אז איך מתחילים לחפש אתם שואלים?

כיום זה כבר לא כזה קשה, בעיקר כשכל המשרות פרושות לפניכם ברחבי האינטרנט, פעם אולי הייתם צריכים להסתכל שעות במודעות פרסום בעיתון וכנראה שלא הייתם מוצאים המון מידע על עבודה מהבית אך כיום אפשר להיכנס דרך כל מכשיר טלפון או מחשב, לכתוב עבודה מהבית בתחום שאתם רוצים או פשוט לכתוב באופן כללי ולחפש, זה פשוט כפי שזה נשמע.
אך לפני שאתם פונים לכל משרה יש לדעת שמכיוון והמשרה היא מהבית והקשר עם הבוס הוא אינטרנטי יש לבדוק את כל הפרטים של העבודה, כדי שתפלו על מקום עבודה אמין ושתקבלו את היחס ההולם לעבודכם.
ישנם כמה דברים שיעזרו לכם למצוא מקום עבודה אמין, דבר ראשון כדאי שתהיה אפשרות לדבר עם המעסיק באופן ישיר כדי שתוכלו לשאול את כל השאלות שיש לכם, דבר שני כדאי לשוחח מראש על השכר כדי לא להיות מופתעים, ודבר שלישי כדאי לשאול עבור מי העבודה, דרך איזה חברה ולמי פונים אם יש בעיה.
כמובן שיש עוד שלל דרכים לזהות, חלקם מובנים מאיליהם כמו מקומות עבודה שאתם לא מקבלים את על הפרטים עליהם, שאין לכם עם מי לשוחח ושלא מעריכים אתכם מספיק, הם לא המקום עבודה שכדאי לעבוד בו במיוחד שמדובר בעבודה מהבית שהתקשורת היא הבסיס שלה.

מה עושים אחרי שמוצאים עבודה?
איזה כיף מצאתם סוף סוף את משרת החלומות שלכם, אתם מתחילים לעבוד, בשעות שאתם רוצים, לפני הקפה של הבוקר, אחרי ועם.
אבל חשוב להבין שבעבודה מסוג זה התמדה ואחריות הם דברים חשובים, מכיוון והתקשורת עם המקום עבודה לרוב הוא דל, והעבודה מהצד שלכם היא רבה.
בנוסף חשוב שתנהלו את הזמן שלכם, ושלא תדחו את העבודה אלה תפרסו את המשימות לאורך הזמן, אם אתם יודעים שיש לכם שבוע עמוס תתכוננו לכך מראש, אם זה לעבוד קצת יותר שבוע לפני, או לפרוש באופן נכון את המשימות בשבוע העמוס.
דבר שני חשוב למצוא מקום נוח לעבוד בו, אם אתם מוצאים כי קצת קשה לכם לעבוד מהבית, כדאי לשקול למצוא מקום אחר, יותר שקט, אפילו בית קפה שכונתי יעשה את העבודה כדי שתוכלו לעבוד ברוגע בלי הפרעות.
כמובן שיש עוד הרבה טיפים שניתן לתת לעובדים מהבית אך אלו הטיפים שיעזרו לכם עם ההתחלה בעבודה מהבית.

תקופת הקורונה והתחלואה הגבוהה שהחלה בתחילתה של שנת 2020, היוותה גורם השפעה ישיר על חיי הפרנסה של כמעט כל אוכלוסיית העולם. עבור רבים מאיתנו היא השפיעה בצורה שלילית, חברות גדולות המעסיקות כח אדם רב נאלצו לצמצם את מספר העובדים, מה שהוביל למספר רב של פיטורים. כמו כן, גם בעלי העסקים העצמאיים כגון בעלי מסעדות, חנויות טקסטיל והלבשה נאלצו לפשוט רגל, לסגור את מקור הפרנסה שלהם ולפנות להסבת מקצוע או עבודות מזדמנות שסביר להניח, לא הכניסו את אותה המשכורת שהיתה לעצמאי לפני . אף על פי כן, ישנם גם אלו שמצאו את הדרך להרוויח יותר דווקא בשל התפרצות המגפה. באמצעות האינטרנט הנמצא היום בנגישות גבוהה והמחשבים המתקדמים בעלי גישה לאותם תוכנות שאיתם עובדים בחברות הגדולות, תוך עבודה מהבית, או עבודה מכל מקום אחר עם חיבור לאינטרנט, התאפשרה דווקא עליה במקור הפרנסה תוך שמירה על הנחיות הבידוד והריחוק החברתי.

