אפשר להגיד שמלבד עניין הנוחות הברור, לעבודה מהבית יש עוד המון יתרונות, על פני שיטת העבודה המקובלת.

יתרון נוסף מרכזי הוא האפשרות של כל אדם לעבוד בעבודה מהבית, גם אם הוא סטודנט, חייל, צעיר, פנסיונר, בוגר או מובטל. אין גם צורך בתעודת מסוימת, תואר אקדמאי או אפילו למעשה נסיון תעסוקתי רלוונטי.

אפשר להתנסות, ולעבוד בתחומים שלא היו נגישים לכם בעבר, כמו תכנות, מילוי סקרים, תמלול, העתק הדבק, שיווק, שירות, נציגות טלפונית, מכירות ועוד הרבה תחומים מעניינים.

בכל יום שעובר ענף העבודה מהבית גדל באופן מעורר חשש, ולא משאיר ספק שבעוד כמה שנים, רוב המשרות במשק יהיו תחת הקטגוריה של עבודה מהבית.

ואם גם אתם לוטשים עיניים בקנאות בהייטקיסטים שיכולים לעבוד עם כוס קפה מול המחשב שלהם מהבית אז תפסיקו, ותתחילו גם אתם לעבוד מהבית, ולהיות מאורח חיים רגוע ונינוח, והרבה יותר בריא, ומועיל יותר גם לכם וגם למשפחה שלכם. תודו לנו אחר כך.

עבודה מהבית והיתרונות שלה

כולם מתלוננים שהחיים מלחיצים מאוד ושהם תמיד רצים ממקום למקום כי אם לא, הם לא מגיעים בזמן. כאן בישראל יש לנו את התרבות הזאת מתחילת הבוקר אנחנו קופצים ראש למרוץ היומיומי כדי להיות מסוגלים להגיע לעבודה, ללמוד, להתעמלות או מה שלא יהיה ומשם ממשיכים לתחנה הבאה שלנו ביום וכך זה קורה יום אחרי יום, שבועות אחרי שבועות ובלי שים לב החיים שלנו עוברים ואנחנו תמיד רצים.

כל הלחץ הזה יכול להיות מתורגם לכך שכאשר אנחנו מגיעים הביתה אין לנו את הכוח או הרצון לעשות שום דבר ובעיקר מלחשוב שמחר יש לנו את אותו הדבר, רק עושה לכל אחד מאיתנו להסס אותנו ולגרום לנו ליפול נכנע על הספה מול הטלוויזיה ולא לזוז משמה עד יום למחורת.

אבל כאשר יש לנו יום מרגיע ואנחנו יכולים לחשוב ולחשוב על מה שאנחנו עושים ביום שלנו, אנחנו כועסים על עצמנו כי אנחנו רואים שאין לנו זמן להשקיע את זה בעצמנו, ולכן אנחנו לא יכולים לתרגל את התחביבים שלנו ותמיד נשארים עם השאיפות שלא מתגשמות.

אחד הדברים הטובים שהמגפה הזו עשתה היה, לתת לנו את הזמן הזה לעצמנו ושנוכל להשקיע אותו בשותף שלנו, בתחביב, ברווחה וכן הלאה. זה התאפשר בזכות האפשרות מעבודה מהבית, כי אנחנו אלה שמארגנים את היום ואת לוח הזמנים של העבודה, חוסכים לנו את הזמן של עמידה בפקקים אינסופיים שנוצרים בבקרים, אנו מוצאים בסופו של יום כמה חלונות זמן שלא היו לנו עד עכשיו וכי אם אנחנו יודעים איך לנצל אותם היטב אנחנו יכולים להשקיע אותם בצפייה בסרט שרצינו לראות במשך חודשים, לצאת עם השותף שלך לשתות, לפגוש חברים, לתרגל את הכישורים שלך כי היה לך סמוי (מוסיקה, ציור, אמנות, …) לעשות ספורט וכדומה לזה.

אבל לא רק כשהיינו נעולים בארבעת הקירות של הבית שלנו, הודות לתקופה זו של זמן שהיינו צריכים להגביל את עצמנו למדנו להעריך את מה שחשוב באמת ולדעת איך לארגן את עצמנו כדי להיות מסוגלים למצוא את הפעילויות האלה שתמיד עזבנו למחר וכי אנחנו אף פעם לא התחלנו. עכשיו אפילו צריך ללכת למשרד שוב וצורך "לבזבז" את הזמן הזה על הכבישים אנחנו רואים את זה בדרך אחרת ואנחנו יכולים להגיע למקד אותו כדי להיות מסוגל לקבל תועלת שלא נלקחה לפני. אז אם אנחנו צריכים להדגיש את אחת הנקודות הטובות של עבודה מהבית היה להיות מסוגל לארגן ולדעת איך להתחיל את התחביבים האלה שתמיד רצינו להתחיל אבל לא היה לנו את האומץ לעשות את זה.

עוד נקודה שרציתי להוסיף זה שבימינו שיש אינטרנט ומחשב זמינים בכל מקום אתה גם לא חייב להיות תלוי דווקא בקרבה מסוימת לחברה או למשרד של החברה שאתה עובד בה ואתה יכול לשבת פיזית בכל מקום בעולם תוך כדי גם לקיחה בחשבון של הבדלי השעות בין המקומות השונים בעולם. יש היום טרנד די מפורסם של נווד דיגיטלי שזה בדיוק זה לעבוד מכל מקום בעולם תוך כדי טיולים ברחבי העולם.

חסרונות או אתגרים של עבודה מהבית יכולים להיות חוסר באינטראקציה חברתית . האדם הוא יצור חברותי במהותו ולכן הוא צריך חברה ואנשים סביבו. עבודה מהבית לבד בחדר עם המחשב גורמת או מוסיפה לניתוק חברתי ותחושת בדידות שצריך להיות מודעים אליהם.

נקודה נוספת הרבה פעמים במיוחד לעבודות שאתה בעצם מהווה חלק מצוות. כל הרעיון של עבודת צוות מאוד מאתגר בעבודה מרחוק או מהבית. הקשרים שנוצרים בעבודה פנים אל פנים הם אחרים בסופו של דבר. עצם היכולת להיות באינטראקציה עם אנשים פנים אל פנים חושפת את רובד התקשורת הבין אישית לחוויה אחרת.

עבודה מהבית גם מצריכה בד"כ רמת משמעת עצמית ואימון גבוהים מהממוצע מכיון שלא ממש רואים איך העובד עובד מהבית או איך הוא מנצל את הזמן לעבודה .הרבה פעמים מכיון שאתה לבד בבית או אחראי לעצמך קל יותר לעגל פינות מאשר שאתה במשרדים של החברה וגם די רואים את ההתנהלות שלך אנשים בחברה.

אז כמו הרבה דברים יש יתרונות וחסרונות לעבודה מהבית. מקווה שכל אחד יעשה את השיקול וההחלטה היותר נכונים ומתאימים לו.

הצעד הבא של שוק התעסוקה בישראל- עבודה מהבית

Tags :
Share This :