בחלק מהמקרים, עבודה מהבית יכולה להיות כתיבת מאמרים, במאמרי זה אעסוק בכללים לכתיבת מאמר איכותי, והכללים הם: לבחור מילים הכוללים מענה לכל

מוקדי נושא המאמר, להתייחס באופן ברור לכל המונחים בתחום נושא המאמר, לכלול התייחסות לכל תתי הנושאים שבו הנושא הגדול עוסק, להתאים בין פתיח המאמר לבין המאמר עצמו ולהיפך.
בעת כתיבת מאמר בעבודה מהבית יש להיות ממוקדים לנושא המאמר ולהתבסס על מידע מהימן, יש לסגנן את המאמר כך שיהיה שונה מפתיח המאמר לסיכום המאמר, יש לקחת בחשבון מילים מתוך פתיח המאמר לסיכום המאמר או להיפך וכמובן לכלול אותם בתוך גוף המאמר עצמו,
כשעובדים מהבית צריך לכתוב מאמרים שפונים לכלל הציבור ולכן המאמר צריך להיות מדויק מפרטים נכונים ואמינים אבל להיות מקוריים תוך סגנון המאמר כך שייפנה לכל גיל ולכל אוכלוסיית הקוראים ועל כן המאמר צריך להיות מובנה ממידע נכון ואמין, עליו להתייחס לכל תתי הנושאים שהנושא של המאמר כולל בתוכו, על המאמר להיות כתוב כך שהקורא שיקרא את המאמר יבין בדיוק למה התכוונו, ועל כן יש להיצמד לכללים ולהוראות כתיבת מאמרים.
כתיבת מאמרים בעבודה מהבית מצריכה הכנה והתכוננות לכתיבת מאמרים ויש להיצמד לכללים תוך שמירה על מקוריות המאמר, כאמור, יש להיצמד למבנה קבוע של המאמר (פתיח, גוף, סיכום), יש להשתמש במושגים תיאורטיים (יש לנמק את תחום הידע כמה שיותר), יש לשמור על סימני פיסוק (הכוונה לשימוש מדויק בסימני פיסוק- נקודה, פסיקה, נקודותיים, מרכאות וכו'…), יש להשתמש בנתונים אמיתיים וכנים, יש להשתמש באופן ברור לקריטריונים כדי לנמק את מסקנות המאמר (וזאת אם ישנם מסקנות בכלל), יש לשמור על תחביר נכון של שפה כתובה (להימנע משפה מדוברת, להיצמד לנתונים ברורים ושפה גבוהה כמה שיותר), יש לכתוב בפסקאות (ליצור סדר ולהציג בצורה הגיונית את העובדות, המסקנות, הטיעונים, המידע וכו'..), יש להשתמש באמצעי קישור (לדייק את הכוונה שלנו בתוך המאמר).
כאמור, כשכותבים מאמר בעבודה מהבית, צריך לשמור על פסקות ואמצעי קישור ועל כן יש לבדוק את המאמר ואם צריך אז לאחד משפטים בודדים לפסקה אחת או לחלק לטקסט ארוך מדי לפסקאות, להשתמש במשפטי מפתח בכל פסקה, לזהות את הקשר בין משפט המפתח למשפטים אחרים בתוך המאמר, לנסח את הפסקה מחדש במידת הצורך, לבדוק את מילות המאמר ולנסות להוסיף אמצעי קישור חדשים או להחליף אותם בקישורים קיימים (ואם צריך, אז לשנות את הניסוח הקיים), לגבי אמצעי קישור – צריך לבדוק איזה מן קישור הם יוצרים בתוך המאמר? האם הוא מדויק? האם זהו הקישור שאליו התכוונו?
כשקוראים חומרים כלשהם לצורך כתיבת מאמר בעבודה מהבית יש לקרוא באופן אפקטיבי את החומרים, זאת אומרת, לקרוא את החומר תוך חשיבה על מילים שיהפכו את המאמר שלנו למקורי תוך נאמנות לדיוק ולאמינות של החומרים, לאתר את המילים המרכזיות והחומרים שיוצרים גוף למאמר, להפריד בין עיקר לטפל, לסכם במילים שלנו כך שהמאמר יהיה מקורי.
