אנסה בתחילה להסביר את הרעיון של גיוס עובדים מהבית. פעם אם היינו רוצים לגייס עובדים למקום העבודה דחנו

היינו צריכים לפרסם בעיתונים שדרושים עובדים למקום זה וזה וכך היו באים אנשים להתראיין ולנסות להתקבל במקום העבודה. כל העבודה הזו היה צריך בעיקר לעשות מקום העבודה עצמו את כל הטרחה הזו כי אף אחד אחר לא היה מוכן לשלם בשבילו את המודעות בעיתונים. לעומת זאת כיום שיש את הרשתות החברתיות אין צורך כל כך בהוצאה המרובה בעיתונים או במודעות דרושים כדי למצוא עובדים אפשר היום לפרסם ברשתות החברתיות באופן חינמי לחלוטין והעובדים מגיעים אלינו וכאן נכנסים לתמונה הסוכנים בגלל שאפשר לגייס דרך הרשתות החברתיות אז לא צריך שדווקא מקום העבודה יתעסק בזה אלא מגיע אדם באופן עצמאי והוא מקבל את המשרה והוא מפרסם אותה ברשתות החברתיות והוא בעצם מקבל את העובדים בודק שהם אכן מתאימים למשרה שהם קיבלו במילים אחרות הם ספסרים או שדכני עבודה אותו סוכן מקבל כסף לפי מה שסוכם ספציפית לאותה מישרה.
במאמר הבא אני אכתוב היכן בדיוק מפרסמים מהו התהליך וכמה ומתי מקבלים על הצלחת הגיוס סופו של דבר זאת בעצם עבודה שאנחנו מגייסים אנשים לעבודה וכל זה דרך הבית.

כיום הרבה מאוד אנשים מעוניינים שיהיה להם הכנסה נוספת כדי לגמור את החודש בכבוד ולא בצמצום. וכן אנשים שהם מעוניינים לחסוך שיהיה להם כסף להמשך החיים, ולשם כך הם מעוניינים לעבוד בעוד עבודה נוספת שתתן להם את מקור הכנסה במהלך החודש. במיוחד היום שהמחירים רק עולים ללא גבולות ולא מפסיקים. והבעיה הכי גדולה היא לרוב האנשים היום היא, שהמחירים עולים, אבל המשכורות נשארות על אותו מחיר כל חודש ולא מתרוממות, אלא השכר מינימום נשאר אותו דבר, מה שמחייב הרבה אנשים שהתרגלו לרמת חיים מסויימת שבה הם חיים עד היום, או לרדת מאותה רמת שהם התרגלו, כיון שהמוצרים וכל מה שהם התרגלו עד היום כבר יותר יקר, ואם הכסף שיש להם היום שאותו הם מקבלים מהעבודה שבה הם עובדים לא מספיק להם כבר. או שהם יצטרכו לחפש עבודה אחרת בנוסף לעבודה שה הם עובדים כדי להמשיך ברמת חיים שהם התרגלו עליה עד היום.
הרבה אנשים יעדיפו בכל זאת להמשיך את רמת החיים שבה הם התרגלו עד היום, ולא ירצו לרדת ברמה שאליה הם התרגלו ולהפסיק לצרוך את מה שהם קנו, ואת הבילויים והטיולים שאליהם הם התרגלו, וכדי להשאר ברמת חיים הזאת הם יצטרכו לעבוד שעות נוספות, ולא תהיה להם ברירה אחרת אלא רק לעבוד עוד כדי להמשיך ברמה שאליה הם התרגלו. אבל הדבר הקשה הוא שלא כל אחד יכול לעבוד עוד שעות נוספות אחרי יום עבודה מתיש, ויש כאלו שלא יכולים לעבוד שעות נוספות באותו מקום עבודה והם יצטרכו לחפש מקום עבודה אחר כדי להשלים את המשכורת שאליה הם מעוניינים להגיע בסוף החודש, מה שמקשה אליהם הרבה יותר. ובמיוחד הדבר הקשה ביותר למי שיש ילדים בבית, והוא מעוניין להיות קרוב אליהם ולהיות איתם ביחד קצת, ולא להחזור מאוחר כבר שהם ישנים, או עייפים. ולכן הם יחפשו פתרונות אחרים כדי לא להגיע למצב הזה של לחזור מאוחר לביתם, או לעבוד בעבודה יותר קלה שלא דורשת מאמץ מרובה או מאמץ פיזי שהם כבר אחרי יום עבודה ארוך ומייגע, ולכן כל מה שהם יוכלו כן לעשות כדי להגדיל את ההכנסה החודשית שלהם זה עבודה קלה ונוחה יחסית וקרובה לבית.
עבודה מהבית יכולה להיות פתרון ורעיון טוב לכל סוגי האנשים שמעוניינים בהגדלת המשכורת שלהם, אבל בד בבד גם מעוניינים בעבודה נוספת שתיתן להם את האפשרות להמשיך בשגרת היום יום שבה הם מעוניינים, ולא יצטרכו לעבוד קשה מדאי אחרי שכבר הם עבדו יום שלם, וכבר אין להם את היכולת לעבוד כמו שהם עובדים בתחילת היום, או לאנשים שיש ילדים והם מעוניינים להיות בבית ולא להישאר בעבודה מחוץ לבית ולחזור מאוחר כל יום.
עבודה מהבית מציעה מגוון רחב של עבודות קלות ונוחות יחסית ללא ניסיון קודם, וללא שעות מסויימות שבה העובד יהיה חייב לעבוד, אלא העובד יהיה רשאי לבחור את השעות שבהם הוא עובד על פי מה שהוא בוחר ואיזה שעות שהכי נח לו שבהם הוא יוכל לעבוד. וכמובן שבדרך כלל עבודה מהבית הם עבודות קלות, ובוודאי שהם לא עבודות פיזיות או עבודות שדורשת מאמץ יתר, כמו למשל עבודה מהבית בתחום ההקלדה שהיא עבודה קלה ונוחה, ובמיוחד למי שיש את היכולת להקליד בהלדה מהירה שעבודה הזאת תהיה לו הרבה יותר קל.ה או עבודה בתחום השיווק והפרסום דרך האינטרנט. וכן כל מיני עבודות קלות ונוחות כדי לתת לכולם את היכולת שיהיה להם הכנסה נוספת גם לא ניסיון קודם.

