אתם רוצים לעבוד מהבית באיזו עבודה שמצאתם לכם, העבודה נראית ממש טובה, אבל יש רק בעיה אחת

בלבד. כתוב בפרטי העבודה שאתם תעבדו כמו פרילנסר. לכם אין שום מושג מה זה פרילנסר ואיך זה משפיע על תנאי העבודה והתשלום שלכם אז ככה אתם חוששים להתחיל את העבודה הזאת. בוא נעשה בשבילכם קצת סדר בדברים.

מי שעובד בשיטת הפרילנסר הוא בעצם עצמאי לגמרי. אם אתם תעבדו בשיטת הפרילנסר, אתם תהיו חייבים לפתוח בשבילכם תיק אישי במס הכנסה ובמע"מ. אתם גם תצטרכו בכל סוף שנה להגיש את הדוח השנתי שלכם שצריך לפרט על כל ההכנסות שלכם בשנה הזאת. בשיטת העבודה הזאת, אתם כבר לא תהיו שכירים. לכן אף אחד לא ישלם לכם תלוש שכר בסוף החודש. כמו כן, לא יהיו לכם שום חופשים, זכויות סוציאליות, פיצויים, דמי אבטלה, וגם אף אחד אחר לא ידאג להפריש בשבילכם פנסיה – ככה שהכל, אבל הכל כולל הכל, על האחריות שלכם.

הדברים הללו הם דברים שממש חשוב לקחת בחשבון שלכם אם אתם באמת רוצים לעבוד בשיטת העבודה של הפרילנסרים. כדאי שתשימו לב טוב טוב: אם אתם לא תדאגו בעצמכם למצוא לכם עבודה – העבודה לא תבוא סתם כך אליכם. אתם תהיו צריכים לחפש כל הזמן לקוחות שירצו את העבודה שלכם ולדאוג שתמיד תהיה לכם הכנסה כל חודש. זה דבר ממש לא פשוט, וזה דבר שמאוד לא מתאים לכל אחד.

אז מה כן טוב בלהיות עובד בשיטת הפרילנסר? זאת שאלה קלה: פוטנציאל הרווח של עובד בשיטת הפרילנסר הוא הרבה יותר גדול משל עובד בשיטת השכיר. אבל אתם צריכים תמיד לזכור: ברגע שאתם פרילנסרים, הכל בידיים שלכם.

הרבה מאוד חברות ועסקים רוצים עובדים מהבית שעובדים בשיטת הפרילנסר. זה בגלל הסיבה הפשוטה ביותר – הם רוצים לשלם פחות ולהרוויח יותר: לשלם פחות – על העובד – מכיוון שאם העובד עובד בשיטת הפרילנסר, הם לא צריכים לתת לו תנאים טובים כמו שהם חייבים לתת לכל עובד שנחשב מועסק אצלם. וכפי שידוע לכולם, תנאים טובים לעובד ובשביל המועסק עולים יותר כסף בשביל החברה והמעסיק. להרוויח יותר מהעבודה של העובד – כי בדרך כלל העובד בשיטת עבודה זאת עובד על פי הספק. אם הוא עובד על פי הספק אז לרוב החברה המעסיקה אותו מרוויחה יותר מהעבודה שלו ומשלמת לו פחות. אלא אם כן, העובד הוא עובד שגומר את העבודה שלו יותר מהר מהממוצע. או שבעבודה זו, העובד יכול לצבור ניסיון במה שהוא עושה ולכן לאט לאט הוא ירוויח יותר, מכיוון שהוא כבר צבר הרבה ניסיון וכך לוקח לו פחות זמן לגמור את העבודה שלו – אז יוצא שהוא לאט לאט מרוויח יותר כסף על פחות ופחות זמן.

אז פרילנסר זה לא כל כך טוב, אבל זה גם בכלל לא רע…

האם שמעתם פעם על אפשרות עבודה שנקראת בשם "עבודה מהבית" (או "עבודה מרחוק", לא כל כך חשוב)? בוא נספר לכם קצת על זה: עבודה מהבית היא סוג של מודל עבודה מסוים שבו העובד לא צריך ללכת למשרד של החברה שבה הוא עובד. כיום, אפשרות העבודה מהבית היא אחד הדברים המבוקשים ביותר אצל העובדים בשוק העבודה. אחרי הכל, אין מי שלא היה רוצה למצוא לעצמו עבודה מהבית. הן מבחינת הנוחות והן מבחינת החיסכון בזמן. ישנם הרבה מאוד יתרונות שמודל העבודה מהבית יכול להעניק למי שעובד במודל זה. כמו כן, עבודה מהבית יכולה להעניק לנו גם גמישות רבה בזמני העבודה, גם אפשרות לנהל את לוח הזמנים שלנו באופן עצמאי שיהיה נוח לנו, וגם יכולת לשלוט בתחום זה במה שקורה בחיים שלנו – כל אלו הם ממש לא דברים מובנים מאליהם.

גם אם לא באמת שמעתם על עבודה מהבית וגם אם עבודה מהבית נשמעת לכם כמו איזה חלום או פנטזיה שלא יכולה להתממש – אתם צריכים לדעת שעבודה מהבית היא בהחלט דבר אמיתי. חוץ מזה, כיום, הרבה מאוד אנשים עוסקים במודל העבודה מהבית. אתם חייבים לשים לב, כל החיים שלנו סובבים סביב המחשב, הטלפון החכם, המרשתת (אינטרנט) והדיגיטל. אנחנו כל הזמן חייבים להיות מתוקשרים ומחוברים אל כל אלו. האינטרנט למעשה הוא הכלי הכי עוצמתי ומשמעותי כיום, אי אפשר להמעיט בערכו…

"אבל", אתם תגידו, "זה בטח ממש קשה או בכלל בלתי אפשרי להשיג לעצמך עבודה במודל של עבודה מהבית!". הזהו, שלא! היום, למצוא עבודה במודל של עבודה מהבית זה ממש אבל ממש לא משימה קשה כמו שאתם חושבים שזה. לא סתם שזה לא קשה אלא שאפילו סתם בן אדם חסר ניסיון (אפילו בגיל שש עשרה) יכול למצוא לעצמו בלי בעיות עבודה מהבית שתתאים לו. הרבה מאוד מהחברות הגדולות (גם בארץ) התחילו להבין את הפוטנציאל הגדול מאוד שקיים במשרות עבודה במודל של עבודה מהבית. אז, למי שרוצה למצוא איזושהי עבודה מהבית באיזושהי חברה, זאת בהחלט הזמנות שחבל לפספס. בימינו, ישנם הרבה אפשרויות של עבודה מהבית, ואתם תוכלו למצוא עכשיו משרות במודל של עבודה מהבית מהחברות הגדולות הטובות ביותר. אגב, כנראה שככל שהזמן יעבור אז יהיו יותר ויותר עבודות מהבית; לדעתי, יהיו כל כך הרבה עבודות מהבית עד כדי כך שמי שיעבוד באופן פרונטלי יחשב כאדם מאוד פרימיטיבי ומוזר.

ישנם הרבה מאוד תחומים שתוכלו למצוא בהם עבודות מהבית: החל בענייה לטלפונים, דרך תכנות תוכנות מחשב, וכלה בענייה לכל מיני סקרים למיניהם וכתיבת משפטים קצרים. אתם יכולים להחליט איזה תחום לדעתכם הכי מתאים לכם לעבוד בו.

אם אתם חושבים שאתם מוכנים להתחיל לעבוד במשרה של עבודה מהבית, להתחיל לחפש משרות בכל מיני אתרי "דרושים" למיניהם. תהינו!

Tags :
Share This :