אבחר להדגים תחילה כיצד סגנון הלבוש הפורמאלי משפיע לרעה על דפוסי

ההתנהגות של האדם. מחקר פסיכולוגי שנעשה בשנת 2015 מצא כי הבחירה בלבוש הפורמלי דווקא הגבירה את החשיבה המשפטית של האדם. בזמן עבודה מהבית, העובד יכול לייעל את עבודתו על ידי הגברת החשיבה מופשטת שלו המתבטאת בתכנון לטווח הארוך מה שיעזור לו להיות דבק במטרה לשמה נועדה המשרה מבלי לסטות מין המסלול ולתת תשומת לב מינימאלי להדחות דעת סביבתית. נוסף לכך, החשיבה המופשטת הינה אבן יסוד בהתפתחות של היצירתיות באדם. בזמן עבודה מהבית היצירתיות תהינה חיונית לצורך חיזוק המנהיגות העצמית ושגשוג העובד בזמן ביצוע משימות העבודה. בנוסף, תכונת היצירתיות מוסיפה לעובד יתרון תחרותי וחדשות לעומת עובדים אחרים הממלאים את אותו התפקיד כמוהו אך לא נותנים את אותו המענה והתוצאות שהעובד היצירתי משיג.

מנגד, אדגים כיצד משפיע לרעה לבוש נמנמות, חליפות שינה, על פרודוקטביות העבודה. מאחר וההרגל הידוע מראש הוא כי לפיג׳מות מטרה עיקרית לצורך שינה, לבישת פיג׳מה בזמן עבודה משפיעה על התת מודע שלנו באופן שבו הגוף שלנו מתאים את עצמו למצב שינה, הגוף הופך להיות ישנוני יותר ובכך יכולתו של העובד להפיק תוצרת גדולה ויעילה בזמן יום העבודה, כלומר, הספק העבודה שלו הולך וקטן.

לא משנה כמה יתפתח כל תופעת ה"עבודה מהבית" המשק עצמו לא יוכל לתפקד רק מעבודות מהבית, ועל אף שהדבר יגרום לצמצום המוני הן בכבישים מבחינת פקקים וגודשי תנועה, והן בבחינת זיהום אוויר, שהרי חלק ניכר מזיהום האוויר נגרם מרעלים אותם פולטות מכוניות כאשר הם נוסעות על הכביש, המשק מורכב בין היתר מעבודות שאין באפשרותן להגיע למצב שיבוצעו מהבית, ועל כן כאשר אדם שרוצה להתקבל לעבודה מסוימת, ובמקביל הוא נחוש לעבוד מהבית, הוא צריך לבדוק היטב את הגדרות התפקיד ואת רמת היכולת שלהם להכיל עובד מהבית, שכן הדבר לא תלוי אך ורק ברצון הטוב של בעל העסק, שמעוניין לספק לעובדיו את התנאים הטובים ביותר, שחלקם כוללים בין היתר עבודה מהבית, אבל במקרים בהם צורך התפקיד מנוגד לכך, לא יעזור שום דבר והעבודה תצטרך להיעשות מבחוץ.
ישנם כמובן את ההיבטים הפיזיים שבגינם אי אפשר לעבוד מהבית, או לפחות אי אפשר לעבוד רק מהבית כמו מסעדות וחנויות שמספקות מוצרים ושירותים ללקוח, אך ישנם גם היבטים אחרים שמונעים מהאדם לעבוד מהבית גם אם מבחינת הגדרת התפקיד בצורה פיזית, אין מניעה שהאדם יעבוד מהבית, היבטים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי בדברים כמו עבודת צוות, פה לצורך העניין חל ניגוד מפורש בין הגדרות התפקיד למה שמביאה איתה עבודה מהבית, שכן כל העניין בלעבוד מהבית הוא לעבוד בפרטיות מהמקום הפרטי שלך, וכאשר כל עובד, עובד מהמקום הפרטי שלו, רמת היכולות שלו לבצע את המשימות ביחד עם עוד מישהו קטנה באופן משמעותי, גם פיזית שכן אין לידו עוד אנשים לעבוד איתם, וגם מבחינת נוחות, כאשר כל אחד עובד מביתו התקשורת ומתוך כך גם היכולת לבצע פעולות בעבודת צוות, יורדת.
היבט נוסף קשור לסודיות, כאשר אדם לצורך העניין עובד על מוצר חדש שחייב להישמר בסוד, כל עוד הוא עובד בסביבת עבודה שמתואמת לכך מתוך המשרדים שחלק מעניינם הם לאפשר רמת סודיות גבוהה, הרי שבבית כמה שתנסה ותדאג לך למקום אישי משלך, יש דברים שאינם בשליטתך ולא משנה כמה תשתדל, היכולת שלך לשמור על סודיות הן מבחינת באי הבית, והן מבחינת שאר האנשים קטנה באופן משמעותי, וכאשר התפקיד מצריך שמירה על סודיות גבוהה, העבודה מהבית אינה יכולה לבוא לידי ביטוי בכל ההיבטים שלה.
היבט נוסף שמתקשר לצד הפיזי של העניין הוא מקרים בהם לעובד מהבית אין את הטכנולוגיה הנדרשת על מנת לייצר עבודה בצורה אפקטיבית כמו שהוא היה עושה במשרד שם יש לו את כל האמצעים לעבוד בצורה הטובה ביותר.
יש פעמים שהעבודה יכולה לספק לעובד את האפשרות לעבוד בצורה האפקטיבית ביותר מהבית, בין אם זה בתוכנות המתאימות או במחשבים הנדרשים, אך לדאוג לכל עובד שעובד מהבית לכל האפשרויות הללו, במקום שיגיעו למשרד ויוכלו להשתמש תחת אותה רשת ובאותן תוכנות שנמצאות כולן באותו מקום, זה לא אפקטיבי מבחינה הרווחה הכלכלית של המעסיק ולכן גם במקרים אלו היכולת של האדם לעבוד מהבית קטנה באופן משמעותי, כאשר יש פעמים שהדבר כלל לא אפשרי, שכן לא את כל הדברים שיש במשרד אפשר להביא מהבית גם אם לא מדובר רק בהוצאות כלכליות, בין אם זה בטכנולוגיה שפשוט לא יכולה להתאים או להיכנס לסביבה ביתית, ולכן כל עבודה שנעשית דרך אותה טכנולוגיה חייבת להיעשות ממקום העבודה שבחוץ, אחרת רמת האפקטיביות של העבודה יורדת באופן משמעותי, וגם במקרים כאלו, הגדרת התפקיד אינה מאפשרת לאנשים לעבוד מהבית, ובמקרים אלו הוא יצטרך לעבוד מבחוץ.

Tags :
Share This :