אחד הערכים המוספים שיש בעבודה מחוץ לבית היא הקשרים האנושיים שנרקמים בין העמיתים

לעבודה, תחושת השייכות לפרטנרים בעבודה מלבד העובדה שהיא פשוט כיפית ונעימה, גם מועילה מאוד למידת המוטיבציה של העובד. אמנם בבית אתה נשאר ברשות עצמך.
מה תוכל אם כן לעשות?
אני ממליץ לקבוע בלו"ז להיפגש עם אנשים אחרים מהחברה לפחות פעם בשבועיים, תוכל גם להזמין לפעמים חבר מהחברה אליך הביתה כדי לעבוד יחד.

אוף אתה עדיין עובד?

זהו המשפט המפריע שאריק שומע מספר פעמים ביום כשבנו בן הארבע נכנס לתוך משרדו ומזמין אותו לשחק איתו. זהו רק אחד מהאתגרים שהופכים את העבודה מהבית לפחות מהאידיאלי בזמן מגפת 'הקורונה'. ( אתגר נוסף העומד בפניו הוא שני ילדיו הבוגרים שלומדים בעצמם מהבית כשאשתו של אריק עוזרת להם.)

"עבודה מהבית לא כל כך פרודוקטיבית כרגע," אריק אומר.
אבל לעיתים קרובות עבודה מהבית יכולה להיות מאוד פרודוקטיבית. בסוף שנת 2014 התפרסם מחקר שמצא שעובדים בשירות מענה טלפוני בסין שעבדו מהבית, היו יעילים ב 13% יותר מאלו שלא, משום שהם לקחו פחות הפסקות וביצעו יותר שיחות עם לקוחות לדקה.
בנוסף הם היו שמחים יותר והסיכויים שהם יעזבו את העבודה פחתו.

יתכן שהטשטוש של חיי העבודה וחיי הבית אינו רק תופעת לוואי זמנית של המגפה. למרות שעבודה מרחוק או מהבית מפחיתה בעיות פסיכולוגיות ורפואיות מסוימות, "העבודה" כפי שאנו מכירים לעולם לא תהיה אותו הדבר. כנסים,
פגישות עבודה, ויכול להיות שאפילו לחיצות ידיים יהיו דבר של העבר. מה שעלולות לצוץ בעתיד הם תוצאות שונות ממה שהתרגלנו אליהם עד היום בעולם שאחרי המגפה, כעבודות שמעודדות עבודה מרחוק בעולם הדיגיטל מתקדמות, מתפתחות, ומושכות אליהם יותר עובדים, בזמן שאלו שמשגשגות באינטראקציות פנים אל פנים ובפוליטיקה משרדית מגששים. במקום העבודה שלאחר המגפה חנונים עשויים לקבל את נקמתם.

למרות כל ההפרעות בבית, העובדה שעובדים עובדים מרחוק, יותר, עשויה להועיל למעסיקים ולעובדים כאחד. כמה ניסויים קטנים גילו ששילוב עבודה ובית יכולים למעשה להגביר את ההתלהבות והביטחון העצמי בנסיבות מסוימות. אבל כפי שהורים רבים במערב המודרני מבינים כעת, העובדה שמקום העבודה שלך יהיה הבית שלך יכולה להוביל לשילוב קדחתני של עבודה וחיי משפחה. עדויות אנקדוטיות מצביעות על כך שאנשים העובדים מרחוק עובדים כעת ימים ארוכים יותר. מעסיקים עשויים להתרגל לעובדה שהעובדים תמיד פעילים ותמיד זמינים. אנשים שמתעדכנים כעת בעבודה בסופי שבוע עלולים לשכוח להפסיק. הימים של מנוחה בסוף יום העבודה והתמקדות בדברים אחרים עד הבוקר, כבר מתמעטים ועלולים להיעלם סופית. בצרפת, הנגע של אורח החיים התמידי מכונה "השמנת מידע", והוא נחשב כה חמור עד שהמדינה הוציאה מחוץ לחוק שליחת מיילים מחוץ לשעות העבודה.

כמובן, לא כל העובדים יוכלו לעבוד מרחוק. אחוז גדול מהעבודות בעולם המערבי המודרני לא יכולו להתבצע בבית. עובדים בעלי הכנסה נמוכה שאינם יכולים לעבוד מרחוק, כגון פקידים בחנויות מכולת, עובדי מחסנים, ואורזי בשר למשל מתמודדים עם מציאות קשה יותר בעתיד הקרוב.

וכשאנחנו שוקעים למיתון, שוק העבודה יהיה לחוץ לכולם.
זה אומר שהתחרות לעבודות שאין אפשרות לעשותם מרחוק או מהבית תהיה גדולה יותר ואולי השכר מעבודות אלו יהיה קטן יותר. מצד שני ההיצע והביקוש לעבודות מהבית, מרחוק ודרך הדיגיטל מתפתחות ומשתנות כשנוספים לנו עוד אפשרויות ודרכים ליצירת כסף וקבלת שכר.
לדוגמא עולם המטבעות הדיגיטליים וטכנולוגיות הבלוקצ'ין שמספקות אפשרויות מרובות וחדשות לרווח כספי שלא תלוי במקום או במעסיק מסוים.

אולי הדבר הקשה ביותר בעידן החדש של עבודה מרחוק לא יהיה הבוסים הרועשים, אלא היעדרם של עמיתים לעבודה באופן כללי. עבור משרות הדורשות עבודה משותפת רבה, שיחות זום אינן מספקות בהכרח את אותה המוטיבציה. חלק מהאנשים שעובדים מהבית בפעם הראשונה אולי יחליטו שהם לא רוצים לעשות זאת שוב.

Tags :
Share This :