כשעובדים מהבית, חשוב להיצמד לכל הכללים כדי שהמאמר יהיה מקורי אמין ושיוכל לשמש ולשרת את הקוראים בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד גם לדעת אם לתמצת או להאריך את המאמר כך שיכיל בדיוק את כמות המילים המותרת למאמר.
כתיבת מאמרים בעבודה מהבית יכולה להיות מהנה מאוד, תשמרו על איפוק וסבלנות, תקראו הרבה חומרים לפני תחילת כתיבת המאמר, בהצלחה!

עבודה מהבית מראה על השונות בין בני האדם

בני אנוש בכל רחבי העולם הם מין אחד, אך למרות זאת, בני אדם שונים מאוד בתכונות הפיזיות הספציפיות שלהם: כמו למשל, צבע עור, מבנה גוף, צורת הגולגולת, תווי פנים ומגוון מאפיינים ביוכימיים, מבנים אישיותיים ואינטלקטואליים.
מאפיינים אלו רק מסבירים על השונות בין בני אדם, מאפיין שיש אצל אדם אחד לא יכול להתקיים באופן מדויק אצל אדם אחר ועל כן בני האדם הם שונים מאוד זה מזה, בעת העבודה מהבית, שונות זו באה לידי ביטוי, כל אדם באופן אחר, יכול לעשות עבודות אחרות בעבודה מהבית, ישנם כאלה שיכולים להקליד מהר ויכולים לעבוד בהזנת נתונים, ישנם כאלה שיכולים לעסוק בקידום אתרים, טלמרקטינג וכו'… כל אדם על פי כישוריו ויכולותיו.
עבודה מהבית רק מוכיחה שבני האדם שונים גם באינטליגנציה שלהם, יכולת לעבד ולהעריך מידע לשם פתרון בעיות. על אף קיום שונות בין יחידים ברמת האינטליגנציה שלהם, ישנם חוקרים שמסכימים באופן כללי שישנם גורמים סביבתיים ותרבותיים שמשפיעים על האינטליגנציה יותר מאשר גורמים תורשתיים או גנטיים. אנשי חינוך ואנשי מדעי החברה הם תמימי דעים כיום ומסכימים כי אינטליגנציה אינה תכונה אחת אלא למעשה תערובת של סוגי יכולת שונים שאי אפשר למדוד בבת אחת.
עבודה מהבית מוכיחה שבני האדם שונים לא רק באינטליגנציה אלא גם בתחומים בין אישיים, ישנם הבדלים בין האדם בקצב ההתייעלות שלהם, כך למשל, אנשים בעלי הבנה מיומנים זקוקים לפחות ניסיון בביצוע של מטלות בעת העבודה מהבית כך שהם יהיו מסוגלים לבצע מטלות מסוג מסוים (כמו למשל, הזנת תוכן, תמלול, הקלדות וכו'…) כדי להיות יעילים יותר בעבודה מהבית.
