איך החיים נראים שאתה עובד מכל מקום:

עבודה מהבית=עבודה מכל מקום, אתה יכול להיות בחופשה בארצות הברית, ומתוך החדר במלון שאתה נמצא בו, או ממש ליד הבריכה שאתה יושב רגל על רגל אתה יכול להרוויח כסף, היום אפשר גם לנפוש לבלות ולהרוויח כסף תוך כדי, העלייה הטכנולוגית נותנת לנו מגוון אפשרויות שחבל לפספס, תדמיינו שאתם בחופשה עם המשפחה בן/בת זוג ותוך כדי החופשה אתם מחזירים את ההשקעה שכבר הוצאתם על החופשה ואפילו מרוויחים בזמן החופשה בעזרת הטכנולוגיה שיש לנו היום כל מה שצריך זה מחשב נייד, יצירתיות וחיבור לאינטרנט.

אפשר לעבוד מהבית במגוון עבודות ויותר מזה: בימינו, ימי הקורונה חברות גדולות שעובדים מרכזיים שלהם חלו בקורונה במהלך התקופה האחרונה הרבה עובדים לא יכלו לעבוד כי הם היו בבידוד, לשם כך הרבה חברות הייטק וחברות נוספות נותנות כיום לעובדים אפשרות לעבוד מהבית.

לאלה מכם שאוהבים בתי קפה, אפשר לקום בבוקר להתלבש איך שרוצים, וללכת לעבוד מבית הקפה השכונתי, יש היום מגוון בתי קפה שישר שנכנסים רואים אנשים עם לטפטופים שעובדים מכל מקום אפשרי, האנשים האלה יכולים להיות אתם, כיום אפשר וגם משתלם לעבוד מכל מקום.

כולנו מכירים את הימים האלה שהבוס לוחץ עלינו יתר על המידה, וכל מה שאנחנו רוצים זה להתפטר באותו רגע, או לריב על המזגן עם העובדים במשרד, ברגע שעובדים מהבית אין יותר תלחץ הבלתי נפסק מהבוס, או הריבים המטופשים על המזגן, שעובדים מהבית גם שעובדים עבור מישהו אחר מרגישים תחושת עצמאות, וגם האמת שזה הרבה יותר מרגיע מבוס שמלחיץ אותך כל היות שתעמוד במטרות, שאתה עובד מהבית אתה הרבה יותר רגוע ובהרבה מקרים העבודה היא גם הרבה יותר יעילה.

עוד משהו שאפשר לציין לחיוב שעובדים מהבית, לא צריכים להתלבש יפה כל יום עם חולצה מכופתרת ובגדים ייצוגיים, אפשר לעבוד מהשולחן עבודה בביתכם עם פאקינג טרנינג וחולצת טריקו ולהרוויח כסף.

שעובדים מהבית הרבה חברות נותנות לך את החופש לעבוד באילו שעות שנוח לך, זאת אומרת אדם שמגדיר את עצמו כאדם של בוקר-יכול בעיקר לעבוד בשעות הבוקר, אדם של ערב-יעבוד בעיקר בשעות הערב, עבודה מהבית מוסיפה סיפוק והנאה לחיים לצד תחושת עצמאות וחופש לחייכם.

שאתה עובד מהבית אתה גם בוחר את ההפסקות שלך, תדמיינו שאחרי כמה שעות עבודה אתם מכינים לכם כוס נס קפה מגרה ולוקחים את הכלב שלכם לטיול בפארק לזה אני קורא "חיים", וזה כל הכיף מעבודה מהבית, עושים הפסקה לוקחים את כלבנו האהוב לטיול בפארק, תוך כדי מתענגים מטעם הקפה-לזה אני קורא הפסקה, הפסקה מרגיעה בשונה מאוד ממקום עבודה פיזי כמו משרד, במשרד אתה ממהר לחמם את האוכל במיקרו, שתוך כדי עוד 10 עובדים ממהרים לחמם את האוכל שהביאו מביתם, אתה אוכל מהר בשביל להספיק לעשן סיגריה אחת בשביל להירגע לפני שתיגמר ההפסקה, ותוך כדי מזכירים לך שכדאי לך למהר בגלל שיש לך עוד הרבה משימות לבצע היום, לעומת זאת בבית אתה עובד בשלווה וברוגע, אתה יכול להכין לך כוס קפה טובה לצאת להפסקת סיגריה בכיף ובנחת בלי מנהלים ובוסים על הראש.

לסיכום, עבודה מהבית זאת עבודה שנותנת הרבה שלווה ורוגע לחיינו, היא נותנת לנו חופש וכמובן תחושת עצמאות, לעומת עבודה במשרד שהיא מלחיצה, עבודה במשרד יכולה גם להיות מורטת עצבים לפעמים, ומייאשת לעיתים קרובות, בעקבות כך אני באופן אישי חושב שעבודה מהבית היא גם הרבה יותר טובה לבריאותנו, שאנחנו שלווים ורגועים במהלך רוב שעות היממה הבריאות שלנו יותר טובה וטענה זאת מוכחת במחקרים.

שוק העבודה אז והיום
מאז ומתמיד עבודה היתה אתגר אנושי.
הצורך לצאת, לעבוד כדי לשרוד את היום, ובראש ובראשנה שיהיה לך אוכל להביא הביתה.
אנשים נוסעים למרחקים, קמים מוקדם בבוקר כדי לדלג על הפקקים, לעיתים טסים לחו"ל לפגישות חשובות, או לתקופות עבודה ממושכות ונפרדים ממשפחותיהם.
הכל כדי שיוכלו להתפרנס בכבוד, ויותר מכך להאכיל את משפחתם.
זיכרון ילדות שלי, אבא שלי עבד בחברת הייטק. היה זה בתחילת שנות האלפיים ולעבוד מהבית עוד לא היה מקובל ונפוץ כמו היום.
אני זוכרת שקראנו לו " אבא של שבת" . בתור ילדה קטנה אני זוכרת את הנשיקה שלו על המצח ב12 בלילה, כשאני במיטתי, ישנה ומתעוררת למגעו, ואז כשכבר קמתי בבוקר לבית הספר הוא היה כבר מזמן במשרד הרחוק. ימי שישי ושבת היו חג. לעיתים גם היה מגיע הביתה רק כמה שעות לפני כניסת שבת.
אבל זה לא צריך להיות ככה יותר.
היום יש לך אפשרות לחלק את שעות העבודה שלך בין הבית למשרד, מה שאינו מצריך משרד, אפשר להמשיך ולעשות בבית, ויותר מכך, יש צגוון רחב של עבודות שאתה יכול לעבוד בהם אך ורק מהבית שלך, או בכל מקום בו אתה נמצא.

אבל בעבודה יש יותר מאתגר זה, של פרנסה וחשבונות ושכר דירה.
אנחנו עובדים כדי לממש את עצמנו, כדי שיהיה לנו היכולת להגשים חלומות , כדי שנוכל לבלות בזמן הפנוי שלננו עם חברים ומשפחה.

היום במאה 21 כשהאפשרויות כל כך מגוונות, כשהטכנולוגיה מתקדמת ומשתנה מרגע לרגע ורמת החיים שלנו עולה ומשתפרת, יהיה זה רק טבעי ששוק העבודה גם יתפתח , יתרחב וישתנה.
בשנים האחרונות העבודה מהבית מתרחבת לעוד ועוד תחומים, היא מעמיקה, ותחומים שבעבר הייתה צריך לנסוע כדי לעבוד בהם אתה יכול לעבוד בהם מהבית, באזור הנוחות שלך.

Tags :
Share This :