אפילו מטייל שאורז קל יודע שהם צריכים להגיע מצוידים במברשת השיניים שלו. אם בא לך להתפנק אז

נעליים נוחות-
בעבר עשיתי את השגיאה הטרגית של לנעול זוג נעליים חדשות וחמודות בזמן שטיילתי בשדה התעופה, רק כדי לשלם את המחיר ברגליים אומללות למשך כל הטיול. לכן אני ממליץ לך לארוז כמה נעליים נוחות. בשבילי, אני אורז זוג כפכפים נוחים, וגם נעלי ספורט או הרים לטיולים היותר רציניים, כמה סבל אפשר לעבור שכולם מדלגים להם בזמן שאת יחפה ומחזיקה את הנעליים היקרות שלך ביד.
תיק בתוך תיק-
כשאני עושה קניות או סתם יוצאת ליום אחד בעיר, אני מוצאת את עצמי לעתים קרובות מייחלת שהייתה לי דרך לאחסן בקלות את הדברים שלי שהם גמישים, צדדיים ולא כבדים מדי (כמו הארנק שלי או תיק הנייד שלי). יש לי תיק קל משקל שאני תמיד לוקחת איתו, כשהוא מקופל לתוך הנרתיק שלו עם רוכסן, הוא קצת יותר קטן מספר בכריכה רכה. , זה משלים כבר את עצמו, במיוחד אם את מוצאת שהמזוודות שלך חורג מהמגבלת המשקל (את יכולה פשוט לפתוח את הרוכסן ולהרחיב את התיק, להעביר אליו כמה פריטים מהמזוודה שלך ולקחת אותו איתך בתור תיק צד.
את כל הפריטים האלה אפשר לזרוק בקלות לתיק שלך, ותוכל לצאת להרפתקה הבאה שלך.
הרעיון בטיול הוא להנות, בין עבודה לעבודה מהבית שאת מבצעת את יכולה לנפוש בכיף בלי לוותר על שום משימה, כמובן שבעזרת רשימה של הדברים החיוניים לא תתעכבי בזמן הטיול עצמו ותוכלי לחזור ולבצע את העבודה מהבית בלי להפריע בכלל לחופשה.
אם הטיול הוא עם חברה או בן זוג תוכלו ביחד לחשוב על מה צריך , אך אם החלטת ללכת בראש שקט, טיול סולו, כדאי מאוד לחשוב על רשימה מסודרת, לעבור על הדברים לפני, לא לשכוח את הלפטופ ואת הרשימת משימות ולא לשכוח את הדבר הכי חשוב, להנות!

בתחום העבודה מהבית יש זיקה חזקה ומובהקת בין גידול בתפוקות עובדים לבין פיתוח והטמעת טכנולוגיה כגון קיום יכולת שיתוף וקיום ישיבות וירטואליות באמצעות פלטפורמות דיגיטליות כגון זום או google meeting ועוד.
עד לפני מספר שנים הפלטפורמות הללו סבלו מקשיי ילדות, תעבורת נתונים מאוד איטית ו"תקיעות" באמצע מפגשים וירטואליים כתוצאה מרוחב פס לא מספק מבחינת תקשורת ותעבורת נתונים אך כיום עם המעבר לסיבים אופטיים ואינטרנט מהיר אזי בדרך כלל אין שיבושים ואין "תקיעות" של מפגשים וירטואליים.
היכולת להשתמש בפלטפורמות לשיתוף קבצים ומידע אפילו בגדלים של מאות מגה ביטים ואף יותר מכך – תמונות, וידאו וכוי יוצרת יכולת לביצוע עבודה יעילה יותר מבעבר באמצעות עבודה על קבצים משותפים המצויים בענן הוירטואלי וכך נחסך הצורך לוודא אמינות גרסאות של מסמכים , מצגות וכל מידע רלוונטי אחר לחברה ולעסק.
זמינות המידע במקום אחד מרכזי והיכולת להיות נגיש למידע ולהשתמש בו מכל מקום בעולם הם יתרונות הבאים לידי ביטוי לא רק בעבודה מהבית אלא גם בתפיסת עבודה מבוזרת בה קיימים משרדים שונים במקומות שונים בארץ ובעולם ובוודאי מאפשרים גם עבודה מהבית וחוסכים זמן יקר ובקרת איכות נתונים כפי שהיה צורך בעבר כשהמידע נשמר על גבי המחשב וכך היו מספר גרסאות כמספר העובדים בחברה.
שיפור הטכנולוגיה בהיבטים הפיזיים כגון שימוש במדפסות ביתיות קטנות להבדיל ממדפסות תעשיות גדולות כבעבר והיכולת להדפיס מסמכים כל אחד בביתו שלו הם חלק מהטמעת תפיסת העבודה מהבית וכך נוצר מצב בו האינטרס של חברות וארגונים לרכוש עבור העובדים אמצעים כגון מחשבים ומסכים ומדפסות עבור ביתם ללא צורך להגיע למשרד וכך נחסכות עלויות והוצאות משרדיות בגין שימוש העובדים בשירותי המשרד כולל ארוחות, רכב, דלק וכו'.
במעבר לעבודה מהבית לעומת עבודה במשרד יש השלכות תרבותיות כגון ניהול זמן אפקטיבי יותר בעבודה מהבית ,בעוד שבעבודה במשרד יש בדרך כלל שעות קבועות המיועדות להפסקות לאכילה ולפעילויות שמחוץ למסגרת העבודה כגון פעילויות לגיבוש צוות המשרד הרי שבעבודה מהבית נדרש להגדיר גם כן ברמת העובד הבודד או ברמת העסק חלונות זמן לפעילויות אלו אך מאתגר יותר לאכוף ולהקפיד על כך בשל גירויים חיצוניים שאינם קיימים במשרד ולעיתים עלולים גירויים אלו להורדה בתפוקת העובדים.
לכך נרתמת הטכנולוגיה המאפשרת קביעת חלונות זמן ביומן הדיגיטלי עם אפשרות להתראות לניטור ומדידה של פעילויות חוץ – משרדיות באופן שיתריעו ואף יפיקו מידע בדיעבד כמה זמן ארכה כל פעילות כזו והמלצות במידה וקיימת חריגה או חוסר בפעילויות אלו.
כמובן שגם בעבודה מהבית מאפשרת הטכנולוגיה שיתוף העובדים בחוויות וירטואליות, חידונים, משחקים, שעשועונים ופעילויות שנעשות מרחוק ומיועדות לגיבוש והענקה של חוויות לעובדים למרות שפיזית נמצאים מרוחקים איש מרעהו.
הטכנולוגיה אף מאפשרת לייעל באופן משמעותי את שגרת העבודה מהבית ולסנן רעשים וגורמים בעלי סיכון להפרעה ופגיעה ביעילות תפוקת העובדים כגון נטרול אפליקציות למשל וכן שימוש באמצעי בית חכם לחסכון באנרגיה בזמן עבודה מהבית והפעלת אמצעים לצמצום זמן הכנת מזון כגון מכשירים חדשניים להכנת מזון בדקות ספורות במקום תהליכי בישול או טיגון ארוכים הדורשים זמן יקר.
כמובן שגירויים טכנולוגיים קיימים בעבודה מהבית יותר מאשר במשרד מאחר ואין בבית כל משמעת ותרבות של משמעת בניגוד למקום העבודה שם מתקיימים כללים מאוד בסיסיים של איסור גלישה באופן פרטי באינטרנט למשל בשעות העבודה, שוטטות ברשתות החברתיות ואיתור טיולים אטרקטיביים אותם אנו מעוניינים לתכנן לחופשה הקרובה ועוד פעילויות שאינן קשורות להגברת התפוקות בעבודה אך כפי שציינו קודם קיימים כלים טכנולוגיים כדי להתמודד בהצלחה עם אתגרים אלו ואחרים.

