איך לנהל ראיון מוצלח לעבודה מהבית

העסקת עובדים באינטרנט היא נוחה, אך קשה. מצד אחד, החברה מזרזת את החיפוש ויכולה למצוא מומחה חזק בכל עיר. מצד שני, הסיכון בבחירת המועמד הלא נכון גדל עקב תקשורת מוגבלת. במאמר מדברים על הקשיים של גיוס עובדים מרחוק ונותנים תוכנית צעד אחר צעד לפתרון אותם.
הבדלים עיקריים בין ראיונות מקוונים לא מקוונים
הטבלה מציגה שלושה הבדלים עיקריים בין ראיונות פנים אל פנים לראיונות מרחוק. במבט ראשון מדובר במכשולים רציניים, אך ניתן להתגבר עליהם.
באינטרנט
המנהל לא תמיד יכול להעריך את המחוות ואת היציבה של בן השיח. בלי זה, קשה לקבוע את הרגשות של אדם.
אין שקיעה בתרבות החברה, שכן הפונה אינו רואה את המשרד והצוות.
כשלים בתקשורת, אוזניות לא טובות או חוסר וידאו מסבכים מאוד את הדיאלוג.
לא מקוון
קשר עין אינו מוגבל. משאבי אנוש יקבעו בקלות את הפסיכוטיפ של המועמד, ראה "שפת הגוף". זה יקל על ההחלטה.
המנהל יכול לערוך סיור במשרד, לספר ולהראות איך עובר יום העבודה.
לראיון במשרד אין צורך בציוד טכני.
כיצד ליישר את החסרונות של ראיון מקוון
בחר שירות שיחות וידאו
מועמדים עשויים לסרב להפעיל מצלמת אינטרנט, אבל זה לא מועיל עבור הצד השוכר. תקשורת רק בקול תיתן מושג מוגבל על האדם. אתה לא תדע עד כמה הוא מתמקד בלדבר איתך. אתה לא יכול להעריך הבעות פנים. לכן, אתה צריך לבחור פלטפורמה נוחה לפגישת וידאו. זה צריך להיות:
אפשרות להקלטת ראיונות. הערות בכתב יד הן טובות, אבל סקירת ההקלטה נוחה יותר.
פונקציית שיתוף מסך או אפשרות להוסיף מצגת וקבצים אחרים. תוכלו להראות למבקש איך נראה חלל העבודה – זה חשוב אם אתם מתכננים להגיע למשרד.
היכולת לחבר אנשים אחרים לשיחה. ניתן להזמין ראש צוות או מנהיג כדי לא לארגן פגישה נוספת.
אפשרויות אלו מקלות על מנהל משאבי אנוש לעבוד מרחוק. בנוסף אליהם חשובים איכות שידור טובה וממשק פשוט.

הכן תוכנית ב' למקרה של בעיות טכניות. ודא שאתה יכול ליצור קשר במהירות עם האדם כדי לברר את הנסיבות בטלפון או במסנג'ר
הכן תסריט ראיון
התחילו בהטבעת המועמד באווירת החברה. במשרד זה קורה באופן טבעי. סחורה, אופן תקשורת, פנים מציגים למבקש באופן חלקי את המוזרויות של הארגון. מומחה משאבי אנוש משלים את התמונה עם סיפור על תרבות ארגונית. באינטרנט, אתה צריך לעשות יותר מאמצים כדי לספר על החברה.
הכינו תמונות של המשרד והצוות להצגה בפגישה.
אם הצוות עובד מרחוק, הכן מצגת בצבעים ארגוניים או העלה רקע של מסך פתיחה ממותג.
הסבירו בעזרת דוגמאות לאיזו התנהגות אתם מצפים מהעובדים. למשל, כיצד מומחה צריך לפעול במסגרת ערכי החברה אם עשה טעות בעבודתו.
ספר לנו על תהליך העבודה והתקשורת בצוות. מי קובע משימות ומקבל החלטות, באילו שירותים אתה משתמש, מתי ובאיזה מתכונת מתקיימות פגישות
החלק השני של התסריט הוא רשימה גסה של השאלות שלך. אתה יכול לתקן את זה במהלך השיחה. סמן את הנקודות העיקריות כדי לשלוט בשיחה ולכוון אותה בכיוון הנכון. קראו את קורות החיים שלכם מראש, הכינו את כל המסמכים הדרושים.

בפלטפורמת הוובינר תוכלו למתג את הרקע בסגנון החברה שלכם. לשם כך, לחץ על "עבור לפגישה", פתח את ההגדרות, הפעל את "תמונת הרקע" והעלה תמונה
תדרוך את המבקש
כתוב הוראות שלב אחר שלב למשתתפי הפגישה:

ספרו לנו היכן יתקיים הראיון, כיצד נרשמים בפלטפורמה ובדקו את מידת השירות של הכלים.
בקשו לבחור מקום שקט ואל תשבו עם הגב לחלון. אור יום יקלקל את הראות, וקולות זרים יסיחו את הדעת.
ספר לנו מה לעשות אם אתה לא מצליח להתחבר – תן קישור ל-fallback.
בקשו להכין ולפתוח את כל המסמכים הדרושים, פנקס להערות.
שכפל את ההנחיות, תאריך ושעת הראיון במסנג'ר או במייל.
הזכר על הפגישה הקרובה יום לפני.

