במאמר הקודם דיברנו על הצורך לשמור על התנועה של הגוף ולא לשבת הרבה זמן רצוף באותה תנוחה,

איך לשבת נכון
אך עדיין יש מספר טעויות שאנחנו עושים בעצם הישיבה שלנו, יש מספר הדגשים מרכזיים שיעזרו לכם שבת נכון:

שבו למלוא עומקו של המושב, אל תתפתו לשבת על החלק החיצוני של הכסא, שבו על כל עומק הכסא, כך שהגב התחתון ייהנה מהתמיכה של משענת הכסא.

השתדלו שהראש יהיה במרכז הגוף, מה שאומר שלא תיטו יותר מדי קדימה, אלא שימרו שהאוזניים יהיו בדיוק מעל הכתפיים, לצורך כך הניחו את המחשב בשדה הראייה שלכם.

שימרו על כף יד מיושרת עם האמה – עובדים רבים בתחום המחשוב מתלוננים על תסמונת 'התעלה הקרפלית' – מה שגורם לכאבים ותחושת נימול ועקצוץ בכף היד והאצבעות, כיפוף של מפרק כף היד מעלה את הסיכון ללקות בתסמונת התעלה הקרפלית, לצורך כך יש לכוון את גובה הידיות המושב שיהיו בהתאם עם שולחן העבודה.

זווית ישיבה נכונה – חשוב מאוד להקפיד על זווית נכונה של כ- 110- 90 מעלות בין הגב לירכיים חשוב מאוד לא לשקוע מדי אחורה או קדימה.

ציוד לא מתאים לעבודה ממושכת

סיבה נוספת לכאבים, היא ציוד לא נכון, במרבית הבתים אין את הציוד המשרדי המתאים לעבודה ממושכת כמו כסא אורתופדי, שולחן בגובה המתאים לעבודה ממושכת, איזון נכון בין גובה הכסא והרגליים לגובה השולחן, כל אלה גורמים לישיבה לא נכונה בזמן העבודה, אם תדעו לשבת בצורה הנכונה והבריאה, תשפרו את ההרגשה ואת הביצועים שלכם.

לכן העצה היא, תיקחו את הציוד המשרדי שיש לכם במשרד ותעבירו אותו לבית, אם זאת לא אופציה, תקנו לעצמכם כסא אורתופדי נוח שיעניק לכם ישיבה נכונה ובריאה, ותנסו לסדר לכם את סביבת העבודה הנוחה ביותר שאתם יכולים.

הפסקות

ישיבה נכונה היא אחת הבעיות ב'עבודה מהבית' אולי אפילו המרכזית שבהם, אך יש עוד מספר לא מובטל של טעויות שאנחנו עושים במהלך עבודה מהבית, אחת מהם היא הישיבה הממושכת מול צג המחשב, בעבודה במשרד באופן טבעי אנחנו פעילים יותר, אנחנו קמים לסדר דברים, לדבר עם קולגות, להכין קפה, לצאת לשירותים ועוד פעולות מגוונות, המכנה המשותף בין כולם, שאנחנו לא יושבים על הכסא במשך זמן ארוך רצוף, בעבודה מהבית השקט והשלווה כלולה לגרום לנו בחוסר שימת לב לישיבה ממושכת על הכסא, ומאמץ בלתי פוסק על העיניים בצפייה אחר צג המחשב.

המצב הזה עלול לגרום לכאבי ראש חזקים במיוחד, ולכה פתרו לזה הוא לקחת הפסקות קבועות, תקומו מהמחשב, תשחררו את עצמות הגוף שלכם, תאווררו את העיניים שלכם, כך שלא תטילו עליהם מאמץ בלתי פוסק.

עבודה מהבית – קלדנות מתי זה רווחי? ומהם הכישורים הנדרשים לכך?

אין ספק שהטרנד שנשאר איתנו מתקופת הקורונה הוא 'עבודה מהבית', המגמה הזו התחילה להיכנס לעולם המודרני בעשור האחרון, אך בזמן התפרצות נגיף הקורונה, המצב הזה היכה יתד רחב במשק העולמי בעיקר ובישראלי בפרט, כך שעובדים רבים מצאו את עצמם ביום בהיר מתחילים לעבוד מהבית, מה שהיה בעבר נשמע כמו חלום רחוק, התגשם עבור ישראלים רבים.

אין ספק שהמהלך הזה טומן בחובו אין ספור יתרונות למעסיק, לעובד, וכמובן לכלל המשק, מה שמעניק את התחושה ש'עבודה מהבית' נמצאת כאן בשביל להישאר איתנו עוד הרבה שנים קדימה.

המצב הזה כמובן מגביר את היצע העבודות שיש מהבית, וכיום ניתן למצוא אתרים רבים שכל ייעודם הוא לפרסם עבודות מהבית, כך ניתן למצוא את האתר 'עבודה מהבית' בו מופיעים אך ורק עבודות מהבית בלבד.

תחומי התעסוקה הניתנים לעבודה מהבית הינם רבים ומגוונים, החל ממקצועות ההיי טק וכלה בעבודות פרילנסר בתחום התרגום והקלדנות.

במאמר שלפנינו נעמוד על מקצוע הקלדנות שמאפשר עבודה מהבית גם כשכיר וגם כפרילנסר, נבין האם זו עבודה משתלמת, ומהם הכישורים הנדרשים על מנת להצליח בעבודה זו.

מבין שלל התחומים השונים המאפשרים 'עבודה מהבית' עבודת הקלדנות היא אחת הנפוצות ביותר.

עבודת הקלדנות מתחלקת לשני סוגים עיקריים:

הקלדת טקסטים כתובים – זה אומר להקליד מתוך כתבי יד, זה יכול להיות הקלדת עבודות אקדמאיות מתוך מחברות של סטודנטים, או תכנים עסקיים המגיעים בקבצים שאינם קבצי שמע, הרעיון הוא אחד לקבל קבצים ולמסור אותם כקבצים מוקלדים במחשב, חשוב מאוד לוודאות כי כתבי היד שאתם לוקחים נוחים וברורים לקריאה, אחרת תבזבזו זמן יקר רק בשביל לפענח את כתב היד.

הקלדת טקסטים מושמעים – החלק הזה נקרא 'תמלול' וזה עוסק בעיקר בהפיכת קבצים מושמעים לקבצים מוקלדים, למשל הקלדת הרצאה או שיחה בין אנשים שונים, תחום התמלול הוא גדול מאוד, ישנם תמלולי בית משפט שחייבים לעמוד בחוקים נוקשים בשביל שיהיו קבילים בבית משפט, כמובן שלא כל אחד מורשה לבצע תמלול משפטי.

Tags :
Share This :