סקרים מגלים כי ב-2021, שנה לאחר פרוץ המגפה במדינה, המדינה חוותה שני סגרים, שנה שלמה של הדממת שוק העבודה ואיבוד רב של כספים שהועברו לאזרחי המדינה בחל"ת, אלו שלא התאפשר להם ליצר הכנסה בכוחות עצמם עקב הסתגרות בייתית ממושכת. כ- 100 אלף בתי עסקים נסגרו, כאשר חלקם סיימו את פעילותם באופן זמני ושבו לעבודה עם סוף השנה, וחלקם נסגרו לצמיתות באופן רשמי. בעקבות זאת, אחוז האבטלה במדינה הלך וגדל בצורה משמעותית. האומנם, העסקים שכן בחרו לשחזר את פתיחת העסק מחדש, עשו זאת בצורה מלמדת יותר וחכמה יותר תוך צמצום עלויות מיותרות ושימוש בחנות אינטרנטית בנוסף או במקום החנות הפיזית הקיימת בשטח. חנויות הרכישה האינטרנטית, לפני הסגרים ומגפת הקורונה היה נחלתן של חברות מכירה בינלאומיות או הגדולות והמצליחות ביותר בארץ במגוון סוגי תחומים, כך שלא כל רשת תיחזקה אתר בעל אופי מכירתי וכל שכן עסקים קטנים ושכונתיים.

בזמן השהייה הארוכה בבית והעתיד הכלכלי הלא צפוי, החליטו בעלי עסקים רבים במדינה, קטנים עד גדולים, היושבים בבית בחוסר מעש לנצל את זמנם הרב שהתפנה בהתמקדות במכירה דיגיטלית בעזרת פיתוח אתר אינטרנטי המאפשר לאנשים בכל רחבי הארץ להפוך ללקוחות העסק ולרכוש את השירותים המוצעים באתר.
פיתוח הישום ותפעולו השוטף היוותה עיסוק חדש להרבה אנשים והפכה במהרה לעבודה מהבית בזמן הסגרים וגם אחריהם. בצורה זו גם בזמן ריחוק חברתי וחנויות סגורות, מצליח בעל העסק ליצר בעצמו פרנסה המגיעה מעבודה מהבית עם מינימום הוצאות והתיעלות כלכלית מצויינת. לאור סגירת מקום העסק פיזית, בעוד העסק ממשיך לפעול כרגיל ואפילו יותר משעבד בצורת המכירה הפרונטאלית שלו, עלויות החשמל, המים, השכירות החודשית ועוד הוצאות נלוות כבר לא הטרידו את הבעלים כל כך כפי שהיה לפני המגפה.

העבודות מהבית לבעלי עסקים עם אופי מכירתי נתגלו כבעלי אפקט משמעותי על גורמים רבים לטווח הארוך. כגון, השגת חשיפה תודעתית רחבה לקיומו של העסק בעזרת קידום ברשתות החברתיות, יצירת לידים חמים מכל אזורי הארץ (שלא כפי שהיה לעסק בזמן קיומה של חנות מקומית אחת שהגבילה את מספר הלקוחות) וגם התייעלות כלכלית נבונה תוך צמצום עובדים ותשלומי חשבונות מינימום על מיקומו וקיומו של בית העסק. בנוסף, רבים מהעסקים הקטנים, בעיקר, הבינו שהחנות הדיגיטלית מכניסה להם בצורה חודשית רווחים הגדולים יותר מאלו שעשו בזמן הפעלת המכירה הפרונטלית בלבד לפני שנת 2020.

