אמהות שעושות חלק משעות העבודה השבועיות שלהן מהבית מדווחות על הטבות חזקות. הזמן שלהם גמיש יותר והם מסוגלים לעמוד ביתר קלות באחריות המשפחתית שלהם, ולהפחית את האשמה שהם חווים כאשר

עבודה בתשלום מפריעה למשפחה. הזדמנויות לעבוד מהבית אומרות שחלק מהאמהות שאולי לא עשו זאת אחרת יכולות להישאר בעבודה ולהתקדם בקריירה שלהן במקום לעזוב את כוח העבודה לחלוטין, דבר שמזיק להן ולכלכלה.
מחקרים רבים גם מצביעים על כך שאמהות שעובדות מהבית הינן פרודוקטיביות ביותר, מה שמייצר ברכה כפולה למעסיקים – שמירה על עובדות בכוח העבודה שלהן ללא צורך בגיוס או הסבה מחדש, תוך תועלת מרמת הפריון הגבוהה שאמהות משיגות. מנהלים ציינו לא פעם שעובדים מסוג זה הינם פרודוקטיביים, מחויבים ואינם "מאבדים זמן" במפגשים חברתיים עם עמיתים במקום העבודה.
אבל לעבודה מהבית יש גם מלכודות. מחקרים מראים שזה יכול לטשטש את הגבולות בין העבודה למשפחה. חלקם מדווחים על מחסור בזמן השבתה כאשר כל הזמן הוא זמן עבודה פוטנציאלי. הגבלות מתאימות על עומס העבודה נעשות מטושטשות, כאשר חלקם מדווחים על אינפלציית הציפיות על ידי המנהלים שלהם. רבים מרגישים "ברי מזל" ו"אסירי תודה" על מה שנתפס כזכות לעבוד בגמישות, וזה בא עם לחץ להתאמץ, ללכת מעל ומעבר. כתוצאה מכך, לעתים קרובות אמהות עושות שעות נוספות ובודקות מיילים בלילה ובימי חופש, ומשקיעות שעות רבות של עבודה ללא שכר. עבור עובדים העובדים בבית, לחצים אלו עלולים להוביל ללחץ, חרדה ותשישות.
בתקופת ה-COVID-19, כשכל כך הרבה אנשים מרחבי העולם עובדים מהבית באופן בלתי צפוי, תפקידם של המנהלים והמפקחים הוא קריטי בקביעת עומסי עבודה וציפיות סבירים, העברת אלה בצורה ברורה לצוות, עידוד הצוות להקדיש זמן השבתה (כאשר הם לא עושים זאת). לא "התחבר") ולהוביל בדוגמה. זה יגן על בריאותם ורווחתם של העובדים שלהם, כמו גם על נאמנותם ותפוקתם.
כאשר יתחילו הקלות במנעולים אנשים רבים יתחילו לחזור למקומות העבודה לאחר COVID-19, גברים רבים יותר יבינו את התענוגות – ואת המלכודות – בעבודה מהבית. הסטיגמה שנקשרה לגברים שעובדים בצורה גמישה עשויה גם היא להצטמצם או אפילו להימחק. מנהלים וממונים, כעת עם ניסיון ממקור ראשון בעבודה מהבית, יבינו טוב יותר את הצרכים של אנשים עם אחריות משפחתית, ובואו נקווה, יהיו נכונים ויכולים יותר לתמוך בעובדיהם לעבודה גמישה.

