אפילו בבית צריך סדר יום ועל אחת כמה וכמה כשאזור העבודה שלך צריך להתקיים בתוך האזור הבטוח, אזור הנוחות שלך, הבית. חשוב להקציב זמנים ויועיל אפילו לכתוב אותם כדי לתחום את זמן העבודה. בזמן הזה גם

אם ייפול עב״מ בסלון כעיקרון אין קימה, זהו זמן עבודה -לא שום דבר אחר. גם לאלה שמתמכרים לעבודה זה יועיל מכיוון אחר. לא תשחקו בלי לשים לב והמשפחה לא תתמרמר כי אתם עושים אותם אויר כל היום.

כחלק מהעבודה על המחשב מהבית, ישיבה לאורך זמן ממושך הוכיחה כמזיקה למבנה האנטומי של הגוף. אנשים רבים מפתחים כאבים כרוניים בגב וברגליים כתוצאה מישיבה של שנים במשרד. גיבנות למיניהן וכאבי ראש וצוואר הם דבר שכיח בקרב כל מי שעובד בישיבה.
הרבה רופאים ממליצים היום למי שעובד שעות ממושכות בישיבה להקפיד לקום כל חצי שעה מהכיסא, לעשות מתיחות ואפילו לקפוץ במקום להרים קצת את הדופק. בקשר לאופן שבו אתם יושבים ההמלצה היא לשבת זקוף (מן הסתם), המסך צריך להיות בגובה קו העיניים בכדי למנוע הורדה של הראש מטה כלומר כיפוף. יש מגשים שאיתם תוכלו להגביה את מסך המחשב יש כאלה שאשפר אפילו לעמוד איתם. המגשים האלה נמכרים ממש בזול באמזון ובאמת גם כמה ספרים יכולים לעשות את העבודה.

מי שעובד ואוהב את העבודה שלו יכול להודות שקשה להיפרד מרצף העשייה אפילו שמדובר במזון ושתיה לפעמים השעון זז מהר ואתם רוצים להספיק הרבה. קל לשכוח לשתות מים למשל. יש כאלה שגם שוכחים שצריך לאכול. למרות שהמקרר שלכם כל כך קרוב הכי קל לדחות את זמן ההשתיה/ האוכל ובלי לשים לב לדלג על ארוחות. הרבה מומחי תזונה טוענים שביחד עם טיב האוכל שאנחנו מכניסים לגוף חשוב לספק לגוף שלנו את הכמות הנחוצה ובמינונים הנכונים. הרוב ממליצים על 4 ארוחות ביום. אני סומכת עליכם שתמצאו מה מתאים לגוף שלכם ותתנו לו את האנרגיה שהוא זקוק כדי לתפקד. עניין המים מאוד מאתגר אותי אבל מצאתי בשבילי ובשביל עוד מתקשי שתיית המיםי פתרון. יש שלל אפליקציות שמזכירות לכם לשתות מים הנייד שלכם יצלצל רק אל תתעלמו ממנו כי אז אתם סתם תופסים שטח אחסון לאפליקציות.