כתוצאה מכך, גם כיום בשנת 2022, לאחר החזרת שוק העבודה לפעילות מלאה ישנם בעלי עסקים המעדיפים לעבוד רוב זמנם מהבית, להשקיע יותר זמן אנרגיה ומשאבים במכירה הדיגיטלית מאשר בחנות המקורית. יתרה מכך, חלקם אף החליטו להעתיק את העבודה שלהם הביתה כך שהעסק שלהם הוא עסק שמופעל אך ורק בידי הטכנולוגיה והאינטרנט, וההכנסה שלהם מגיעה אך ורק ממכירת דיגיטלית ללא התערבות בצורת המכירה הישנה, הפרונטלית.

עבודה מהבית זו בעצם עבודה עם המון נוחות גמישות והתחשבות
הקושי נעלם והעבודה הופכת לחוויה ולמשהו מהנה יותר
זו אומר שעבודה מהבית בהחלט יכולה להיות עבודה קלילה וכיפית אם משווים אותה לעבודה אחרת שיותר קשוחה נפשית או פיזית למשל עבודה במפעל שהיא הרבה יותר מורכבת מהעבודה שמתבצעת בבית פחות מצפים מהעובד (הכוונה לבצע מגוון רחב לש משימות – כמו עבודה בעמידה וכדומה )
תמיד חשוב לבדוק אופציות נוספות לעבודה ולבחור את העבודה שמתאימה לנו על פי היכולת שלנו ועל פי ניהול החיים וסדר היום ותמיד אפשר לזכור שעבודה מהבית מציעה מגוון אופציות ונוחות מירבית על מנת להוביל את העובדים בה להצלחה רבה.
וזו בהחלט יכולה עבודה שמתאימה לכם או אפילו עבודה נוספת מהצד
אז מהי בעצם עבודה מהבית
עבודה מהבית היא בעצם עבודה אשר מקום העבודה שלה רוב הזמן נמצא בבית ולכן העובד ראשי לעבוד בעבודה זו מכול מקום אפשרי הודות לפיתוח אמצעים טכנולוגיים כל מה שיצטרך זה אינטרנט והוא יכול לעבוד בקלות דרך המחשב שלו או דרך הנייד שלו
עבודה מהבית מאפשרת שעות נוחות וגמישות כלומר בכול עבודה רגילה יש צורך לקום בשעה מסויימת בבוקר ולעבוד שעות מסויימות בהמשך היום ברוב העבודות הדרישה היא לעבוד משמרת של 8 שעות ויש עבודות שזה אף נדרש ל 12 שעות שזה חצי מהיום שלנו.
לדוגמא עבודה במפעלים זוהי כלל הדרישה מטורף עד כמה בן אדם יכול לעבוד, לפעמים זה לא בריא בכלל לעבוד כל כך הרבה וזה עלול להשפיע לרעה על הבריאות שלנו גם פיזי וגם נפשי
למרבה המזל בעבודה מהבית זה כלל לא קורה
בעבודה מהבית הכל מאוד גמיש ויעיל לכן ניתן לענות על כמה שעות שרק נבחר בהתאם וזה היתרון הכי טוב שיכול להיות לנו בתור עובדים.
כפי שניתן לראות ההתחשבות כאן היא עצומה וכמעט בכל העבודות אם לא בכולן לא קיים מצב כזה שאפשר לעבוד כמה שעות שרק נבחר בהתאם לנוחות שלנו ובהתאם לסדר היום שלנו לדוגמא – אפשר לעבוד 5 שעות ביום ואפשר גם לעבוד חצי שעה ביום ההבדלים בין עבודה רגילה לבין עבודה מהבית ברורים מאוד שעות העבודה העבודה , העבודה עצמה כמובן מקום העבודה וכדומה.

Tags :
Share This :