כאמור, בני האדם שונים זה מזה, עבודה מהבית משקפת את השונות בין בני האדם על פי העבודה שהם בוחרים לבצע בעבודה מהבית, כל אדם לפי יכולותיו, אדם שיש לו אינטליגנציה לשונית גבוהה יותר יוכל לנתח מידע וליצור תוצרים לצורך כתיבת מאמרים, או הקלדת נתונים, אדם שיש לו אינטליגנציה לוגית מתמטית גבוהה יותר יוכל לפתח משוואות והוכחות, לחשב חישובים ולפתור בעיות מופשטות לצורך טכנאות מחשבים מרחוק למשל או תיקון מחשבים או עבודה באחזקה בחברות מחשבים ואלקטרוניקה גדולות או לימוד מתמטיקה מרחוק באמצעות המחשב בעבודה מהבית, אדם שיש לו אינטליגנציה מרחבית גבוהה יוכל לזהות תמונות מרחביות גדולות ומפורטות ולעשות עליהן פעולות, כמו למשל, טכנאות מחשבים או אומנות או עשיית פוטושופ באמצעות עבודה מהבית, אדם שיש לו אינטליגנציה מוסיקלית גבוהה יוכל לנגן, ליצור דפוסי קול שונים, לזכור אותם ולתת להם משמעות כך הוא יוכל ללמד מוסיקה או נגינה מרחוק בעבודה מהבית או לעבוד על המוזיקה שלו בחברות מוזיקה או חברים דרך עבודה מהבית, אדם שיש לו אינטליגנציה גופנית גבוהה יוכל להשתמש בגוף לצורך יצירת תוצרים כך שיוכל לעבוד למשל כמורה ליוגה או חינוך גופני או התעמלות מרחוק דרך עבודה מהבית, אדם שיש לו אינטליגנציה בין אישית גבוהה יוכל לזהות ולהבין מצבי רוח, שאיפות, מוטיבציה וכוונות של אנשים אחרים כך הוא יוכל לעבוד כפסיכולוג או מנתח התנהגות מרחוק באמצעות עבודה מהבית.
כך כל אדם על פי השונות שלו יכול לבצע עבודה מהבית בצורה שונה ועל זה המאמר שלי עסק. בהצלחה.

כשהמגיפה פגעה בתחילת 2020 עובדי משרדים ברחבי העול מצאו את עצמם לפתע נקלעים למצב עבודה חדש. לא רק שזה היה עבורם חיה חדשה ומוזרה, אלא שזה היה חדש עבור מעסיקים רבים שנתפסו לא מוכנים לצייד את הצוות לעבודה מהבית בצורה יעילה. במקרים רבים לא היה להם נסיון כלל בניהול מרחוק. המשמעות היא שהם אפילו לא היו מוכנים לצייד את העובדים עם הכלים והחומרה הדרושים לעבודה מהבית.
מחקרים הראו שמתוך יום עבודה של שמונה שעות , עובד משרד ממוצע פרודוקטיבי פחות משלוש שעות. למעלה מחמש שעות מיום העבודה מוקדשות למפגשים חברתיים, לאכול, לשלוח הודעות טקסט, לעיין במדיה החברתית ולחפש עבודה טובה יותר. הוסף את בזבוז הזמן מספר אחת לתמהיל הזה – פגישות – וסביר להניח שאנשים עובדים רק כ-90 דקות ביום. קצת גורם לך לתהות למה אנחנו עדיין מרשים לעצמנו להכתיב את האבסורד של שבוע עבודה של 40 שעות.
מניסיוני, עבודה מהבית יעילה הרבה יותר מאשר ישיבה במשרד. עם השגרה והמבנה הנכונים, זה מעניק לך את הבדידות השקטה הדרושה כדי להתמקם בזרימה מאוד פרודוקטיבית, ללא הפרעה, שבה תוכל לבצע עבודה טובה יותר בפרק זמן קצר יותר.
אם אתה מתחיל במשרד ביתי, או עדיין נאבק עם זה אחרי השנה הראשונה שלך, רוב הסיכויים שאתה צריך לשנות כמה הרגלים וליצור שגרה טובה יותר. להלן קצת טיפים הטובים ביותר שלי לעבודה יעילה מהבית:
מבנה את יום העבודה שלך:
כמה אנשים שהיו חדשים במשרד הביתי קצת השתגעו בשנה שעברה. הם ישנו, הצטרפו לפגישות זום בפיג'מה – או בכלל לא – ונעלמו במשך שעות בכל פעם במהלך שעות העבודה.
