בחירת עבודה מהבית גם כאשר המעסיק אינו מאפשר זאת

במידה והנכם מועסקים במשרד, בעבודה מסודרת, והנכם חפצים לבחור עבודה מהבית, המסלול הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לברר עם המעסיק שלכם האם הוא יותיר לכם לעבוד מהבית. ככלות הכול, מדובר בעבודה שאתם כבר מכירים בה את כל השטיקים. אתם מומחים בתחום. לא חבל להתחיל עכשיו הכול מן ההתחלה? אבל באם המעסיק שלכם מסרב לקונסטלציה שהצעתם לו, אולי הגיע הזמן שתחשבו מסלול מחדש, ותחפשו עבודות מתאימות אחרות מהבית. חיפוש של עבודה מהבית איננו שונה מחיפוש של עבודה רגילה מהמשרד. מדובר באותן שיטות פעולה. שולחים קורות חיים בכל אתרי הדרושים. מחפשים מודעות דרושים מקומיות באינטרנט ובכל הרשתות החברתיות. ההבדל הוא שהמבחר הוא עצום, ולא כל ההצעות ממש טובות. עליכם לעשות סינון רציני, שגובל אפילו בחקר על החברות שמציעות את העבודה מהבית.

בבחירה של עבודה מהבית יש ליהנות מתזונה נכונה ובריאה

כל מי שבחר באפשרות של עבודה מהבית זוכה ליהנות מתזונה נכונה, וכמובן מיותר שעות שינה. לא עוד לקום עם שחר, כשהשעון המעורר מטרטר ומזמזם לכם באוזן. לא עוד לאכול ארוחות חטופות במזנונים שמסביב מקום העבודה. איכות חיים במיטבה. העובדים מהבית מעידים, כי איך שהם יוצאים להפסקה, מיד הם נסחפים לכיוון המטבח, לנשנש עוד חטיף, להכין עוד ארוחה. אל תחשבו במונחים האלו. סוף כל סוף אתם לא במשרד. זה הזמן להפסיק את כל הרגלי האכילה הלא נכונים שסיגלתם לעצמכם מזה שנים רבות. תזונה שאיננה נכונה עשויה להשפיע עליכם בממד השלילי. היא תרוקן מכם את כל האנרגיות שלכם, ובהכרח תשפיע על התפוקה שלכם. עברו מיד לצרוך תזונה בריאה יותר. מיד תבחינו בהבדלים. התזונה הבריאה תסב לכם לאופן תפקוד יותר מיטבי. אתם תפיקו הרבה יותר מחיי השגרה של התזונה הבריאה שלכם. מעבר לכך, יש משמעות גם לשעות שינה מספקות ולשינה בריאה. השאירו את הצפייה בטלוויזיה לשבת. אל תחטאו בצפייה במשך היום או לקראת הלילה. כבו כל אור לבן, וכך השינה שלכם תהיה עמוקה וטובה יותר. מה שבהכרח יסייע לעבודה פרודוקטיבית יותר.

במשך כל השנים שעברתם במשרד קבוע, הקפדתם כל ערב להכין לכם את הארוחה של יום המחרת. בעיקר משום שרציתם לחסוך בהוצאות על אוכל. אבל כעת, משבחרתם במסלול של עבודה מהבית, נגמרו הימים שבהם הייתם צריכים להשקיע בארוחה דשנה, על חשבון שעות השינה שלכם. כאשר אתם עובדים מהבית אתם יכולים פשוט לקום חמש דקות יותר מוקדם, ולחמם את האוכל שאכלתם אתמול. אתם יכולים "להיפרד" מהעבודה הביתית לכמה דקות, ולהשקיע בארוחת צהריים דשנה ובריאה. אין אנו אומרים שכעת תתחילו להכין כל יום ארוחות גורמה על חשבון שעות העבודה שלכם, בהתחשב בעובדה שגם ייקח לכם זמן לאכול… אבל הכוונה שזה הזמן לנצל את המומנטום באור חיובי, לאכול נכון ובלי לחץ, וליהנות משנת לילה מלאה, בלי חובות של הכנת ארוחות מלאות ליום שאחרי.

