אם אתם עובדים בחברה, נסו ליזום מדי פעם אספות, מפגשים ומסיבות בין העובדים. זה נפלא גם

לכם, וגם לתחושת השייכות והשיתופיות של שאר חברי החברה. סביר מאוד שגם הבוסים מכירים בערך של אלו והם יאפשרו לכם לקיים אותם אפילו על חשבון העבודה.

  1. לצאת מחוץ לבית בהפסקות
    בהפסקות שקבעתם לעצמכם במשך היום, השתדלו שלפחות חלק מהם יהיו מחוץ לבית. אתם לא חייבים להרחיק יותר מידי. מספיק שתצאו לגינה או לרחוב הקרוב. אולי תפגשו איזה שכן או שניים. זה לא חייב להיות פומפוזי, כל יציאה מ-4 כתלי הבית יכולה לעשות פלאים לתחושת הבדידות שלכם.
  2. אור שמש בבית
    דאגו שבשעות היום ייכנס קצת אור שמש לתוך הבית. זה קשור קצת לעצה הקודמת. כמו שאמרתי, הרבה מתחושת הבדידות נגרמת מההרגשה שאתם מבודדים מהעולם בתוך 4 כתלי הבית הסגורים, כל שינוי שגורם לכם להרגיש קצת יותר מחוברים לעולם שבחוץ יכול לעשות את ההבדל בהקשר הזה.

עבודה מהבית כהשלמת הכנסה
יקר מאוד לחיות היום בעולמנו. על עובדה זו אין עוררין. יקר לחיות במיוחד בישראל, שהיא אחת ממדינות העולם היקרות ביותר לחיות בה.
כל המחקרים וההשוואות של יוקר המחיה ביחס למדינות העולם, מראים כי ישראל במקום גבוה מאוד ביוקר המחיה, וכי היא ממוקמת במקומות גבוהים בטבלת ההשוואה בין המדינות, מקדימה את ארה"ב, יפן והרבה ממדינות אירופה.
גם השכר הממוצע במשק למשפחה – מראה לפי כל המחקרים כי לא מאפשר למרבית המשפחות חיים ללא דאגות כלכליות.
לאור זאת, על מנת לפרנס משפחה בכבוד, גם כאשר שני בני הזוג עובדים ומרוויחים סכומים ממוצעים ואף למעלה מכך, ועדיין לא מצליחים לסיים את החודש – הם מחפשים עבודות נוספות כהשלמת הכנסה.
מרבית ההורים לא ירצו לצאת שוב מהבית על מנת לעבוד בעבודה נוספת, והם יעדיפו יהיה להם מקור הכנסה נוסף מעבודה מהבית, בשעות ובזמנים שמתאימים להם.
לכך יש יתרונות וחסרונות –
היתרון הברור הוא כמובן הכנסה נוספת. כאמור מאוד קשה לפרנס משפחה כיום, ואין ספק כי כל תרומה לכלכלת הבית היא מבורכת, ומאפשרת מחייה בכבוד, ומשפרת את איכות החיים.
יתרון נוסף הוא השליטה בשעות העבודה כאשר עובדים מהבית, זה מאפשר גמישות בסדר היום, ומאפשר להורים להתאים את שעות העבודה הנוספות מהבית ללוח הזמנים של כלל המשפחה, וההורים יכולים להיות עם ילדיהם בשעות בהן הם נזקקים להם יותר.
מעבר לכך, רוב העבודות מהבית הן גם גמישות מבחינת כמות השעות, כך שההורים יכולים לשלוט במספר השעות שהם מקדישים לכך, להוסיף שעות כאשר נדרשים לכך ולעבוד פחות כאשר לא מתאפשר.
החיסרון העיקרי הוא שעבודה מהבית נעשית בשעות לא שעות, ובזמנים שבהם בני הזוג היו רוצים להקדיש למנוחה, לבית ולעצמם.
במירוץ החיים המטורף שכולל את כל השגרה של בית, עבודה, ילדים וכו', לא תמיד נשאר מספיק זמן איכות לילדים וכמובן לבן הזוג. זה יכול ליצור מתחים כתוצאה מעומס ומעייפות.
ללא ספק זוגיות בריאה היא המפתח להצלחת המשפחה. כאשר בני הזוג עייפים, מותשים וחסרי סבלנות זה ישתקף בכל אספקט בבית. לכך יש להוסיף את מרוץ החיים ללא קשר, השגרה אשא מאלצת אותנו להיות עסוקים מבוקר עד ערב, עם אינסוף התחייבויות ומחוייבויות לעבודה הראשית, לבית לילדים ולבן הזוג, ובחלק מהמקרים גם להורים ולמשפחה המורחבת.
למרות כל אמור, ולמרות החסרונות הברורים של הוספת עבודה מהבית, עדיין בראש ובראשונה הפרנסה היא הדבר החשוב והעיקרי, וגורם הדאגה הראשי.
כך שבאם יש אפשרות, ואם יש צורך והתקבלה ההחלטה על הוספת עבודה מהבית, אז צריך לנסות ולבחור את סוג העבודה אשר יאפשר את מקסימום הגמישות, ויספק הכנסה נוספת.
בבחירת העבודה הנוספת יש לקחת גם בחשבון כי העבודה נעשית בשעות של עייפות, ואולי אך חוסר סבלנות – אז יש לנסות ולחפש סוג עבודה אשר מתאים לך ולכישוריך, ולא מאלץ אותך להיכנס לתוך עולם לא מוכר, ואשר אתה צריך ללמוד אותו ממש מהבסיס.
יישנם אתרים רבים ומגוונים אשר מספקים הצעות ורעיונות של עבודות השלמת הכנסה.
הדבר הנכון לעשותו, הוא לחשוב איפה היתרון היחסי שלך, ולמצוא את הנישה הזאת. זה לא חייב להיות בתחום בו עובד כעבודה עיקרית, אלא יכול להיות משהו נוסף אשר אתה מרגיש כי יש לך בו יתרון, וכי למרות שהוא מעמסה, עדיין תוכל להקדיש לו את הזמן.
לסיכום – באקלים הכלכלי הישראלי, עם עליית המחירים הבלתי נגמרת, והקושי להתפרנס, כנראה שאין מנוס אלא לנסות ולחפש את העבודה המתאימה לך ביותר מהבית.

Tags :
Share This :