אתם תוכלו לעבוד בבוקר אם זה לפני שתצאו מהבית מלון או מהאכסנייה שאתם נמצאים בה או אפילו בלילה אחרי שסיימתם את היום שלכם וסיימתם לטייל ולחקור את המדינה שבה אתם נמצאים .

מה שהכי כיף בעבודה הזאת שאתם יכולים לנוח במקום שאתם נמצאים ופשוט לעבוד רגיל. העבודה מהבית יכולה גם להתאים לאנשים שרוצים לעשות רילוקשיין למדינה אחרת.
לעבודה מהבית יש הרבה אפשרויות עבודה, אפשר לעבוד בעבודות קלות במחשב או טלפון הנייד או אפילו עבודות שקשורות לתחום שאתם עבדתם לפניי כל הטיול או המעבר שלכם ויש גם עבודות שמכניסות משכורות יפות בעבודות שאתם יכולים ללמוד לבד דרך קורסים ואז לעבוד בזה מהבית. אפשר גם לעבוד בעבודה מהבית עד שאתם תלמדו את השפה המקומית של המדינה שאתם נמצאים ואז להמשיך לעבודה בעיר בה אתם מתגוררים.
כל העבודות האלה הן טובות לכם בגלל שאתם לא תצטרכו להגיע למצב שאתם מסתכלים כל הזמן בחשבון בנק שלכם וזה נותן לכם אוויר לנשימה. בנוסף לזה במקום שרק ירדו לכם הוצאות של האשראי בגלל הטיול , אתם תדעו שגם אתם מכניסים לעצמכם כסף.
לסיום תחשבו על זה יותר לעומק, אם אתם יודעים שאתם מתכננים טיסה לטיול הגדול ואתם יודעים שאתם הולכים להוציא סכומים גדולים , עכשיו זה מובן כי אתם רוצים להנות רק באמת עדיף לכם גם לחשוב על הכנסה כספית שתעזור לכם לאורך כל הטיול.