הסיבה שרוב העבודות מהבית – מתוגמלות יותר .

טוב אז רובנו מתקשים בלמצוא עבודות שהן מתוגמלות או נוחות וטובות לנו , לאט לאט מתייאשים ,מחפשים עבודה ושוב ושוב ושוב כמו גלגל שמסתובב לו , כולנו רוצים עבודה מתגמלת ,לאחרונה העליית מחירים הזאת גמרה לכולנו על הכיס , אז למה לא להחליט לעבוד מהבית ולקבל קצת יותר ממה שרגילים לקבל .
ותאכלס לפעמיים זה לא רק בגלל הכסף אלא כולנו רוצים שיהיה לנו כיף בעבודה שלנו ונוח
יותר נעים יותר – ותאכלס אין כמו להיות בבית.
במקום לחזור מאוחר הביתה מהעבודה או לקום מוקדם מאוד או לעמוד בפקקים בלי הפסקה ולהתייאש .
כמה כיף להיות בבית רוב היום לעבוד מהבית , להיות עם הילדים להנות מזמן איכות ועדיין להנות מהעבודה . גם לראות תוך כדי טלוויזיה לאכול לשתות מה שרוצים בלי בוס על הראש.אם חושבים על זה , זה חוסך לנו המון – דלק לרכב , פחות הוצאות כספיות על אוכל בחוץ , וזה נותן גם המון המון זמן לשבת עם חברים להיפגש איתם ולא להיות כה עייפים. כמובן כדי לעבוד מהבית, שיהיה לנו נוח ואמין במיוחד יש המון חברות השמות שמיישמות לכם את העבודות מהבית וכך קל באמת לחפש ולבחור נכון מה שרוצים בשבילכם.אם נראה לכם שלא תמצאו את עצמכם בזה או במשהו שלא תאהבו, לא נורא תמיד ישנם באמת מלא סוגי עבודות מהבית. להלן הדוגמאות: עבודות תרגום שאתם יכולים לתרגם מעברית לכל שפה שיש לנו את גוגל המתרגם זה קליל ביותר אפשר לתרגם כל שפה . מעברית וההיפך.אתם יכולים להיות אנשי שיווק , לשווק מוצרים שמעניינים אותכם או לשווק תכנים מעניינים.
כתיבת מאמרים ,נושאים שמעניינים אתכם לרשום עליהם שאתם אוהבים לכתוב אז זה יוצא לכם מהמם גם כותבים על דברים שמעניין אותכם וגם נותנים לידע שלכם ושל הקוראים להתרחב . ידע זה כוח .
יש עוד הרבה מאוד דוגמאות שאפשר לתת לכם אבל נראה לי שהבנתם אותי עד כה .
ועכשיו בתפנית אחרת אם אתם תלמידי תיכון או סטודנטים או בעלי תואר ועובדים במקצוע שלכם וכדומה , אז למה לא לנסות ??
כסף קל יחסית ואין בוס על הראש ועושים את זה בזמנכם הפנוי, אז למה לא בעצם ?
אספר לכם איך אני התחלתי לעבוד מהבית , אני כרגע עובדת כמוכרת בחנות חצי משרה כי אני סטודנטית שנה ראשונה ולא תמיד מתוגמלת טוב בעבודה שלי .אז שבתי לעצמי וחשבתי ויצא משהו מהמוח הקטן שלי ואמרתי למה שלא אעשה משהו מהבית ושישלמו לי כסף על זה ותוך כדי יהיה לי זמן לעצמי ואוכל לעבוד באיזה שעה שנוח לי ואם ארצה גם בשעות לא שעות (לפנות בוקר וכדומה)

Tags :
Share This :