איך תחפשו עבודה בצורה נכונה?

מלאכת חיפוש עבודה היא מלאכה לא פשוטה. רבים טועים לחשוב שמדובר בתקופה חולפת ולא מבינים עד כמה משמעות יש לחיפוש עבודה. אחת הדרכים הנכונות לחיפוש עבודה, היא על ידי עובד השמה. המאמר שלפניכם יספק עבורכם את כל המידע איך לחפש עבודה בעזרת ליווי של עובד השמה ועל מה לא להתפשר. המשיכו איתנו לשורות הבאות. זה הולך להיות מעשי.

על מה כדאי להתפשר בחיפוש עבודה?

בזמן חיפוש עבודה חשוב לדעת על מה כן כדאי להתפשר. לא תמיד תקבלו בדיוק את העבודה עליה חלמתם, לעיתים מקום העבודה יהיה מרוחק, משכורת נמוכה מדי או כל חיסרון אחר שבעבורכם נחשב למשמעותי. אבל החשוב ביותר הוא שאתם תצאו שמחים ומרוצים. איך עושים את זה? על ידי ליווי של עובד השמה.

איך תתנהלו עם עובד ההשמה בחיפוש העבודה?

  1. התפקיד המרכזי הוא שלכם.

עובד השמה תפקידו ללוות אתכם בתהליך חיפוש עבודה. אבל, התפקיד המרכזי הוא שלכם.

עובד ההשמה אמנם שאל אתכם את השאלות הנכונות אבל אתם תהיו אלו שתענו עליהן בכנות ובדיוק. זאת אומרת, אמנם התפקיד של עובד ההשמה הוא לעזור לכם, אבל הוא יוכל לעזור לכם רק אם תשתפו פעולה. וככל שתחפשו בעצמכם את התשובות הנכונות, תפיקו את התועלת המרבית.

  1. חשוב מאוד שתספקו לעובד ההשמה כמה שיותר מידע.

תספרו לו על העבודות שעבדתם בעבר. על הכשרונות שלכם הגלויים והחבויים. שתפו אותו בתחביבים שלכם. באידיאלים שלכם. באיזה תחום בכלל חלמתם לעבוד. וכו. ככל שתוסיפו עוד מידע, עובד ההשמה יוכל לעזור לכם בצורה מדויקת יותר. כשהמטרה שלו היא אכן לממש את הפוטנציאל שלכם בצורה נכונה.

  1. אל תהיו תקועים על משרה ספציפית.

ישנם אנשים שחלמו לעבוד בעבודה מסוימת, אולם בסופו של דבר מצאו את עצמם מחוברים לתחום אחר. יתכן שבסופו של דבר תעבדו בעבודה שכלל לא היכרתם. לכן, חשוב שתחפשו עבודה שאתם אוהבים, אבל לא דווקא בתחום שאתם רגילים.

בכל מקרה אף אחד לא הבטיח לכם שתמצאו עבודה שמתאימה לכם באופן מדויק, שהמשכורת מספקת לכם, הבוס נחמד, המיקום ליד הבית והחברה ידידותית, נכון? כך שבכל מקרה אתם צפויים לתקופת הסתגלות לשינויים החדשים. אל תהיו מרובעים, הסתכלו במבט רחב. תמיד נחמד להתחדש ולגוון.

  1. במקביל לחיפוש עבודה יחד עם עובד ההשמה, תוכלו גם לחפש עבודה בעצמכם.

 שימו לב, כעת חיפוש העבודה יהיה יעיל יותר וממוקד מאשר לפני שפניתם לעובד ההשמה. כי אתם ברורים יותר, חושבים על נקודות חדשות שלא חשבתם לפני לן ולכן ויודעים מה ואיך לחפש.

אל ייאוש, לעיתים חיפוש עבודה לוקח זמן ארוך. התכוננו לכך מראש. אם אתם זכאיים לדמי אבטלה, דרשו אותם והתייצבו בלשכת התעסוקה. אבל בסופו של דבר אתם חותרים ליעד ברור, אתם מחפשים למצוא עבודה כלבבכם. עבודה שמתאימה לכם באופן אישי, שתתן לכם סיפוק ושמחה לחיים שלכם.

לסיכום

לחפש עבודה זהו מקצוע בפני עצמו. והוא דורש מקצועיות וידע. כדאי מאוד לפנות לעובד השמה שיעזור לכם בתהליך. תפקידו של עובד השמה הוא לעזור לכם לגלות את הפוטנציאל החבוי בתוככם ולחפש עבודה שתתאים לכם באופן אישי. אבל, התפקיד העיקרי בתמונה הוא שלכם. המקום שלכם הוא לשתף את עובד ההשמה בפרטים האישים שלכם, לספק לו כמה שיותר מידע שיעזור לו ולכם לדעת איזו עבודה לחפש עבורכם וגם למצוא אותה. כמובן שחשוב להיות פתוחים וגמישים לרעיונות חדשים ויתכן שבסופו של דבר תעבדו בתחום אחר שלא חלמתם עליו ותקבלו ממנו המון.