אז באותו סקר שכבר הזכרנו, הסקר שיזמה זרוע העבודה שהוא מדבר על נורמות העבודה ומנסה להגיע למצב בו הוא ממש מצליח להמחיש את הפערים בין החוק, עולה בבירור כי נורמות העבודה בישראל וצורכי העובדים.

למשל בנושא הזה יצא שכרבע מהמשיבים העידו על עצמם (בעילום שם כדי לשמור על אמינות המחקר ואמינות המשאל, כמובן) כי הם עובדים יותר מהמותר בחוק, בניגוד לעובדים שכירים שעובדים עבודה קלאסית מהמשרד, ואותם עובדים גם העידו שהם ממש עושים את העניין הזה של שעות עבודה מוגזמות בבית לעיתים קרובות, ו־38% העידו כי הם זקוקים לגמישות רבה יותר בשעות העבודה, שלהם על מנת ליצור מוצר עבודה סדיר שיוכל לפרנס אותך ולהרגיע את החששות הכלכליים שלהם לאורך זמן.

זאת אומרת בהקשר של חקיקה לפחות שעדיין לא הושלם כל המהלך של החבלי לידה והקשיי קליטה של עבודה מהבית בתור אותה פלטפורמה שמגיעה לה הכבוד, מגיע לה המקום על מנת שהיא תוכל להשתלב בעולם התעשייה בישראל, ובעולם כללי, נקווה שהעתיד עבור תעשייה זו יהיה ורוד יותר.

עמדתה המסקרנת של חברת טוויטר בעבודה מהבית

אז אומנם אכן במהלך התקופה האחרונה סיקרנו לא פעם ואפילו לא פעמיים את העמדה של הרבה מהחברות הגדולות בעולם והמובילות בכלל, בעניין והנושא המתפתח של עבודה מהבית לגבי העובדים שלהם, ואל דרך ההתנהלות שלה עם הרצון של העובדים שלה על פי רוב לפחות, להמשיך עם המודל הזה שהיה טוב עבור העובדים שלהם של עבודה מהבית.

התעסקנו כבר עם חברות גדולות ודי מפלצתיות למשל עם חברת גוגל הענקית, ועם התעשייה הענקית והמפחידה שנקראת כיום חברת אמזון העולמית, היום ננסה לדון קצת בקשר לחברת טוויטר.

אז גם היא במפתיע לעומת שאר חברות אחרות (קריצה קריצה, לכיוונה של חברת אמזון העולמית) הגיעה אל ההבנה הנכונה והמתחשבת בעובדים שלה, גם בלי שום מחאה מצד העובדים, או אחרי איזה מכה אנושה, לא משנה באמת מה, ירידה בהכנסות, או הבחנה ברורה שהתפוקה של העובדים שלהם בעבודה מסורתית מהמשרד כמו פעם, לא יכולה לתת תחרות אמיתית אל עובד מרוצה שעובד מתוך הבית האישי שלו, עם המרחב האישי שלו, אלא פשוט מעצמה, התפרסם כך בשמה:

Tags :
Share This :