אפשר לרגע לדבר על משהו מסוים , על תחום שלא הרבה אנשים מכירים אותו והרבה מאוד אנשים גם לא שמעו עליו
יש את התחום של מורים פרטיים לשפות שונות , אנשים רבים רוצים ללמוד שפות חדשות בשביל לעזור להם יותר בכל תחום שאליו הם רוצים להגיע או אפילו ללמוד בשביל סתם לכיף. אנשים גם רוצים ללמוד שפה חדשה כי אולי בעתיד הם ירצו לעבוד למדינה אחרת ויהיה להם יותר קל ברגע שידעו את השפה המקומית.
אז עבודה של מורים פרטיים לשפות כמו : אנגלית , רוסית , ספרדית , קוריאנית , טורקית, רומנית , יוונית, ערבית ועוד מלא שפות שיש בעולם.
כל העניין של להיות מורים פרטיים לשפה מסויימת , זו משכורת גבוהה מאוד. ברוב הפעמים האנשים שמלמדים את השפה המסוימת הם יודעים שזה לא יכול להיות חצי משרה או רק תשלום חלקי , בדרך כלל שאנשים רוצים ללמוד שפה מלאה אם זה קשור בדיבור והטכניקה של הכתיבה נדרש סכום גבוהה מאוד והסכום גם צריך להיות פייר והוגן כלפי המורים הפרטיים.
בשיעור עצמו שאתם מעבירים לתלמידים שלכם ,נמצאים אתם כהמורים והילד עצמו שאתם מעבירים לו את השיעור ומלמדים אותו, השיעור עצמו מתבצע כל אחד בבית שלו. מה זה אומר שאתם נמצאים בבית שלכם בסביבה הנוחה שלכם איפה שאתם החלטתם שאתם מלמדים את התלמיד, והתלמיד נמצא בבית שלו לא משנה באיזה מקום הוא גר אם זה בארץ או בעולם.
העבודה הזאת משתלמת לכם מאוד מכיוון שאתם עובדים מהבית יש לכם יותר זמן לכמות גדולה יותר של תלמידים מדי יום וכך אתם מרוויחים יותר כסף. עצם העובדה שאתם נמצאים בבית ואתם לא צריכים לנסוע לבית של התלמיד עוזרת לכם בלחסוך כמות מכובדת של כסף , תחשבו על זה אם הייתם צריכים לנסוע לבית של התלמיד הייתם רוב הזמן על הכביש עם הרכב שלכם והייתם מבזבזים הרבה מאוד כסף על דלק בנוסף לזה שאתם תהיו כל הזמן בדרכים אתם תאלצו גם לקנות הרבה אוכל מהיר שזה גם לא הדבר הכי בריא שקיים.
עוד דבר שקשור לזה שברגע שהתלמידים שלכם גרים רחוק אחד מהשני , אתם נאלצים לנסוע מרחקים ארוכים מאוד וכל הדבר הזה באמת לא שווה את כל הנסיעות שלכם בגלל זה לעשות את השיעורים מהבית שלכם , יהיה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לעצמכם.
בנוסף ברגע שהעבודה מהבית אתם יכולים ללמד כל בן אדם שרוצה ללמוד שפה חדשה מכל מקום שקיים בעולם.
עוד דבר שיכול לשכנע אותכם להיות מורים פרטיים ללימודי שפות זה שבדרך כלל אנשים שרוצים ללמוד שפות חדשות, יודעים מהתחלה לאיפה הם מכניסים את עצמם , הם יודעים טוב מאוד את המחירים שקיימים היום בשוק וכמה הם דורשים על לימוד השפה שבחרו ללמוד .
ידוע שמדובר בכמה אלפים וכמובן שתלוי ברמת הלימוד לבחירתם.
כיום יש הרבה מאוד עבודות רבות שיש באינטרנט לאנשים שאנשים שדוברים או כותבים בשפות שונות כגון : תרגום וידאו , תרגום של סרטים או סדרות , תרגום אתרי אינטרנט , תרגום של מאמרים. כל העבודות האלה תמיד נמצאים בשוק, תמיד צריך עוד אנשים בשביל שיתרגמו את הדברים האלה, העבודות האלה מאוד קלות , מאוד קל למצוא אותם ואפשר לעשות אותם מתי שאתם רוצים באיזה זמן שאתם רוצים כל עוד אתם מגישים אותם בזמן שמבקשים ממכם.
יש כל כך הרבה עבודות כאלה שאנשים שיודעים שפות אחרות יכולים לעבוד ולהרוויח כמות מכובדת של כספים .

תארו לכם סיטואציה של משפחה נורמטיבית פשוטה- האב עובד כסוכן ביטוח, והאם עקרת בית. יש להם שלושה ילדים וכלב שנובח בכל פעם שאחד השכנים עובר בחדר המדרגות. האב קם מוקדם בכל בוקר לעבודה וחוזר אחר הצהריים, בעוד האם נשארת בבית כדי לדאוג שיתפקד כראוי. האב חוזר מעבודה ביום שגרתי ומגלה בית מבולגן, הילדים רבים על צעצוע, והאם עוד לא סיימה להכין את הארוחה ומתעסקת בכביסה. האב שעבד כל היום בעוד אישתו הייתה בבית מגיע לידי כעס וגוער: " מה עשית כל היום? ראית טלוויזיה?" והאמא מאבדת שליטה וצועקת בחזרה: "מה עשיתי?! הערתי בבוקר, הלבשתי, חיתלתי, הכנתי סנדוויצ'ים, טיפלתי בשני ילדים חולים, האכלתי, שאבתי, ניקיתי, כעסתי, חיבקתי… ומה אתה עשית? ישבת על כיסא מנהלים? גם אם לקחתי לעצמי זמן מנוחה מול הטלוויזיה, אתה צריך להתבייש בהערה".

זהו סיפור שיכול להתרחש בכל בית ומשפחה שבהם אחד מההורים, בדרך כלל האישה, מוגדר כעקרת בית.
כדאי שנתחיל להעריך את העבודה הקשה הזו, ולקרוא לה בשמה: עבודת בית. מדובר בעבודה לכל דבר ועניין שלא מקבלת מספיק הערכה, היא קשה מנשוא, והגיע הזמן לשים אותה בכותרות ולהעריך את העובדים בה.

