איך הגיע אליעזר לעבודה מהבית

המעסיקים מצידם יכולים לחסוך בעלויות המשרדים והתחזוקה שלהם, הם יכולים לגייס עובדים לפי רמת ההתאמה שלהם למשרה והיכולות שלהם בלבד. בלי להתחשב במקום מגוריהם הגיאוגרפי.

באופן הזה נפתחו הזדמנויות חדשות שלא היו יכולות להיות קיימות לפני העבודה מהבית, עבור אנשים בדרום, בצפון ובעצם בעל הפריפרייה.

ומהצד השני, יש את העובדים עצמם, שגם להם יש המון יתרונות בעבודה מהבית.

נתחיל בזה, שכל אדם, שעובד במרחק נסיעה של יותר מ20 דקות מאיפה שהוא גר, היה מוכן לעשות הכל כדי לחסוך את התענוג הצרוף של הגעה וחזרה מהעבודה.

דמיינו לעצמכם שבמקום להצטופף בפקקים שעות על גבי שעות עם עוד אלפי ישראלים עצבניים ומתוסכלים, או לחכות לאוטובוס שאף פעם לא מגיע בזמן, כדי להגיע לעבודה כל מה שהייתם צריכים לעשות הוא לפתוח את המחשב.

זה כשלעצמו מספיק כדי לגרום לרוב האנשים לרצות לעבור לעבודה מהבית.

אנחנו אפילו לא שמים לב, כמה כוח, אנרגיה זמן ועצבים אנחנו מבזבזים רק כדי להגיע ולחזור למקום העבודה שלנו. וכבר התרגלנו לזה שכשסוף סוף הגענו הביתה, אין לנו כוח לעשות שום דבר.

אם כל זה היה משתנה, פתאום בסוף יום העבודה, היה נשאר לכם כוח לסדר קצת את הבית, אולי להכין איזו מנה מעניינת, יכול להיות לכם הרבה יותר זמן לבלות עם הילדים שלכם והמשפחה.

לפתוח מחדש את התחביב הישן שלכם עוד מיימי התיכון, או ללמוד לנגן על גיטרה כמו שתמיד חלמתם. לחזור להתאמן בחדר כושר, או אפילו ללמוד לגלוש.

כולם ללא יוצא מן הכלל יכולים להתאים לעבודה מהבית, לא משנה אם אתם בני נוער, חיילים, אחרי צבא, סטודנטים,פנסיונרים או אפילו אנשים שאוהבים ונהנים מהעבודה שלהם ורוצים השלמת הכנסה, כולם יכולים להתחיל לעבוד בקלות.

הזמן הוא הדבר הכי יקר שיש לנו, ואנחנו לעולם לא נוכל להחזיר אותו אחורה, וכל כך חבל שאנחנו מבזבזים אותו על פשוט להגיע למקום העבודה שלנו.

היום כשאפשר פשוט להיות בעבודה בלי לצאת מהבית, זה נראה כל כך מיותר.

אז הגיע הזמן שלכם לעשות חישוב מסלול מחדש, ולהתחיל לעבוד בכיף מהבית.

את אליעזר אהבתי במיוחד. הייתה לנו קרבה משפחתית מיוחדת במינה.למעשה אליעזר היה איש של עבודה, עבודת כפיים הייתה כל עולמו, מעולם לא חשב על עבודה מהבית.בנערותו, עוד לפני הגיוס לצבא, קצת לפני מלחמה העצמאות, כבר ידע לנהוג, איך, והיכן למד נהיגה? זה היה אחד הסודות השמורים שמעולם לא גילה לי. כמובן שזה היה בלי מורה מוסמך, בלי בחינה וטסטים משוגעים. אבל, ככה היה נהוג אז. על עבודה מהבית בכלל לא שמעו אז. לא היה דבר כזה לעבוד מהבית. בקיצור, אליעזר, לייזר כפי שכינוהו חבריו, היה מאותם נהגים שפרצו את הדרך לירושלים. בדרך גם הכיר את אשתו. היא, כמו נערות רבות, הייתה בין "מלווי השיירות". קצת שיעורים בנשק, בדרך כלל במקומות סתר, מחשש "עין רעה" שתראה אותם ואותן, ויאללה לדרך.

המלחמה נגמרה, האנגלים עזבו את הארץ. והגיע הזמן לחיים האמיתיים. לייזר,בזכות היותו נהג מנוסה, בלי הסמכה רשמית ובלי טסט, היה סוף סוף עם רישיון רשמי,שקיבל אחרי טסט קצר בזכות הניסיון. הרישיון אפשר ללייזר לקבל לידיו משאית, ולא סתם משאית, משאית ענק. סמי טריילר שאז היה המילה האחרונה על הכביש.
לייזר היה נהג מצויין. לא רבים ידעו, כמוהו, להכניס את העגלה הארוכה לפתחים הצרים של כל מיני אסמים ומחסנים. בקיבוצו הוא היה הטוב מכולם. אחרים עמלו קשה כדי להביא את העגלה הגדולה, בהילוך אחורי "רוורס" בפי העם , במהירות ובדייקנות לעומקו של האסם הקיבוצי, בו שכן מכון התערובת של הקיבוץ ובו הכינו את מזונן של הפרות והתרנגולות. הפרות והתרנגולות היו רעבתניות, וצרכו הרבה מזון, וכמובן שהאספקה הגיע בכמויות גדולות. בסופו של דבר למדו גם מנהלי חברת ההובלה שכדי להצליח, לא לבזבז זמן מיותר ולחסוך פגיעות מיותרות בדלתות האסם, כדאי לתת ללייזר את הובלת האספקה לאסם.

לייזר התבגר, הנהיגה כבר קשתה עליו. להיות בדרכים ימים, וגם לילות רבים כבר לא הייתה עבודה שהתאימה לו. ועדיין, איש לא חשב לנסות ולמצוא ללייזר עבודה-מהבית, עבודה בה יוכל לקום בזמנו החופשי, לשתות את הקפה של הבוקר בנחת. לא לרוץ , לא להיות אחראי על פתיחת דלתות במקום העבודה. כן לשבת על הכסא בבית , לעבוד ולהתפרנס. בימים אלו ,כאמור, איש לא ידע מה זה "עבודה-מהבית".

לייזר, הנהג המצטיין של הקיבוץ , מונה למנהל המוסך.
המוסך בניהולו לא הוציא מכוניות, וגם לא טרקטורים, לעבודה בשדה או בכבישים מבלי שנבדקו והיו במאה אחוז תקינים. שלמות הביצוע תמיד הייתה העיקר בשבילו. תוך כדי העבודה במוסך, ומכיון שכעת היה לו הרבה יותר זמן פנוי, גילה לייזר את האוצר הגנוז ששמו עבודה-מהבית.לייזר התגלה כצלם מצויין ופתח סטודיו בביתו. העבודה מהבית הפכה להיות כל עולמו עם פרנסה בשפע.

Tags :
Share This :