במשבר הקורונה וגם היום, ישראל התחילה להבין ששוק העבודה מתחיל להשתנות באופן משמעותי הרבה אנשים מוצאים את עצמם רוצים ומעדיפים לעבוד מהבית ולמה זה, כי תתארו לעצמכם מדינה שמחצית מהבנייני משרד שלה מתרוקנים מאנשים , אין עומס בכבישים כי אין פקקים , יש לכם זמן להתעורר בנוחות בבוקר בלי צורך להתארגן מהר ובלחץ בשביל להפסיק הכל , יש לכם זמן לעשות לעצמכם ארוחת בוקר טובה ובריאה ולא לקחת לכם איזה חטיף בזריז ולרוץ לעבודה.
תארו לכם שאתם יכולים להישאר בבית ולהנות מלעבוד שם, במקום שאתם מרגישים הכי בנוח , הכי בטבעיות , המקום הפרטי שלכם.
איזה כיף זה נשמע שיש לכם זמן לעבודה וגם זמן למשפחה שלכם. הרבה אנשים בכלל לא יודעים מה זאת ההרגשה הזאת שיש להם זמן לראות את המשפחה כל כך הרבה.
העומס בעבודה משפיע גם על הזמן המשפחתי שלכם כי שאתם חוזרים מהמשרד כל מה שאתה רוצים זה קצת שקט וזה לגטימי , כי להיות הרבה שעות במשרד סגור ולעבוד מול מחשב זה מתיש ולעמוד בפקקים בהלוך ובחזור זה גם מאוד מתיש ומעצבן.
עבודה מהבית זה בדיוק מה שאתם צריכים שתוכלו לשלב בין שניהם לבלות זמן עם המשפחה שלכם וגם לעבוד ולהרוויח כסף ועדיין להרגיש שיש לכם חיים משל עצמם.
בנוסף לזה עבודה מהבית היא העבודה המועדפת על מיליוני אנשים בעולם , והיא רק הולכת ונהיית גדולה יותר ככל שאנשים מודעים אליה.
בתקופת הקורונה שבה כל העולם היה בסגר ולא היה אפשר לצאת החוצה , היה ריחוק מכל מה שאתם רגילים אליו ומוכר לכם. הריחוק היה מהמשפחה מהבילויים וגם מהעבודה שלכם מה שמכניסה לכם הכנסה כספית שאותה אתם צריכים בשביל להתנהל בחיי היום יום שלכם.
אז העולם היה צריך להמציא את עצמו מחדש מבחינת ענף התעסוקה שלו , בנסיבות המורכבות שהייתה לנו , היה צריך למצוא פתרונות חדשים , מותאמי זמן ומקום. אז מה גילו שהעבודה מהבית היא בין הפתרונות הכי טובות שיכלו למצוא לנו בתקופה הזאת.
העבודה מהבית קיבלה הרבה מקום בכותרות , בחדשות , קיבלה אייטמים גם בתקשורת . הרבה אנשים סיפרו בשידור חי ולפעמים גם סיפרו בעיתונים ובמאמרים איך העבודה הבית הצילה אותם בתקופה הזאת כלכלית ונפשית. היא פתחה להם דרך להישאר במקום ואפילו להתקדם בחיים שלהם בלי ללכת אחרונה בכלל מכיוון שהם נשארו שפויים , פרודוקטיביים והכי חשוב , המשיכו לפרנס את עצמם.
בזמן הקורונה שוק העבודה היה במצב מזעזע , היו מיליוני אנשים מובטלים ולזה היה צריך למצוא פתרון לכל אותם האנשים שסבלו מהבחינה הזאת.
עבודה מהבית יכולה לשחרר אתכם ממתחים ומדאגות כלכליות בגלל שיש לכם עבודה ואתם נמצאים בבית , במקום הרגוע שלכם.
כמות גדולה מאוד של עובדים רבים בישראל ובעולם כולו, כבר אימצו את המתכונת הזאת של לעבוד מהבית. הרבה מאוד מעסיקים מרוצים ומעידים על שביעות רצון מבחינתם ומבחינת העובדים שלהם, מכיוון שעובדים בזמן הקורונה וגם היום מעדיפים לעבוד מהבית , כי ככה הם מרגישים שהם יכולים לתת את ה100% שלהם ,כי הם לא באים עייפים לעבודה , לא באים בלחץ למקום עבודה , יודעים שברגע שהן מסיימים את העבודה הם לא צריכים לחכות שעות בפקקים הם פשוט סוגרים את המחשב ונהנים משאר היום שלהם וזה גם כולל את המנהלים של מקום העבודה .
יש הרבה מאוד מקצועות עבודה שכבר רואים יותר עובדים שעובדים מהבית בין היתר : מנהלי רשתות חברתיות , מעצבים גרפיים , מתרגמים , פסיכולוגים , מהנדסי תוכנה , יוטיוברים ועוד.

