אחת הסיבות העיקריות שבגללה אנשים רוצים ומתחילים עבודה מהבית, היא בגלל הזמינות והחופש

לנהל את לוח הזמנים שלהם בעצמם.
נניח שהיינו חוזרים הביתה בחמש מהמשרד, סביר שלא יכלנו להיענות להזמנות, היינו מוגבלים מבחינת האפשרות לקבוע אפילו תור לרופא, או דוחים הכל לרגע האחרון .
להפעיל מכונת כביסה… הדחת הכלים בכיור… או אפילו סתם לקרוא ספר…
תתחילו להרגיש ששוב יש לכם חיים אישים שהרבה זמן הזנחתם.
אך בקלות בעבודה מהבית אפשר גם ללכת לאיבוד, להתפתות ולא באמת לעבוד…
קחו את ההזדמנות הזו כפרס ונצלו אותה היטב לטובתכם, אל תזלזלו ותחשבו שאם אתם בבית זה אומר שאתם יכולים להימרח במיטה, אתם עדיין בעבודה גם אם זה מהסלון שלכם.
הביאו תוצאות מספקות למעסיק שלכם ותנו לו סיבות טובות להמשיך ולתת לכם את התענוג של "עבודה מהבית".

עבודה מהבית – איך שומרים על האיזון הנצרך בין חיי העבודה לחיי המשפחה חלק 2
בעשור האחרון אנחנו עדים לשינוי העמוק שעובר על עולם התעסוקה, צמד המילים 'עבודה מהבית' כבר לא נשמע איזה חלום דמיוני, זאת מציאות שחיה וקיימת בקרב מגזרים רבים.
ככל ששכירים רבים עוברים למתכונת 'עבודה מהבית' אנחנו מגלים יותר ויותר את הבעיות שעולות בצורת עבודה מהבית, אין ספק שעבודה מהבית טומנת בחובה יתרונות רבים, אך בו זמנית היא יוצרת בעיות לא פשוטות ששכירים רבים נאלצים להתמודד איתם.
אחת הבעיות הנפוצות הוא חוסר האיזון בין חיי המשפחה לחיי העבודה, חוסר האיזון יוצר בעיות רבות בחיי המשפחה והזוגיות, והאיזון העדין שעוד היה קיים בעבודה מהמשרד הופר בזמן המעבר לעבודה מהבית.
החוק הבלתי כתוב שלא מדברים על העבודה בבית הופר ברגל גסה, הכנסת העבודה לקן הפרטי גרמה לנו לעירוב בין התחומים, כך שכמעט ולא קיים האיזון הנדרש בין חיי המשפחה לחיי העבודה.
והשאלה היא איך מצליחים לשמור על האיזון הנדרש גם בזמן 'עבודה מהבית', והתשובה לכך נעוצה גם במעסיק וגם בשכיר, יש פעולות שהמעסיק צריך לבצע, ויש פעולות שהשכיר צריך לבצע.
במאמר שלפנינו נביא לכם את הטיפים שיערו לכם לשמור על האיזון העדין בין חיי המשפחה לחיי העבודה
וודאו שחיקה נסתרת
הטיפ הראשון מיועד גם לשכירים וגם למעסיקים, אתם המעסיקים צריכים לערוך מידי פעם שיחות אישיות לבדוק, האם העובד מתחיל לחוש תחושת שחיקה, האם הוא מתחיל להרגיש תחושת לחץ בלתי רגילה, ואם גיליתם שזה אכן קורה, תנקטו מיד בצעדים שיעזרו לעובד להפיג את רמת המתח והלחץ, זה יכול להיות בחופשה מרעננת של מספר ימים, זה גם יכול להיות בהענקת פידבקים כאלה או אחרים ועוד מגוון צורות.
אבל גם עליכם כשכירים מוטלת החובה לדאוג להרגלי חיים בריאים, תעניקו לעצמכם הפסקות מידי פעם, תרימו את העיניים מהמסך, תצאו למרפסת לנשום אוויר צח, ובעיקר תקפידו על ארוחות בריאות, ארוחות אלו ימלאו אתכם באנרגיה ומוטיבציה.
בנוסף לכך, עליכם לבדוק את עצמכם מידי פעם ולוודאות האם אתם מתחילים לחוש תחושות לחץ ושחיקה, תנסו להקשיב לעצמכם, לנפש שלכם, תוודאו שאתם מרגישים נינוחים ומשוחררים, ואם אתם אכן מרגישים תחושות של לחץ ושחיקה, תדברו עם המעסיק שלכם, האינטרס למצוא פתרון זהה גם עבורכם וגם עבור המעסיק.
הגבלת עבודה
גם הטיפ הה מיועד הן למעסיק והן לשכיר, הגבילו את העבודה, עליכם כמעסיקים מוטלת החובה הבסיסית למנוע מהעובדים גישה למערכות העבודה בשעות מסוימות, עליכם לקבוע מהם השעות בהן אפשר לבצע את העבודה, ומחוץ לשעות אלו, נתוני העבודה יהיו חסומים בפני העובדים, עם הטכנולוגיות של היום ניתן להתקין תוכנות שחוסמות את הגישה לתיבת האימייל.
חובה זו מוטלת גם עליכם העובדים, הקפידו מאוד לא להתעסק בכל ענייני העבודה אחרי שעות העבודה, אל תגידו לעצמכם, זה רק הודעת אימייל, או רק משהו קטן…. אתם תתחילו ולא תגמרו.
העריכו השקעה
הטיפ הזה מיועד בעיקר למעסיקים, תשנו את תפיסת העולם שלכם, ותתחילו להעריך את העובדים על פי רמת ההשקעה, ולא לפי שעות העבודה, הערכה לפי שעות עבודה יוצרת אצל העובדים תחרות מי ישאר הכי הרבה שעות בעבודה, מה שמגביר את תחושת השחיקה והלחץ של העובדים, תחנכו את העובדים שלכם, שהערכה היא לפי השקעה ולא בהכרח לפי שעות, אולי זה יראה בהתחלה שאתם מזלזלים בעבודה, אבל בהמשך תגלו כמה הצעד הזה מגביר לכם את פריון העבודה, תקבלו עובדים מרוצים ומאושרים, עובדים שמחכים ולעבוד ומחפשים להשקיע את כל כוחם למען הצלחת העסק.

Tags :
Share This :