עבור אנשים אשר יש להם חרדה חברתית וכן עבור אנשים מופנמים, עבודה מהבית יכולה להיות פתרון אידיאלי. עבודה מרחוק מספקת דרך להתפרנס ללא צורך כמעט כלל באינטראקציה עם עמיתים בסביבת עבודה מסורתית פיזית. במאמר זה, אציג את היתרונות של עבודה מהבית עבור אנשים החרדים חברתית או אשר מעדיפים לעבוד לבדם.
ראשית, ראוי לציין כי חרדה חברתית הינה סוג של הפרעת חרדה, שבה אדם חווה פחד עז, חרדה ותודעה עצמית במצבים חברתיים. זה יכול לכלול פחד משיפוט ומבוכה, ועלול להוביל את האדם להימנע או להגביל אינטראקציות חברתיות. אנשים הסובלים מחרדה חברתית יכולים לחוות קשיים בכל הנוגע לאינטראקציה עם אנשים במקום העבודה. במקרים מסוימים, החרדה יכולה להיות כל כך חמורה עד שהיא מפריעה ליכולתו של האדם לבצע את עבודתו ביעילות ובאופן מיטיב. על ידי עבודה מהבית, אנשים החרדים חברתית יכולים להפחית את החשיפה שלהם למצבים חברתיים הגורמים להם ללחץ או לחרדה. הם יכולים לעבוד לבדם בסביבה נוחה ומוכרת, ומבלי לדאוג לאינטראקציות חברתיות כאלה או אחרות.
כמו כן, עבור אנשים מופנמים, עבודה בסביבת משרד מסורתית (כלומר, עבודה במקום עבודה שאינו הבית הפרטי), עלולה להיות מתישה ושוחקת. האינטראקציה החברתית המתמדת כמו גם הרעש הנלווה לעבודה שכזו, יכולים להיות מכריעים, ולגרום לעובד לאתגר של ממש בכל הנוגע להתמקדות בעבודתו. על ידי עבודה מרחוק, אנשים אלו יכולים ליצור סביבת עבודה המתאימה לצרכים ולהעדפות שלהם. הם יכולים לעבוד בסביבה שקטה, פרטית ונטולת הסחות דעת שעוזרת להם להישאר ממוקדים ופרודוקטיביים.
יתרה מזאת, עבודה מהבית מאפשרת לאנשים לקבל יותר שליטה על סביבת העבודה שלהם, על ידי יכולתם ליצור חלל נוח ומתאים לסגנון העבודה שלהם. לדוגמה, הם יכולים להתאים את התאורה, הטמפרטורה ורמת הרעש כך שיתאימו להעדפותיהם. הם יכולים גם להתאים אישית את סביבת העבודה שלהם עם תמונות, צמחים או פריטים אחרים שגורמים להם להרגיש רגועים ונינוחים יותר.
נקודה נוספת וחשובה הינה העובדה כי עבודה מהבית מספקת איזון טוב יותר בין עבודה לחיים האישיים עבור אנשים הסובלים מחרדה חברתית או מופנמות. שכן, הם יכולים להימנע מהלחץ והחרדה של נסיעה לעבודה (אשר לרוב כוללת אינטראקציות חברתיות, אם מדובר למשל בתחבורה ציבורית), והם יכולים לבלות יותר זמן עם המשפחה והחברים שלהם. בנוסף, הם יכולים גם לתזמן את יום העבודה שלהם בצורה שתתאים לאורח חייהם, כמו לקחת הפסקות כשהם צריכים אותן או לעבוד מחוץ לשעות העבודה הרגילות.
זאת ועוד, חרדה חברתית יכולה לגבות מחיר מהבריאות הנפשית של האדם, ולהוביל לתחושות של בידוד, דיכאון וחרדה. על ידי עבודה מהבית, אנשים יכולים להפחית את החשיפה שלהם למצבים המעוררים את החרדה החברתית שלהם. הם יכולים גם ליצור סביבת עבודה התורמת לצרכי בריאות הנפש שלהם, כגון הפחתת גורמי לחץ והסחות דעת.
לסיכום, עבודה מהבית יכולה להוות פתרון מצוין לאנשים הסובלים מחרדה חברתית או מעדיפים לעבוד לבד. היא מספקת דרך להתפרנס בלי צורך באינטראקציה עם עמיתים בסביבה משרדית מסורתית. זה גם מציע יותר שליטה על סביבת העבודה, איזון טוב יותר בין עבודה לחיים ושיפור בריאות הנפש. ככל שעבודה מרחוק הופכת נפוצה יותר, חשוב להכיר ביתרונות שהיא מספקת לאנשים שאולי אינם משגשגים בסביבה משרדית מסורתית. חשוב ביותר לזכור ולהכיר בכך שאנשים הסובלים מחרדה חברתית או מופנמות אינם שונים מאף אדם אחר. הקושי שלהם בכל הנוגע לאינטראקציות חברתיות לא אמור לפגוע ביכולתם להתפרנס ולזכות בחיי עבודה רגילים. בהתייחס להיבט זה, עבודה מהבית מקדמת שוויון הזדמנויות בשוק העבודה ותורמת למיגור ההפליה בקרב אותם אנשים.
תדמיינו לכם שאתם חיים בעולם שבו אתם חופשיים לגמרי בתחום אחד, ולאחר כמה שניות של מחשבה, תאמרו לעצמכם האם התחום בו אתם רוצים להיות חופשיים הוא באמת כל כך בוער. בסקר שנערך בשנת 2015 בקליפורניה, נמצא ש62 אחוזים מהנשאלים בסקר הזהה לזה שערכתי התחילו המאמר, בחרו להיות חופשיים לגמרי מבחינה כלכלית. אמנם זה נשמע לא מפתיע, מכיוון שכיום ידועה החשיבות של חופש כלכלי לכולם, אך למרות זאת, במידה שווה ידוע שחופש כלכלי אינו מקנה אושר, שלא כמו הזכות לאהבה או משפחה. לכן, עצם הבחירה הגדולה בחופש כלכלי מראה עוד יותר כמה היא חשובה לאנשים שונים ברחבי העולם. לכן, אני חושב שעל כל אחד שרוצה לשאוף לחופש כלכלי יש לוודא שהוא מחזיק במקור הכנסה שהוא נהנה מלהחזיק אותו, או שהוא לפחות מחזיק אותו ללא מאמץ רב. כמו כן, המשרות הרבות והמגוונות אותן מציעה משפחת ״עבודה מהבית״, עונות על שני התנאים הללו. מצד אחד, העבודות של ״עבודה מהבית״ הן מאוד קלות לביצוע ולא דורשות שום לימוד קודם או ניסיון בתחום מסוים. מצד שני, עבודות אלו מהנות מאוד בגלל הקלות הרבה בהן הן מתבצעות והגמישות בזמנים שבהם ניתן לעשות את העבודה. יתר על כן, העבודות של ״עבודה מהבית״ עשויות להקנות לרבים מכם כלים חשובים להמשך הקריירה שלכם, מכיוון שעבודות אלו מקנות ידע בתחום הכתיבה, הקופי רייטינג, עיצוב המודעות והגישה למערכת האינטרנטית על הצד הטוב ביותר.