בואו נבהיר דבר אחד. בין אם מדובר במשרד ביתי או בנוכחות רגילה במשרד, נרשמתם עם המעסיק שלכם כדי לספק תוצאות מסוימות למספר מוגדר של שעות בשבוע. זה שאתה פתאום עובד מהבית לא אומר שאתה יכול לקפוץ בשעות אקראיות של יום העבודה כדי לצפות בנטפליקס או לעיין במבצעים בתרי בגדים, כאשר אתה אמור לברר את המדדים החודשיים שצחי בפיננסים מחכה להם. זה גם לא אומר שאתה יכול לקום חמש דקות לפני הפגישה הראשונה שלך, רק בגלל שאתה לוקח את הפגישה בחדר האוכל שלך. או שכל אחד בשיחת הזום שלך משועשע מהחתול או הילד שלך שמקפצים ברקע. הם בכנות לא.
היום שלך היה מובנה לפני המצב במשרד הביתי שנגרם על ידי מגיפה. התאימו את המבנה הזה למצב החדש של עבודה בבית. הישאר אמין. עבודה מהבית בצורה יעילה אינה אומרת לבלות על הספה. דע באילו זמנים אתה מחויב להראות נוכחות מקוונת.
קום בכל יום באותה שעה, וסיים את העבודה באותה שעה בכל יום מתי שאפשר. ייתכן שלא תעבוד 9-5 שעות רגילות בכלל. אם אתה עובד מהבית, עדיין עדיף לנעול את שעות העבודה המרכזיות שלך ולהישאר נאמן להן.
היצמד לשגרת הבוקר שלך:
זה קשור למבנה יום העבודה שלך. צור שגרה לבקרים שלך שעובדת בשבילך, ולאחר מכן היצמד אליה. מעבר השגרה שלך יסמן את תחילת יום העבודה, בין אם זה להתמקם במטלות שלך עם כוס כוס גדולה אחרי שטיילת עם הכלב והתלבשת, אוסף קרואסון מהמאפייה בפינה, או כתיבת דפי בוקר לפני ארוחת הבוקר.
בין אם אתה גר לבד או לא, הוצאת קצת זמן לעצמך לפני העבודה תגרום לך לנוח יותר ולפרודוקטיבי. אתה יכול גם לשקול לעשות משמרת מפוצלת. שעות הבוקר המוקדמות אידיאליות להוצאת כל המשימות מהדרך הדורשות ריכוז ושקט. אתה יכול לעשות ערימה של עבודה ממשית לפני שיום העבודה מתחיל רשמית. לאחר מכן תוכל לאכול ארוחת צהריים ארוכה במיוחד ולעשות את כל הפגישות והשיחות שלך במחצית השנייה של יום העבודה.
לא משנה מה השגרה שלך, היצמדות אליה תהפוך את העבודה מהבית ביעילות להרבה יותר קלה.

כיום הרבה מאוד אנשים עובדים דרך האינטרנט, כיון שהמחשב היום הוא הכלי שהכי הרבה משתמשים איתו ואי אפשר בלעדיו, כיון שכך ממילא רוב העבודות יהיו על ידי המחשב, כמו למשל הנדסת תוכנה, פיתוח תוכנה, וכל עבודה שמצריכה היום מחשב. הרבה אנשים שעובדים במחשבים או אפילו רק בעבודות שהמחשב זה לא העיקר אלא רק הנלווה, עובדים מהמשרדים של החברה או ממקום יעודי לכך שממנו מתנהלת העבודה ולא מהבית הפרטי שלהם, כיון שיש כאלו עבודות שמחייבות עבודת צוות ועבודה בשיתוף פעולה מלא בין כל שאר הצוותים שגם כן עובדים בעבודה הזאת, ובמקרה שהעבודה תתבצע מהבית לא יהיה להם אפשרות לשתף פעולה בצורה טובה ביניהם ולתאם ביניהם את העבודה בצורה הנדרשת ולשם כך הם עובדים ביחד ולא כל אחד בנפרד. אולם יש גם מקרים שלא מחייבים שיתוף פעולה מלא בין הצדדים ולא מחייב שהם יהיו כל הזמן יחד, ולכן אנשים שעובדים בעבודות אלא יכולים בהחלט לעבוד כל אחד מהמקום שלו ללא בעיה. אנשים אלו יעדיפו לעבוד מהבית הפרטי שלהם ולא ללכת כל יום לעבודה מחוץ לבית, במיוחד שהם גרים רחוק מהעבודה שלוקח להם זמן רב להגיע או כל מיני עיכובים, וכן כאשר יש להם אפשרות לעבוד מהבית הם בהחלט יעדיפו לעבוד מהבית.