עבודה מהבית לבעלי מוגבלויות

בשנים האחרונות חלה עליה במספר האנשים המעדיפים לעבוד מהבית. מגמה זו הונעה על ידי מספר גורמים, כולל השאיפה לאיזון טוב יותר בין עבודה לחיים, החיסכון בעלויות ובזמן הקשורים לנסיעה לעבודה, והגמישות הנלווית לעבודה מהבית. יחד עם זאת, לאנשים עם מוגבלות, האפשרות לעבוד מהבית היא לא רק בחירה של אורח חיים, היא רוב הפעמים הכרחית. עבודה מהבית הפכה לטרנד פופולרי בשנים האחרונות, והיא הפכה לרלוונטית עוד יותר במגיפה העולמית האחרונה. בעוד עבודה מהבית הייתה אופציה נוחה עבור אנשים רבים, היא הייתה הצלת חיים עבור אנשים עם מוגבלויות. קהילת הנכים דוחפת כבר שנים לאפשרויות עבודה מרחוק והמגיפה אילצה סוף סוף חברות לאמץ את המדיניות.
ישנן מספר סיבות לכך שעבודה מהבית היא אופציה אטרקטיבית עבור אנשים על מוגבלות. ראשית היא מספקת סביבה נוחה ומוכרת המסייעת לפרודוקטיביות. אנשים רבים עם מוגבלות עשויים להיאבק בבעיות ניידות או תחושתיות המקשות עליהם לעבוד בסביבה משרדית מסורתית, עבודה מהבית מבטלת להם את הצורך בנסיעה לעבודה, שיכולה להיות קשה במיוחד עבורם. נסיעה לעבודה יכולה להיות מלחיצה, גוזלת המון זמן ותובענית פיזית, מה שעלול להוביל לעייפות ולהחמיר מצבים בריאותיים קיימים. עבודה מהבית מבטלת את הלחץ הזה ומאפשרת לעובדים עם מוגבלויות להתמקד בעבודה ולשמור על בריאותם. דבר נוסף, הצורך בהתאמות אישיות כמו למשל כיסא מיוחד או מחשב מיוחד לדוגמא לבעלי לקות ראייה, המעבר הזה לעבודה מרחוק שינתה את המשחק, עבודה מהבית פתחה יותר הזדמנויות תעסוקה לאנשים עם מוגבלות ונותנת להם לעבוד בסביבה נוחה ונגישה. עבודה מהבית מאפשרת להם ליצור מרחב עבודה המתאם לצורכיהם האישיים, מה שיכול לעזור להגביר את הפרודוקטיביות הכוללת שלהם.
שנית, עבודה מהבית מספקת גמישות רבה יותר, שהיא חיונית לאנשים עם מוגבלות. אנשים רבים עם מוגבלויות עשויים להיות זקוקים לפגישות רפואיות קבועות או פגישות לטיפול, דבר אשר יכול להיות קשה לתזמן סביב שעות העבודה המסורתיות. עבודה מהבית מאפשרת להם לתזמן את עבודתם בהתאם למחויבויות האחרות שלהם, מה שיכול לעזור להפחית מתח ולשפר את איכות חייהם הכוללת.
לבסוף, עבודה מהבית יכולה לעזור להפחית את הבידוד החברתי שחווים אנשים רבים עם מוגבלות. סביבות משרדיות מסורתיות יכולות להיות מאתגרות עבוד אנשים עם מוגבלות, שעלולים להרגיש מודרים או דחויים בשל מצבם. עבודה מהבית מאפשרת להם להתחבר לעמיתים וללקוחות באינטרנט, מה שיכול לעזור לבנות תחושה של קהילה ותמיכה.
כמובן שעבודה מהבית מגיעה עם מערך אתגרים משלה. אחד האתגרים הגדולים ביותר הוא לשמור על מוטיבציה ולהיות ממוקד. ללא המבנה והשגרה של סביבת משרד מסורתית, זה יכול להיות קל להיות מוסחי דעת או לא מאורגנים. יחד עם זאת, עם הכלים והטכניקות הנכונות, ניתן להתגבר על האתגרים הללו ולהצליח כעובד מרחוק. עוד אתגר גדול נוסף הוא להבטיח שהזדמנויות עבודה מרחוק יהיו נגישות לכולם. המשמעות היא להבטיח שפלטפורמות וכלים לעבודה מרחוק תואמים לטכנולוגיה מסייעת ושיהיו ערוצי תקשורת נגישים לאנשים עם ליקויי שמיעה או ראייה.
אתגר אחרון שנכתוב במאמר זה, הוא להבטיח שמדיניות העבודה מרחוק תהיה כוללת ומונעת אפליה של עובדים נכים. על המעסיקים להיות מודעים לצרכיהם ולאתגרים הייחודיים העומדים בפני עובדים מוגבלים ולהיענות אליהם. זה עשוי לכלול תזמון גמיש, ציוד מיוחד או תכנה או הכשרה נוספת למנהלים ועמיתים לעבודה.
לסיכום, עבודה מהבית היא אופציה מצויינת עבור אנשים עם מוגבלויות שרוצים וצריכים להינות מגמישות, נוחות ופרודוקטיביות רבה יותר בעבודה שלהם. על ידי יצירת סביבת עבודה מותאמת אליהם, שמירה על סדר ושמירה על קשר עם עמיתים ולקוחות, אנשים עם מוגבלויות יכולים לשגשג בסביבת עבודה מרוחקת.