אנשים רבים הקוראים ממש כעת את המאמר הזה, בעיקר אלו המחזיקים בנטייה לציניות, יחשבו לעצמם שאולי אמנם ניתן לעשות בעבודות של ״עבודה מהבית״ כסף, ואולי זה אפילו לא דורש מאמץ כה גדול, אך אין שום תרחיש בו גם העובדים יוכלו לשפר את יכולותיהם כדי לשפר את עתידם הכלכלי. לטענת אלו, רוב העבודות בהן ניתן לעשות כסף קל, הן עבודות בהן יש לעשות ״עבודת כפיים״ שחורה ומשעממת, לדוגמת כתיבה חסר כל פשר או פרסום ידני כמו תוכי על מנת להרוויח עוד כמה שקלים כמו ״פועל טוב״. ובכן, אני מתנגד בתוקף לטענה זו. למרות שיש אמת רבה בטענה שהצגתי הרגע, מכיוון שבאמת יותר הגיוני שעבודות אלו לא יהיו בעלות ערך מוסף אמיתי, אני בטוח שרק מי שהתחיל לעבוד בעבודות אלו ועשה זאת למשך תקופה ממושכת, יכול לגבש דעה כנה ומוצקה בעניין זה. זאת מכיוון, שלאחר זמן רב שבו אני עובד בשמחה במערכת הנפלאה ״עבודה מהבית״ ראיתי בתוך כמה שבועות שיכולותיי השתפרו להפליא. באופן אישי, הצד שהתחזק אצלי באופן המשמעותי ביותר בזכות עבודות אלו הוא יכולת הכתיבה – אם בעבר היה לוקח לי לכתוב x מילים בזמן מסויים, היום אוכל לכתוב את אותה כמות מילים בחצי מהזמן, ובאכות גבוהה בהרבה. שיפור יכולת זו, עשוי למשל להקנות לי יתרון בקבלה למשרות הדורשות מיומנויות כתיבה גבוהות כמו משרות פרסום ושיווק, מהן ניתן לייצר הכנסה יפה מאוד גם לאנשים הרוצים להתקדם לשלב ״המבוסס״ יותר בחייהם. בנוסף על כך, יכולות הפרסום והשיווק שלי השתפרו בצורה חדה. למי שלא יודע מה אלו יכולות פרסום – אלו היכולות של אדם לייצר פרסומת או טקסט דעה שמטרתן לשכנע את הקוראים בצורה הטובה ביותר. גם יכולות אלו מהוות יתרון עצום בנסיונות להתקבל למקומות עבודה רבים, ורק תתארו לכם שאתם תחזיקו בשני היתרונות שציינתי הרגע, וכנראה שתוכלו להתקבל לרוב המשרות אותן תרצו בתחומים המשלבים יצירות פרסומות וכתיבה. לכן, אני בטוח שלכל אחד יש מה לקבל מהצטרפות ל״עבודה מהבית״, אני מאחל לכולכם בהצלחה בהמשך!