אומנם לא רק שכירים או אנשים שעובדים בכל מיני חברות יהיה להם את האפשרות לעבוד מהבית כאשר הם עובדים במחשבים או בכל מיני עבודות אחרות שיכולות להתבצע מהבית, ולא מחייבות עבודת צוות. עבודה מהבית יכולה להיות גם לאנשים עצמאים ללא כל בעל הבית או מעסיק, הם בהחלט יכולים לפתוח קריירה מהבית דרך האונליין. עבודה מהבית יכולה להתבצע כמעט בכל תחום אפשרי הדרך להעביר אותו על ידי אפליקציית הזום או הפייסבוק כמו אימונים אישיים של תזונה בריאה, כך שהם ילמדו את האנשים את הצורה שבה הם יאכלו נכון ואיך יחיו נכון, שזה לא מצריך הגעה לבית של המטופל או להפך אלא יכול להיום באופן מקוון בלבד בדרך כלל.
עבודה מהבית יכולה גם להיות גם בתחום המכירות או להיות מורה של תלמידים איך לדעת לסחור נכון בבורסה במניות מתי לקנות מניות ומתי למכור מניות שזה תחום שרבים מלמדים דרך הזום הרבה מאוד תלמידים חדשים, שכן רוצים לדעת את התחום המעניין הזה וכן מעוניינים להשקיע במניות של ארצות הברית בעיקר שהיא הבורסה הגדולה בעולם, וזה בהחלט לא מצריך פגישה פרונטלית בין התלמיד לבין המורה.
עבודה מהבית יכולה להיות היום כמעט בכל תחום בחיינו רק העניין הוא לדעת איך להנגיש את זה ללוקח, או לתלמיד כל אחד עם מה שהוא מתעסק איתו, כך שהכל יהיה מובן בצורה ברורה, וכך אפשר להצליח. אפשר לחסוך בצורה הזאת הרבה מאוד עליות של החזקת מקום לצורך העסק שאתם מעוניינים לפתוח, שזה הוצאות של שכירות וארנונה וכו' שזה לא מעט כסף, אבל בעיקר זה נותן את ההרגשה של הנוחות לשני הצדדים, שכל העבודה וכל השיעורים או כל דבר שיהיה לא מצריך לצאת מהבית, אלא יכול להתבצע מהבית ללא צורך לצאת בשביל אותו הדבר שאותו הם מעוניינים לרכוש.
כדי להצליח מהבית כמו בכל עבודה הדרך היא להתמיד עד ההצלחה, בעיקר כאשר שזה מתבצע דרך האתרי האינטרנט והרשתות החברתיו שמצריך כל הזמן תחזוק של האתרים שבהם העובד מהבית משתמש לצורך העובדה. לכן ככל שהעובד יתמיד ולא ירפה, בסוף הוא כן יצליח. כמו הרבה מאוד אחרים שכן עובדים דרך האינטרנט והרשתות החברתיות ומצליחים מאוד.

רבים חולמים לעבוד מהבית אבל לא חושבים על החסרונות שיש בכך. ולמעשה, כמו בכל עבודה אחרת, גם בעבודה מהבית יש יתרונות רבים אבל לא פחות חשוב מכך – יש גם חסרונות שחשוב לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה על מעבר לעבודה מהבית. רגע לפני שאתם מתפטרים ומחליטים שהכי טוב להישאר בבית, הנה כמה נקודות שחשוב לקחת בחשבון:

  1. סוג העבודה – לא כל עבודה מתאימה לכל אחד. אחרי הכל, לכל אחד מאיתנו יש נטיות מולדות, יכולות שונות וכן תפיסות עולם ותכונות אופי ייחודיות. יש כאלה שלא יכולים לשבת על הישבן יותר מעשר דקות ברצף ואחרים מעדיפים לדבר עם אנשים ולא עם המסך. עבור כל אלו שאינם יכולים לשבת בשקט או מגדירים את עצמם "היפר אקטיביים", רצוי לשקול פעמיים אם ברצונם לעבוד מול מחשב. כמובן, תמיד קיימת האפשרות של עבודה בניקיון או סיוע בסידור בתים אולם כך או כך, להיפראקטיביים רצוי להימנע מעבודה ממושכת מול מחשב.