מאז ומתמיד, חברות מנסות לרוב להשקיע מאמצים בהבאת העובדים לנוחות מקסימלית. בשנים האחרונות זה בא לידי ביטוי בעיקר בשינויים במקום העבודה, ואפילו סילוקו של מקום העבודה בכלל, לחלק מהעובדים. כמובן, אני מתכוון להסבת מספר עובדים בחברה לעבודה מהבית, כדי לספק להם את התנאים הנזקקים לעבודתם. אבל רוב החברות לא עושות את כל זה סתם כדי להקל על העובדים שלהם. כלומר, יכול להיות שהמנהל הוא אדם טוב ובעל אידיאולוגיה שכל עובד בחברה צריך לקבל תנאים טובים ולהנות מעבודתו, אבל קרוב לוודאי שהחברה עושה זאת בעיקר כדי, כל היא מקווה, להעלות את התפוקה של העובדים.

צריך להיות ברור לכל אחד שמבין בעניין, שהתפוקה היא בראש מעייניו של כל ארגון עם מטרות רווח. אחרי הכל, לשם כך מוקמות חברות, כדי להרוויח כסף. ולכן חברות מרבות לעשות שינויים במקום העבודה שמטרתם להעלות את נוחות העובד. הם מקווים שכשלעובד יהיה נוח וטוב בזמן העבודה, הוא יוכל לעבוד בפרודוקטיביות גבוהה יותר ולעשות יותר תפוקה. ועם התעצמותה של העבודה מהבית בשנים האחרונות, החברות שמו עין עליה והתחילו לחשוב: האם עבודה מהבית יכולה לשפר את התפוקה שלנו, או שזה סיכון גדול מדי?

לשם כך עלינו להסתכל על היתרונות והחסרונות של עבודה מהבית. קודם כל, בולט מאוד שעבודה מהבית יכולה באופן פוטנציאלי להעלות דרמטית את איכות החיים של העובד או העובדת. יש לכך כמה סיבות. הסיבה הראשונה היא שכשאדם עובד מהבית או מרחוק, זה מקל עליו רבות מכיוון שכעת הוא לא יצטרך להגיע למקום שנקבע כמקום העבודה שלו. במקום זאת, במקרה הטוב הוא יעבוד בביתו שלו ולא יצטרך להגיע לשום מקום, ובמקרה הגרוע (לא בהכרח גרוע כמובן), יבחר מקום שמתאים לו להגיע אליו כל יום, כמו משרד שכור. בנוסף לכך, בחירת מקום העבודה היא עניין שמשפר את איכות החיים גם בגלל שהעובד יוכל לבחור מקום שמשפר את התפוקה האישית שלו. למשל, עובד שקשה לו להתרכז במשרדים של החברה, כי יש רעש מסביב, יוכל בעבודה מרחוק לבחור מקום עבודה שקט ורגוע יותר שמאפשר לו להתרכז בעבודה.

לעומת זאת, יש גם חסרונות שעלולים לגרוע מנוחות העובד הממוצע. חסרון אחד בולט הוא עלות המחייה של עובדים מהבית. עובדים מקרוב יכולים לחסוך מכך שהחברה משלמת על הרבה ממחייתם, למשל אוכל, משרד וכדומה. בניגוד לכך, אלה שעובדים מהבית צריכים בדרך כלל לשלם על משרד שהם שוכרים בעצמם, או לשדרג את ביתם כך שיתאים לצרכי העבודה הספציפיים שלהם. זה עלול לגרום לעובדים מהבית לפנות לחברה בבקשת העלאה, או פשוט לחוות ירידה באיכות החיים, ולכן גם בתפוקה.

אבל כל זה רק הגיון פשוט. והגיון זה יפה מאוד, אך לרוב אנו רואים שהגיון זה לא תמיד מה שעובד, אלא נסיונות בעולם האמיתי. לשם כך צריך להביא לשולחן נתונים רלוונטיים מסקרים שנערכו על חברות שונות ברחבי העולם. לפי המחקרים שנעשו, אפשר לראות שלרוב עבודה מהבית מנצחת עבודה מקרוב, לפחות במושגים של תפוקה. אלה הנתונים על עובדים מהבית:

  1. בממוצע, עובדים מהבית מבזבזים 10 דקות פחות ביום על להיות לא תפוקתיים.
Tags :
Share This :