו בשבע בערב יודע שיש מספר שעות במהלך יום העבודה שלו שמוגדרות כ"זמן מת", דהיינו זמן שבו הפעילות העסקית די רגועה ואין הרבה לקוחות (למשל שעות אחר הצהריים במסעדה). באותו זמן מת, בעל העסק עדיין נמצא בעסק ועדיין משלם שכירות, חשמל, ארנונה וחשבונות נוספים, לכן הבין כי ניצול הזמן הזה יכול להיות מאוד אפקטיבי מכיוון שעבודה מהבית לא חייבת להיות בהגדרתה ממשכנו הפרטי של אותו עצמאי, אלא מכל מקום שירצה או שישנה האפשרות לעבוד, בגדול – חיבור אינטרנט זמין. העבודה מתאפשרת מהטלפון הנייד, אותו סמארט פון שנמצא בכיסו של כל אחד מאיתנו היום ומאפשר גישה וחיבור לכל מקום על הגלובוס.

העבודה מהסמארט פון לצורך העניין מאפשרת לו גמישות ונותנת לו מרווח עבודה מכיוון שאין לו איזה דד ליין לעמוד בו או משימות ספציפיות, אלא הוא עובד לפי הספק ולכן הוא לא נמצא בלחץ של זמן וכך יוכל לנצל באפן המקסימלי ביותר את זמנו הפנוי ויוכל לייצר לו הכנסה נוספת ברגעים ביום שבו ההכנסה מהעסק הפרטי שלו נמוכה או אפילו לא קיימת.

מגיפת הקורונה שפקדה אותנו בשנה האחרונה הוסיפה שמן למדורה והכריחה אנשים להישאר בבית, דבר שגרם באופן אבסולוטי לאנשים להמשיך לעבוד – אך מהבית, כי פשוט לא הייתה ברירה אחרת ואנחנו עוד נראה בשנים הקרובות איך זה ישפיע על המשק כי גם חברות שלא כל כך התחברו לרעיון של עבודה מהבית, הבינו בעל כורחן בגלל המגיפה, שאולי השד לא כל כך נורא.

Tags :
Share This :