  2. אופי הרישום הבירוקרטי – רבים מהעוברים לעבוד מהבית מוצאים את עצמם נדרשים להוציא קבלות. אחרי הכל, אם אתם לא עובדים בשביל מעסיק כשכירים, הרי שאתם נדרשים לדווח על כל הכנסה שיש לכם. הדיווח על ההכנסות יכול להתקיים באופנים שונים ואולם אם אינכם מוגדרים כשכירים, יהיה עליכם לגשת לרשויות המיסים השונות ולעדכן על מצבכם. עליכם לפתוח תיק של עוסק פטור או עוסק מורשה (כתלות בגובה ההכנסה) ואזי לדווח על כל הכנסה שיש לכם. בהמשך, יהיה עליכם להוציא קבלות: רצוי לשם כך להיעזר בתוכנה מתאימה על מנת לחסוך את השינוע האינסופי שבהוצאת קבלות ושליחתם אל לקוחות. תוכנות אונליין ייעודיות יכולות לאפשר לכם לעשות את העבודה הזו בקלות ובלי יותר מדי תשלומים או נסיעות. כמו כן, תוכנות אלו מפיקות עבורכם את הדיווחים הנדרשים לרואה החשבון ולרשויות המיסים השונות. אם אתם מוצאים שאתם מסתבכים עם דיווחים שונים ועם התנהלות מול יותר מדי גורמים בירוקרטיים, חשוב לבדוק שוב אם באמת מתאים לכם לעבוד מהבית.
  3. בידוד יומיומי – עבודה מהבית יכולה להיות מגניבה. לא בכדי יותר ויותר אנשים עוברים לעבוד מהבית. אבל האם זה באמת מה שמתאים לכם? לא כל מי שעובד מהבית יכול לחייך בסוף יום של ישיבה ממושכת מול המחשב. שעות על שעות של ישיבה מול מחשב ללא החלפת מילה עם אדם – יכולות להיות מטרידות ואף פוגעות נפשית. על מנת להבטיח את השקט הנפשי שלכם, ודאו כי יש לכם חבר לעבוד איתו או קבוצה שבה אתם יכולים לקחת חלק בעבודה. כמו כן, תמיד אפשר לצאת מהבית ולהגיע למתחם עבודה משותף או לעבוד מבתי קפה. למרות זאת, קחו בחשבון שגם במקומות אלו יש גבול למשך הזמן שאפשר לעבוד.
  4. צורך במשמעת עצמית – אחד הגורמים המשמעותיים ביותר האחראיים על הצלחה בעבודה מהבית הוא הצורך במשמעת עצמית. בינינו, מי יכול לשבת שעות על המחשב ולעבוד כשבו בזמן יש כל כך הרבה חוויות מרתקות ומאתגרות? או אפילו גלישה בפייסבוק – גם היא יכולה להיות מאד מפתה כשיושבים כל היום בבית. לפיכך, אלו המתכוונים לעבוד מהבית נדרשים לשמור על משמעת עצמית גבוהה. לא בטוחים שיש לכם משמעת עצמית גבוהה? כדאי לבדוק אם שווה לחפש אופציות אחרות של עבודה או למצוא עבודה מהבית המאפשרת חופש פעולה ותזוזה ללא הגבלה, כלומר, כזו שאינה מצריכה ישיבה ממושכת מול מחשב למשך שעות ארוכות. עבודה מהבית
Tags :
Share This :