עבודה מהבית מחייבת לקיחה של הפסקות

כאשר עובדים מהמשרד קשה ליטול הפסקות. עיני הנץ של המעסיק, כמו כל חוק מרפי, תמיד ננעצות בכם שאתם בהפסקה. אומנם עבודה מהבית שואבת אתכם עמוק פנימה, המחויבות שלכם לייצר את העבודה בזמנים שתואמו מראש עשויה לגרום לכם לוותר לגמרי על הפסקות. מה שממש לא מומלץ. אל תיתנו מקום לרגשות האשמה שלכם. הפסקות הן מחויבות המציאות. הן לא מותרות. מותר לכם לקחת חמש או עשר דקות הפסקה מהעבודה, ולהשקיע בעצמכם, בנפש שלכם.

עבודה מהבית מחייבת קביעת סיום העבודה

כאשר מדברים אודות עבודה מהבית, קשה לקבוע את "קו הסיום". יום העבודה מתחיל בבוקר, ולא ממש פשוט "להניח את העט" ולהחליט חד משמעית שיום העבודה הסתיים. עד כמה שזה לא פשוט, עליכם להגדיר לעצמכם מבעוד מועד את זמני סיום העבודה. אולי אתם חושבים כי כשעובדים מהבית בהכרח מייצרים איזון של חיים ועבודה טוב יותר, אך היזהרו מהשערות כאלו. לא תמיד הן נכונות. העבודה מהבית עשויה אף להרגיש כאילו שאתם נמצאים במסיבה מטורפת. הנכם עשויים להיקלע לנבכי הפעילות, בסביבה אופטימלית ורגועה, עד אשר אתם מאבדים כל תחושת זמן ונסחפים עד לשעות הקטנות של הלילה. במידה ואתם עובדים באופן קבוע מהבית, הרבה פעמים בוודאי שמתם לב שאתם נלחמים כנגד השעון. אתם אומרים לעצמכם – עוד שעה שעתיים, מה זה כבר משנה, ולפתע כבר שתיים בלילה, מה שגורע משנות השינה שלכם ומהחיים הפרטיים שלכם. יש לשמור, גם כשעובדים מהבית, על גבול חשיבה. יש לחשוב על שני צדי המתרס. במקום ההרגל שנוכחו ראיתם את הקולגות שלכם מסיימים את יום העבודה, והלכתם בעקבותיהם; הפעילו התראה בטלפון הנייד שלכם, כל יום באותה השעה. וכשההתראה תצפצף עזבו הכול, והמשיכו את היום שלכם, חפים מכל עבודה משרדית.

עבודה מהבית עדיף להתחיל מוקדם בבוקר

עבודה מהבית, כמו כל עבודה סטנדרטית, חייבת להתחיל מוקדם בבוקר. בעוד כאשר עובדים מהמשרד, מתלווה לכך הנסיעות בבוקר, שעשויות לסייע בידכם להתעורר, תוך כדי המוכנות ליום עבודה חדש, עד שאתם מגיעים בפועל למשרד. מאידך, כאשר עובדים מהבית עוברים בסך הכול מן המיטה לשולחן העבודה, כך שאין שום הכנה של המוח ושל הגוף לתחילת יום עבודה, וייקח לכם זמן עד שהם יתרגמו לכם שצריך ושאפשר להתחיל את יום העבודה שלכם. למען האמת, נספר לכם, כי אחת מן הדרכים לעבוד בצורה יצרנית מהבית הינה לצלול עמוק לרשימת המשימות שלכם, עם היקיצה שלכם. מיד עם ההשכמה להתחיל במיזם הראשון עשוי להיות המפתח שלכם להתקדמות מדורגת במשך היום.

Tags :
Share This :