יתרונות עבודה מהבית

כשאנו לא עובדים מהבית מתעוררים בבוקר, מתלבשים, מתארגנים ואז יוצאים מהבית לעבודה. אם זה בתחבורה ציבורית או רכב פרטי , ואז מגיעים למשרד ומתחילים לעבוד ולא נדבר על הלחץ במהלך היום , בסוף יום מסיימים משמרת חוזרים הביתה עייפים אוכלים נחים ואז מגיע הזמן שנלך לישון , כל יום אותה השגרה, ואז אנו מרגישים שהגענו לשלב של שחיקה,

עד שהגיעה הקורונה, נפתחה אפשרות לאנשים לעבוד מהבית זאת אומרת לשלב גם עבודה מהבית וגם במשרד.
בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת כמו מחשבים ניידים ואינטרניט יציבה וחזקה, רמת אבטחה גבוהה ומתקדמת . ולא נשכח רעיון הזום שהתחזק והיה נפוץ בתקופה הזו, רעיון זה פתחת דלתות לאנשים שיעבדו מהבית.
משאבים אלו חיזקו את הרעיון לאפשר לאנשים לשלב ולעבוד מהבית א זה באופן חלקי או מלא. ללא שום קשר למיקום הגאוגרפי, נושא זה נתן נוחות,פחות נסיעות חיסכון בזמן וכו…
עבודה מהבית יכולה לאפר לעובדים ליהנות מגמישות רבה בשעות העבודה, זאת אומרת להחליט מתי הם רוצים להתחיל את היום שלהם בעבודה, נושא זה מתבטא בזמן חופשי יותר כך יכולים להחליט מתי יצאו להפסקות ,ודבר זה יכול להתבטא בחיסכון זמן בנסיעה אל מקום העבודה ובחזרה הביתה, בנוסף כן נהנים מאיזון בין חיי המשפחה ובין העבודה וכו…

היתרונות של העבודה מהבית
נושא זה של עבודה מהבית אפשר לאנשים את היכולת לחסוך בזמן , כסף, דלק , פחות עומס בכביש, ולא נשכח נושא הפקקים שכולנו סובלים מזה במדינה.
יתרה מכך עניין האוכל, ביגוד, אחזקת רכב והוצאות שונות ..
בנוסף על כך אישה נשואה ויש לה ילדים קטנים , עבודה מהבית זה פתרון משמעותי עבורה , כי לא צריכה לשלם על מעונות יום או משפחתונים, כך יהיה לה זמן יותר עם הילדים במקום לשים אותם במסגרת ולשלם כסף.
לעבוד מהבית זה נראה כמו חופש, אבל העבודה צריכה להיעשות, וזה יכול להוות אתגר של אחריות אישית ומשמעות עצמית. כאשר יודעים לנצל את היתרונות ולא ליפול באתגרים.

נושא זה גם יתרון למעסיק שלנו מכמה סיבות, אם זה במשרה חלקית או מלאה ואפילו לעבוד באופן מלא מהבית או לשלב גם במשרד, המעסיק יכול לחסוך הוצאות נסיעה למעביד , תשלום ארוחות, כיבוד , חשמל, ריהוט, שכירות מקום , משאבים כמו מחשב אינטרניט וכו….

ריכוז- עבודה מהבית יכולה להעניק לנו ריכוז מבלי להרגיש רעש הצוות בעבודה , לשבת בנוח בלי הפרעות מסביב, דבר זה יכול לאפשר לנו ריכוז מקסימלי , ויכול להוביל ליעלות והתייעלות בעבודה זאת אומרת לתת תפוקה טובה עם כל השקט מסביב. עבודה מהבית

Tags :
Share This :