היתרונות למשק בעבודה מהבית

בעבר הלא כל כך רחוק ביחס להיסטוריה של שוק העבודה, היה נהוג שתפקידה של האישה לעבוד בבית ולדאוג לביתה ובני ביתה. האישה הייתה מתפקדת בכל הקשור לטיפול בילדים, בבעל ולפי הצורך, גם בזקני המשפחה. אם השנים, בעיקר בגלל המלחמות שפרצו בעולם, הגברים יצאו לשדה הקרב מקומות העבודה חדלו לתפקד. הפגיעה הקשה במשק גרם לנשים לצאת לעבודה מחוץ לבית והוקמו מסגרות שונות אשר סייעו לגדל את הילדים בזמן שהאם עובדת.
עם השנים החלה הרפורמה ביחס כלפי נשים, נשים יצאו ללמוד והתמחו במקצועות שעסקו והאפשרות לא להיות כל היום בבית אלא לצאת ולעבוד כשווה בין שווים הרים מאד את תחושות השווי של הנשים. ברבות השנים, החלה שגרה של בתי אב בהם 2 בני הזוג עובדים והילדים מבלים את רוב שעות היום במסגרות בקר שחלקן לצערינו אינם מן המוצלחים עבורם. אנשים רבים מרגישים נטל כפול של בית ועבודה על כתפיהם ומתקשים לשאת בנטל הכבד.
אולם היתרון לקיים משק בית ברמה שתהיה נעימה לכל בני הבית הוא ברור ואין היום את הפריווילגיה לחיות ממשכורת של הורה אחד.
עם הזמן הלחץ בתוך משק הבית הלך וגבר והורגש הצורך לגידול ילדים בצורה מיטבית, שלפחות אחד מבני הזוג יהיה יותר קרוב לבני הבית ויהיה שם לפי טובתם וצרכיהם.
בנוסף לכך, החלו לחלחל למשק ימי משבר כמו בעקבות הקורונה שבהם נוצר חוסר ביטחון כלכלי ותעסוקתי. אנשים שהו בבידוד בבתים ובבתי החולים מחשש להדבקה, בתי ספר לא קלטו ילדים והמצב היה נראה קאוטי ובכי רע.
ואז, בעקבות הקורונה, נמצא פתרון יצירתי איך גם להמשיך לעבוד ולהיות זמין למעסיק וגם להיות זמין יותר לילדים ולצרכי הבית.

Tags :
Share This :