עבודה מהבית בדרך כלל מעלה דימיון של אדם היושב בביתו מול המחשב, אך ישנן עבודות נוספות אשר מתבצעות מהבית והן פיזיות יותר ודורשות יותר מאמץ- כמו קליניקה לעיסוי רפואי המתנהלת מהבית, סדנת אפייה המתנהלת מן הבית, והקשה מכולן- ניהול בית ועבודה בו מאלף עד תו, שזו עבודתן על עקרות הבית.

זוהי העבודה המורכבת ביותר שכוללת את כל סוגי העבודות האחרות- ניהול הרגלים נכונים עבור הילדים (מטפל התנהגותי), להסיע לבית הספר או לגן (נהג הסעות), קניות לבית (מלקט בסופר), ניקיון על בסיס קבוע (מנקה), בישול (טבח), טיפול בחולים (אחות רפואית), ועוד ועוד מכל התחומים הקיימים. מדובר בעבודה מהבית לכל דבר. ולא סתם עבודה, אלא עבודה קשה.
אך למרות כל הקושי הכרוך בה, אין עבורה שכר ואפילו לא קצבה חודשית קטנה. היא אינה מוגדרת חוקית באמת כעבודה מהבית. ולמה? מכיוון שהבחירה להקים משפחה ולעבוד בשבילה כל כך קשה, היא עדיין בחירה אישית שהמדינה לא מוכנה לשלם עבורה. הרי להיות עקרת בית בבית בו גרים זוג בוגרים זה לא עד כדי כך מורכב, מדובר במטלות אישיות פשוטות שלא מצריכות מאחד מבני הזוג להישאר בבית כל היום.
אז נכון שחוקית עקרות בית עוד לא נחשבות לעובדות מהבית לעניין קבלת שכר, אך אנו בתור בני משפחתן או הקרובים אליהן כן יכולים לראות אותן כעובדות לכל דבר. זו עבודה שאם לא תעשה על ידי עקרת הבית, לא יתאפשר לאב לצאת לעבוד בראש שקט, או שיאלץ לשלם מכיסו עבור מנקה, אוכל מוזמן מבחוץ, תשלום לפעוטון עבור הפעוט, ועוד הוצאות שנחסכות בזכות העבודה של אותן עקרות בית.

כשזוג בוחר להביא ילדים, הוא צריך לקחת בחשבון שמתווספת לו עבודה נוספת שגוזלת זמן רב במהלך היום ואין עליה שכר כספי כלשהו. יש ממנה רק הוצאות. לכן יכול לקרות שאחד מבני הזוג בשלב מסויים ישאר לטפל בבית, או יעבוד במשרה חלקית כדי לשלב את עבודות הבית עם עבודה מבחוץ. כך או כך, תהא עבודה נוספת חוץ מהעבודה העכשווית שלהם שתצטרך להתבצע מדיי יום ביומו. ואם האם נטלה על עצמה באופן מלא את העבודה הזו, והיא מבצעת אותה מדיי יום, היא בעצם מאפשרת לבן זוגה חופש מדאגה בנושא זה. היא עובדת בשביל זה יום יום, וכמו שכבר הוזכר יש להעריך זאת כעבודה לכל דבר.

המילה עבודה היא מלשון עבדות- שיעבוד, נטל שמחובתנו לעשות באופן יומיומי. מטרת העבודה היא פרנסה והשגת אוכל, מלבוש, מחסה ועוד. אך מזמן האנושות כבר לא רואה בהשגת הצרכים הבסיסיים הללו הישג גדול, המטרה המודרנית היא רווח כספי שייתן לנו גם פנאי, הנאות, בילויים והגשמה עצמית.