כיום, בתקופה האחרונה, העולם עבר אתגרים רבים ונתקע בבעיות קשות. במיוחד בסוף שנת 2019 שזאת הייתה שנת מהפכה על כול העולם כתוצאה מהתפרצות נגיף חזק מאוד והוא נגיף הקורונה. ולכן כול מדינות העולם הכריזו על סגר מלא כדי למנוע שרשרת ההתפרצות. בנוסף לזה, העלום עבר עוד אירוע קשה בשנה האחרונה וזה היה תחילת המלחמה בין שתי מדינות חזקות וגדולות והן רוסיה ואוקראינה. דבר זה השפיע על העולם כולו במיוחד על סקטור התעשייה והמצב הכלכלי העולמי.
כתוצאה מהתרחשות אירועים אלו, החיים השתנו, מכול הצדדים- גם מהצד הכלכלי, חברתי, תעסוקתי והמצד האישי. הרבה עסקים קרסו ונפלו ולא הצליחו לעמוד בפני אגרים אלו. לעומת זאת חלק גדול מעסקים וחברות הצליחו להתגבר על בעיות אלו ועמדו בפני האתגרים הקשים והמשיכו לעבוד לאורך כול התקופה הזו בדגש על נקיטה במספר צעדים והחלטות אשר לקחו על מנת להסתגל עם שינויים אלו.
עבודה מהבית- זהו מושג שבלט מאוד בשנתיים האחרונות בכול מקום. כמו מודעות אינטרנטיות, פרסומות ועוד.
עבודה מהבית מהווה אלטרנטיבה מצוינת ופעילה עבור אנשים שאינם יכולים או רוצים לעבוד כרגיל מחוץ לבית לאור כול האירועים שהעולם עובר. כלומר עבודה מהבית נחשבת כפתרון נגיש לכולם, שניתן לעבוד בו על מנת להתפרנס ולהרוויח כסף גם בתקופות קשות וחריגות כאלו.
הרבה מעסיקים החליטו להעביר את העסקים שלהם מעסקיים רגלים לעסקים שמתנהלים מרחוק בצורה מקוונת מהבית. כי זה יותר יעיל ומשתלם להם להעסיק עובדים מהבית. ומצד שני הרבה עובדים גם מעדיפים לעבוד מהבית ולא לחזור לשגרת העבודה הרגילה כי זה מעניק להם הרבה יתרונות.
אבל ישנם אחוז מסוים מעובדים שאינם יודעים מה לעשות. כלומר עולה להם השאלה בראש האם באמת שווה לעבוד מהבית בזמן זה? או שזה בזבוז של זמן?.
ראשית צריך להבין שלכול דבר יש את היתרונות ואת החסרונות שלו. כנ"ל לגבי עבודה מהבית. לפי כך התשובה לשאלה שהוצגה למעלה היא משתנה מאדם לאדם. אבל בוודאות ניתן לומר שכן שווה לעבוד מהבית היום, במיוחד עם כול האתגרים שהעולם עובר אז באופן חד משמעי עדיף ואף מומלץ לעבור לעבודה ביתית. במאמר זה אנו נציג לכם מספר נקודות שמצינות למה באמת שווה לעבוד מהבית בשנת 2022.
נקודה ראשונה, העולם היו נוטה להיות יותר דיגיטלי. כלומר ניתן לבצע את כול המשימות שלנו דרך הסמארטפון או המחשב הנייד בלי הצורך לצאת מהבית או ללכת למקום אחר. לכן שווה מאוד להתחיל עבודה מהבית מכיוון וכול העבודות מהבית מתבצעות דרך המחשב. לפי כך, הסיכוי למצוא עבודה מתאימה שעונה על הצרכים שלהם בזמן קצר ובלי הצורך לחפש מחוץ להבית הוא מאוד גבוה וקל.
נקודה שנייה, בעבודה מהבית כפי שהצגנו קודם אין צורך לצאת מהבית כול יום על מנת לעבוד כי הכול מתבצע דרך המחשיבים לכן במצב הזה אתם שולטים בזמן שלכם. כלומר הזמן נגיש בידכם וזהו כמובן יתרון מאוד חשוב.
נקודה שלישית זה עניין המשכורות והשכר. ניתן לומר שאנשים שעובדים מהבית מקבלים משכורות די דומות לאנשים שעובדים כרגיל. לכן במצב כזה עדיף להתחיל ולעבוד מהבית.
עוד נקודה, עבודה מהבית מצמצת הרבה עלויות משתנות כמו עלויות דלק, נסיעות בתחבורה ציבורית ועוד. לכן עובדים מעדיפים לעבוד מהבית בגלל שזה מפחית להם בהוצאות הכלכליות שלהם במיוחד אחרי העלייה במחירים בתקופה האחרונה.
כדי לסכם, אחרי שראינו שעבודה מהבית מעניקה הרבה יתרונות גם למעסיקים וגלם לעובדים. ניתן להסיק שעדיף ואף שווה להתחיל עבודה מהבית מכיוון וזה מהווה תחליף טוב לעבודה פרונטלית.

עבודה מהבית יכול להיות עסק מהנה מאוד ומומלץ מאוד לאנשים שיודעים לנגן ויש להם סבלנות ללמד ילדים ונערים ואפילו מבוגרים שחושקים ללמוד כלי נגינה שמושך אותם ומעניין אותם על ידי לימוד הנגינה ללא יציאה מהבית שלהם, או שלא מעונינים להגיע כל פעם לבית מורה כדי ללמוד איך מנגנים בכלי נגינה שאותו הם בחרו.

Tags :
Share This :