פתגמים עתיקים יותר הקשורים בעולם העבודה הם: "מה שמרוויחים בעבודה נאכל באהבה", "יגעת ומצאת תאמין", "אין עבודה המביישת את בעליה", "העבודה היא חיינו".
ואילו משפטים מודרניים יותר הנאמרים בהקשר זה:: "צריך לעבוד כדי לחיות ולא לחיות כדי לעבוד", "חיים רק פעם אחת", "לעבוד במינימום ולחיות במקסימום", ולמשפט "העבודה היא חיינו" נוסף ההמשך "אך לא בשבילנו".
הפתגמים שהיו שגורים על לשוננו יותר בעבר מאשר כיום, לעומת הפתגמים שנאמרים יותר כיום מלמדים אותנו על ההבדל בין דורות קודמים לדור זה.

בעבר מבוגרים שרצו להוכיח כי הם עדיין חזקים וצעירים בפני חבריהם או משפחתם או אפילו בפני עצמם, דחו את הפרישה מעבודה כמה שאפשר והרגישו חיוניים וצעירים. כיום מי שמנסה להרשים את חבריו יספר עד כמה מוקדם הוא הצליח לפרוש מעבודה, וכמה שהגיל צעיר יותר, זה מרשים יותר. ישנם פעילי רשת עם מספר עוקבים גבוה מאוד שנותנים טיפים לקהל שלהם איך לפרוש בגיל צעיר, ומעלים תמונות של עצמם שותים שייק על החוף מבלי להיות משועבדים לעבודה, רק כדי לעורר קנאה בעוקבים.
התחלנו לחפש כמה שפחות לעבוד ויותר לחיות. זאת אומרת שעולם העבודה קיבל קונוטציה שלילית יותר עם השנים, ואנשים מחפשים להינות יותר מהחיים ופחות להקדיש אותם לעבודה. אדם שיקבל משכורת שתספיק לו ולמשפחתו עבור אוכל, לבוש ובית… לא יהיה מרוצה כלל. הוא יראה את חייו כשיעבוד- הוא עובד כדי לחיות. אדם שעובד ומקבל משכורת, מצפה להרוויח ברמה כזו שיהיה לו מעבר לרמת חיים בסיסית. הוא מעוניין לטוס לחופשה בחו"ל לפחות פעם בשנה, לרהט את ביתו בריהוט מודרני כאשר הקודם מתיישן, להזמין אוכל ולאכול בחוץ עם חברים, לשלוח את הילדים לחוגים, ועוד ועוד רצונות שהם מעבר לצרכים הבסיסיים ביותר.

כאן נכנס המושג עבודה מהבית. עבודה מהבית עונה על הרצון "לעבוד במינימום ולחיות במקסימום". ניתן לקום יקיצה טבעית, לאכול בכייף ארוחת בוקר, לשבת בכורסא עם מחשב נייד על הברכיים ולעבוד בשעות גמישות ועם הפסקות על פי החלטתך. אפשר לעבוד תוך כדי טיול, אפשר לעבוד תוך כדי ישיבה בבית קפה. אם היו מראים לאדם שחי לפני מאה שנה חיזיון עתידי של מישהו היושב במיטתו עם לבוש מינימלי, עם פרוסת עוגה המונחת בשידה שעל ידו, ועל ברכיו מונחת קופסא שחורה הנפתחת לשניים (מחשב)… וישאלו אותו במה לדעתך עסוק אדם זה? קשה לומר מה הוא באמת יגיד, אבל בוודאי שהוא לא ידמיין כי מדובר באדם העובד לפרנסתו.

עבודה מהבית כיום משדרת שחרור, חופש וגמישות. שזו בעצם מטרתו של הדור הצעיר ושאיפותיו לגבי עבודתו, שהרי מדובר בדור שגאה בצבירת חוויות והנאות הרבה יותר מהצלחה במקום העבודה. כיום הצלחה בחיים נמדדת בכמה מצליח העובד להינות בחייו ולטייל, וכמה שפחות להתייגע ולבזבז את הזמן על עבודה. עובדים מהבית נהנים מגמישות בשעות, אין להם קוד לבוש והם יכולים להימצא בכל מקום. יתרונות שהצליחו לבוא לידי ביטוי במקומות עבודה, רק מאז העידן המודרני שבו החלה להתקיים עבודה דרך מחשב או סמארטפון מהבית ומכל מקום בעולם.

Tags :
Share This :